PDA

Pogledaj punu verziju : Koja je vama jedna od najlepsih tarantula?



Srks
27.08.07., 00:00
Ova tema se radi o vasim najlepsim tarantulama. Mozete da kazete koja vam se tarantula najvise svidja i zasto i da postavite sliku te tarantule (bilo bi pozeljno da postavljate vase slike tih tarantula ili da postavite sa neta slike). Ako vec ima slika te tarantule koja vam se svidja a sa neta je ne mojte da postavljate jedino ako je vasa tarantula odnosno slika vase tarantule. Inace slobodno postavljate vase misljenej o vasim najlepsim tarantulama.

TTgirl
27.08.07., 00:07
Cyanopubescens narawno...;)Hihi...zbog BOJA...

Ig0r
27.08.07., 00:48
Teško pitanje... Morao bih navesti bar 10. Ali ak moram da se odlučim za jednu onda je to definitivno Heteroscodra maculata. Zbog izgleda, brzine, temperamenta...

marko
27.08.07., 02:34
...Inace slobodno postavljate vase misljenej o vasim najlepsim tarantulama.

Hehe našao sam rupu u tvom postu, s' obzirom da si rekao u množini, biću toliko slobodan da navedem dve ::D
Samo ove dve ću i više ni jednu (moram više od jedne, pitanje je jako teško)

1. C.cyaneopubescens (iako je nemam ali biće vrlo uskoro)
Svi znamo kako cyaneo izgleda a i okačiće neko svoju sliku pa ne moram ja neku sa neta da kopam.

2. Haplopelma albostriatum (ni ovu nemam (još) pa moram sliku sa neta, pogledajte samo tu lepotu, šteta što je kopač)
http://www.arachnoboards.com/ab/gallery/displayimage.php?imageid=4592

zarko
27.08.07., 03:03
ja ne mogu da se odlucim ni za jednu jer je besmisleno...ako bi mi neko reko da ostavim samo jednu ja bi i nju dao ..nikad ne bih cuvao samo jedan primerak.
inace poechiloterija rufilata,regalis, pederseni i subfuca koju treba danabavim ,b boehmi i auratum, robusutm .....to su vrh tarantule i po izgledu i po temperamentu ....

zarko
27.08.07., 03:04
ja sma video neke slike albostrijatuma i nisu imale ovo plavo....
moguce je da sve zavisi od slucaja do slucaja

Alekre
27.08.07., 03:29
Grammostola A. Zato sto izgleda kao oklopno vozilo. Dosta je robusna, kao da ide u teretanu :)

Srks
27.08.07., 10:50
Meni je uglavnom p.metallica jedna od najlepsih tarantula na svetu ali kada bi gledao po grupama (species) bile bi mi uglavnom aviculari-e.

Zasto p.metallica zbog boje onih njenih plavih i zutih boja.
Aviculari-e zato sto one imaju isto lepe boje pogotovo a.versicolor kako od neke tirkisne plavo zelene pa do neke tamne crno ljubicaste sa crvenim dlakama na abdomenu.(Steta sto su aborialne pa se skoro nikad ne vide.

http://img175.imageshack.us/img175/5286/pmetallica2gn3.th.jpg (http://img175.imageshack.us/my.php?image=pmetallica2gn3.jpg)

kimo
27.08.07., 11:52
H.albostriatum nema uopšte plave dlake, isti je slučaj kao sa lividumom...

Pa da se i ja izjasnim ne mogu, jer nemam favorita, jer po izgledu bih izdvojio E.cyanognatus dok nije odrastao, a po ponašanju ili A.geniculata ili V.wacketi...

zarko
27.08.07., 13:18
tebi se dopada vacketi?!!!
ja ne mou da je podnesem ....mislim da imam zenku i tako mi ide na zivce..
jedna od retkih T koja mi se ne svidja....tj lepa je ali roze ljubicaste...?! nesto mi ne lezi....
inace je super pauk ne kopa mnogo jako puno jede ..super po ponasanju....
srks@ nisam primetio da se avikularije skrivaju nesto posebno......

kimo
27.08.07., 13:36
Pa kažem ti po ponašanju...a po izgledu su simpatične sve Aviculaire a i Poecilotherie su interesantne zbog šara...

