PDA

Pogledaj punu verziju : Sugar glajderi



Lady A.
30.08.07., 01:42
Jel zna neko gde mogu da se kupe glajderi i koja je cena? Skoro sam ih videla kod lika koji ih ne prodaje i odusevila sam se, pa bi da uzmem jednog!

kimo
30.08.07., 02:35
Ima moj drug u Novom Sadu i mislim da prodaje, ali ne znam jel ima trenutno mladih, inače mislim da je spominjao cenu od oko 100 eur...btw.super su!

zarko
30.08.07., 02:56
kupi vevericu ...nema bolje :)
danasam bio sa svarogom LUDILO prelepe a nisu ni pola od sugerglajda po ceni....
i najbitnije mogu dase pripitome vise nego deca

Lady A.
30.08.07., 11:47
Pa uzecu i vevericu sigurno,al kanadsku kad je nadjem za neke manje pare nego u pet shopu (12000) i kad neko bude imao male da mogu lepo da se pripitome i africkog jeza. Al to cu kasnije kad napravim kavez za feretku, neki manji, posto je sad u ogromnom kavezu za golubove koji je idealan za veverice, ima i grane i one daskice za stajanje svuda i dosta je visok,pa cu vevericu da stavim tamo. Al to kasnije, sad pravim novi kavez za cincilu,dosta veci, posto sam mu kupila i devojcicu koja stize sl.nedelje pa da imaju mesta :) E cim to zavrsim pravim kaverz za glajdera jer mi je on sad no.1 ! Tako da ako neko zna nesto gde ima da se kupe nek mi sto pre javi

zarko
30.08.07., 18:36
bolja je obicna veverica od kanadske ..to sma cuo i video :)

najbolje us ubedljivo i skros pitome

Lady A.
30.08.07., 18:54
Ma otkad sam videla one glajdere samo o tome razmisljam!

Proka
01.09.07., 23:53
Dali se neko zna malo vishe o ovaj zivotinji .... velicina kaveza ,hrana,uslovi....

Dawnn
18.12.07., 20:38
Znam da je malo starija tema, ali jel ima neko sliku glajdera?

Lady A.
18.12.07., 20:55
Imate na sajtu www.zivotinjsko-carstvo.com na forumu u rublici *male zivotinje* pa tema na cetvrtoj str.*veverice-sve o njima* dosta slika i text o njima. Jedino sto tamo ne pise, a pise na svakom stranom sajtu je da ne moze da se cuva samo jedan vec mora par,inace uginu.

Dawnn
18.12.07., 21:08
Hvala, ja sam procitao na nekom forumu (mislim da ne na ovom) da to vazi i za feretku, ugine ako se ne pari posle 2 - 3 puta.

Dawnn
18.12.07., 21:27
Jel to ono cudo sto, kako da kazem ;) leti?!

Lady A.
18.12.07., 22:58
@Dawnn-to je tacno za feretke, i ja sam citala da ugine posle 2-3 teranja ako se ne pari. A da, glajderi lete zato ih i zovu letece veverice. Jesi video slike? Stvarno ludo izgleda sa onim blesavim usima! A da vidis tek uzivo kako su smesni,kao mali gremlini i svako uvo pomeraju u razlicitim pravcima u isto vreme. I totalno su plisani. Ma preslatki su! Samo su malo skupi... Ovde u BG ih imaju dva lika samo i na oba mesta su po 150e. Bas su dzaba jel da? ::D

Dawnn
18.12.07., 23:22
Ma da :shock: ,ali stvarno su slatki. Ja razmisljam o ridjoj veverici mnogo mi je interesantna na onim slikama.