Srks
27.08.07., 13:51
Da i meni se isto svidjaju zbog sara a i boja pa kako to sve ide. Dobra kombinacija.

Bifrost
27.08.07., 15:29
Meni su avicularije inace odvratne na slikama, zapravo su stvarno najprimamljivije :D

zarko
27.08.07., 17:23
ja se nisam toliko upalio za avilkularije ....dosta mi je geroldi, versi i braunhauseni .,...

ali poechiloterija nikad dosta....:)
njihov temeprament (poecil) je fenoemnalan ..jedino kad se unervozim je vreme prebacivanja u veci ter...

ToPa 12.02.
27.08.07., 20:42
ne bi mogada izdvojim naj T jer su sve lepe na svoj nacin

ali kao vrstu bi mogao da izdvojim poechiloterije jer imaju prelebe boje :lol:

Filip
27.08.07., 22:16
Avicularia i Brachipelma, omiljeni rodovi...pogotovo A.avicularia koju nemam...
Pozzz
F.

huana
24.09.07., 13:25
Holothele incei
http://img172.imageshack.us/img172/2325/0610hinceivm0.th.jpg (http://img172.imageshack.us/my.php?image=0610hinceivm0.jpg)

jako mi je lepa i mozda je dobijem:)

kimo
24.09.07., 15:44
Pazi samo...one su patuljaste vrste i jako brzo rastu, tako da pazi da ne uzmeš mužjaka polnozrelog, jer su već zreli na nekih 7-8cm, u roku od godinu dana, pa će brzo da ugine...inače ko je ima neka se javi, treba nam ženka jedna, imamo mužjaka zrelog...(Pričam u Topino i moje ime...)

zarko
24.09.07., 19:20
ja nisma ljubitelj patuljastih T ...ali je slatka...
srecno sa trazenjem partnera..

ToPa 12.02.
24.09.07., 20:10
da stvarno lepa T...i bas mi je gotivna zato sto je patuljasta... :lol:
kao sto kimo kaze ako neko ima zenku neka se javi...
posto ja imam muzjaka oko 7-8cm(raspon nogu)...pa bi da ga iskoristim... :lol:

kimo
24.09.07., 21:17
Patuljaste su jako lepe uglavnom ali su male...da su veće bile bi skuplje i cenjenije i od P.mettalica-e i od X.immanis-a i ostalih većih obojenih T...

Evo jedna sličica mog malog C.fasciatum-a...prelepa T, zar ne?

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/cfasciatum1.jpg

zarko
24.09.07., 22:32
ja mislim na elegans i sl....fascijatum moze da ima do 4cm telo....pa je ja ne racuna u patuljaste.. inace fascijatum je suepr ....
ja bih uzeo C fimbriatusa lici na njega ali je sa Goe sto mi je fles i azijski ostrvski pauk ...mora da je strava.ali steko sma utisak da se krije jako puno ...
ali sv. cast na fimbriatusu...sta je ?
ja kazem 100% zenka po dupetu ...200%


posot je tema ko je vama najlepsi....T
da li neko ima C schroidtei? i sta mislite o njemu?

kimo
25.09.07., 03:58
Imam ja, ne znam pol, ali je sada oko 5cm...super je, mada bi da je prebcim u nešto veće da vidim jel ima onih arborealnih gena u njoj :)

Nadam se i ja da je ženka, ali je na slici veličina pauka oko 1.5-2cm samo...love kao ludi, a mislim da imaju najlepše guze od svih...

zarko
25.09.07., 17:26
veruj zenka

ludak
08.11.07., 19:35
Necete mi verovat ali meni su najlepse ornata i lasidora parahybana ::D

zarko
09.11.07., 00:29
fascijata ima jasnije izdiferencirane sare...
al je meni rufilata najlepsa poechiloteria...zasad bar...mada je rame uz rame sa facijatom i ornatom....

da li imas neku poecilotheriju?

SLqB11
13.01.08., 14:55
cyanopubescens

Stricek matija
15.01.08., 14:00
maculata... ::D