Lady A.
21.12.07., 09:24
Da samo sto to nije ridja (crvena) vec siva veverica... ;)

dea111
21.12.07., 13:10
@Dawnn-to je tacno za feretke, i ja sam citala da ugine posle 2-3 teranja ako se ne pari. A da, glajderi lete zato ih i zovu letece veverice. Jesi video slike? Stvarno ludo izgleda sa onim blesavim usima! A da vidis tek uzivo kako su smesni,kao mali gremlini i svako uvo pomeraju u razlicitim pravcima u isto vreme. I totalno su plisani. Ma preslatki su! Samo su malo skupi... Ovde u BG ih imaju dva lika samo i na oba mesta su po 150e. Bas su dzaba jel da? ::D


Moram da te ispravim...
Za ženke koje nisu namjenjene uzgoju nužna je sterilizacija iz zdravstvenih razloga! Ženke tvora imaju produženu ovulaciju i njihov ciklus tjeranja može potrajati nekoliko mjeseci. Radi povećanog izlučivanja spolnih hormona u slučaju produženog tjeranja radi velike količine estrogena može doći do teške slabokrvnosti, a često se dešava i gnojna upala maternice.
Posljedica obje ove kombinacije u većini slučajeva je smrt.

Lady A.
21.12.07., 13:40
Pa to sam i rekla- da uginu, samo nisam rekla razlog

gava
21.12.07., 18:44
Evo par pitanja za zaludjenike. Glajderi zive u vrhovima drveca i nocu love tako sto skacu sa jedne krosnje na drugu. Sta mislite koliki kavez vam treba za slatko malo sa usima? I kao i tvorovi glajderi imaju potrebu da se osecaju. To je instinkt i nagon posebno pri parenju. A nesto nisam siguran da se osecaju na Armanija ili Hugo bossa.

Lady A.
21.12.07., 21:01
Pa nesto vise nego obicne veverice jer oni ne lete u kavezima koliki god da su kavezi,a ovako su vrlo usporeni i definitivno stojim iza toga da je veci greh drzati obicne veverice u malo prostora koje su 100 puta energicnije i aktivnije nego glajdere. Na dva mesta u BG-u gde sam ih ja videla ljudi ih drze u kavezima otprilike 50x50x50cm i dosta manje. Ja bi stavila npr.2x1x1m

dea111
21.12.07., 22:00
Pa to sam i rekla- da uginu, samo nisam rekla razlog


Mozda moj odgovor nije sasvim jasan.
Rijec je o tome da bi doslo do smrt treba propustiti samo jedno parenje :(

Lady A.
22.12.07., 00:39
A izvini nisam to razumela,al imas primera da su ih ljudi parili tek posle prvog teranja pa je sve ispalo ok.

dea111
22.12.07., 14:27
A izvini nisam to razumela,al imas primera da su ih ljudi parili tek posle prvog teranja pa je sve ispalo ok.


Posto tvorice imaju produzeno tjeranje, koje potraje do par mjeseci, sigurno se radi o prvom tjeranju.
(mislim da sam negdje procitala oko pola godine, a mozda i vise).
Uglavnom, u hitingu je dok se god ne napari.
Kod njih je opasno da se dugo ceka, zbog zdravstvenih razloga koje sam ranije navela.

Tvorice se pare u proljece, pa ako se tada nenapari, postoji mogucnost i da se pari u jesen.
Ponekad se desi da ima mlade dvaput godisnje (proljece, jesen), a najcesce se napari samo u proljece.

dea111
22.12.07., 15:34
Ako netko treba informacije o Sugar Gliderima, ovdje ce sve naci iz prve ruke

http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=11375&postdays=0&postorder=asc&start=0

sasha
03.01.10., 23:07
U Segedinu ih ima vadaszpok@gmail.com cena im je 70E

Gammemaster
03.07.11., 00:21
Pozz svima sugar gleaderi su strava ja se dvoumim izmedju njih ili feretki ali kad sam video na youtube kako su glajderi slatki :) msm da cu njih uzeti msm samo ih pogledajte
http://www.youtube.com/watch?v=yqSGJzSiz5s
http://www.youtube.com/watch?v=vyisdXCpb9c