PDA

Pogledaj punu verziju : Povodom skorasnjih izjava u novinama...



Filip
31.08.07., 09:51
Posto se digla velika polemika oko clanka Rastka Ajtica objavljenog u novostima i mnogo se ljudi osetilo pogodjenim i uvredjenim, predlazem da neko sa ovog foruma da intervju slicnog tipa samo o teraristici. Mislim da je to jedini nacin da se odgovori jer ovakvo pisanje po forumu nema velikog znacaja niti ce mnogo ljudi biti u prilici da ga procita.
Sada, zanima me ko bi bio raspolozen da takav intervju da, jer on sa sobom povlaci mnoge odgovornosti i zahteva ipak veliko znanje i iskustvo.
Ne zaboravite da ako ce se pominjati i Rastkove izjave, onda morate tacno znati sta je lose rekao i sta pogresno i to dobro obrazloziti, a prica o velikim gekonima po mom misljenju nije nesto zbog cega bi se neko mogao napadati i dovoditi u pitanje necije znanje...
Ako ima takvih, neka se jave pa da vidimo sta moze da se uradi a mogu i ljudi sa foruma da izglasaju kojeg bi kandidata voleli da posalju...
Pozzz
Filip

Geni
31.08.07., 09:57
Ja ne :D

Mada ako bi se našao neko ko baš zna o čemu priča to bi bila odlična ideja.

kimo
31.08.07., 12:19
Mislim da to treba da bude čika Nenad :D

Geni
31.08.07., 12:37
A za tarantule ko će?

marko
31.08.07., 12:40
Ja ne :D

Mada ako bi se našao neko ko baš zna o čemu priča to bi bila odlična ideja.
Zašto ne ti?
Glasam za Genija.
Ne možeš reći da nisi kompetentan samo zato što nemaš neki papir.
Lično iskustvo je mnogo mnogo bolje od papira.

Geni
31.08.07., 13:32
Nije zbog toga :D, ja dosta šuškam dok pričam. Zato mrzim da se snimam i da pričam u kameru ili mikrofon. Uvek sam mrzeo.

kimo
31.08.07., 13:43
A i mislim da bi poplašio širu javnost :) Šala na stranu, ako neće Goran onda šaljemo mlađanog OBT-a Bifrosta, mada se njemu tresu ruka, ali nadamo se da neće biti potrebne za intervju ::D

miljance
31.08.07., 15:22
Evo da i ja iznesem svoje misljenje. :D Clanak je kao sto lucky lepo rece 'populisticki' i sluzi samo toj svrsi. Iskreno nije ni prvi a ni poslednji koji cemo videti po novinama, casopisima itd... Nemaju novinari bas puno tema o kojima bi pisali, kad tad ce im ova tematika opet pasti na pamet. Licno mislim da ovaj clanak ne moze preterano unistiti 'obraz' teraristike koji i ovako nije nesto 'presvetao'. Bez obzira na to cinjenica je da treba poraditi na PR-u teraristike. Mali doprinos tome je i ovaj forum. Podrzavam i repliku na ovaj clanak ciji bi eventualni ucinak bio slican kao i originalni clanak ali hocu da kazem da je to mali korak napred a da bi se vise toga napravilo treba biti uporan i istrajan. Ja mislim da bi Nenad bio najpodesniji za repliku na ovaj clanak (pre svega zbog prezentovanih argumenata) ali ne vidim razlog da se ne skupe dvoje - troje terarista (Goran i Nenad obavezno) i zajedno izadju pred novinara.
Treba kontaktirati istog novinara i videti prvo sa njim za repliku. Takodje moram reci da se bojim da oni naknadno od intervjua ne naprave ipak cirkus na racun nas u sobi za 'montazu'.

@Goran Pa ne ide se pred kameru ili mikrofon - sa novinarima se najcesce lepo dogovoris sta ce da se nasminka na papiru :D . Mada na kraju oni to jos dodatno nasminkaju.

Geni
31.08.07., 15:25
Ma na papiru mogu dokle hoćeš ;) Samo da me ne snimaju :D.

silwert
01.09.07., 00:06
mi cemo da te snimimo dosta sam snimao obdukcija na faxu
doduse nijedno prase nije docekalo prmijeru ::D
stavarno treba jedna reportaza da se pokaze prava strana teraristike

Bluie
01.09.07., 00:10
Resenje: Prilikom intervjua ponese i druga strana diktafon i, ukoliko dodje do "stavljanja reci u usta", moze blagovremeno da se reaguje i iznapada redakcija, zalbe, gluposti... :lol:

Inace, mislim isto da bi Nenad mogao da odradi posao...covek bas voli da prica ;)

Filip
01.09.07., 01:38
Znate kako, novinari cesto modifikuju tekstove kako im se svidja i ubacuju svoje komentare tako da ne znate ko je to rekao. U ovom slucaju jasno je bilo da se novinar ubacio sa pametnim komentarom o africkim paukovima...a recenica za iguane je mozda glasila: ljudi najcesce drze velike reptile iguane i varane, a tu su i gekoni...pa sto da se ne skrati... ::)
Mislim da treba biti veoma pazljiv kada se daju intervjui zato sto novinar uvek pokusa nesto da iscacka od vas tako sto ce malo da provocira, a meni se cini da su i Goran i Nenad vrlo podlozni provokacijama...takodje, kada nesto bude objavljeno onda je to veoma tesko ispraviti. Mislite da u novinama nekoga briga za kasnije zalbe i komentare...zato oprez i pri odabiru novinara, najbolje je da to bude neciji prijatelj...
Eto, toliko...
Pozzzz
Filip

nenad
02.09.07., 22:01
Pravite racun bez krcmara. Ne interesuje me nikakav intervju, da budem iskren, pa necu u njemu ni da ucestvujem. :D Sastanak sa Rastkom mi je ok, ali me intervju ne zanima. Mrzim medije, ne citam novine i ne gledam TV. Zivim u srednjem veku.

A za ovo da smo i Geni i ja vrlo podlozni provokacijama, hvala puno Filipe ;) :D, Ne bi uspeli bez pomoci vas koji ste raspolozeni da provocirate ::D
Bez uvrede, ovo je samo simbioza.

Geni
03.09.07., 20:24
Kod mene nisu u pitanju provokacije. Ja samo volim da teram mak na konac. Užasno me nervira kada neko odvali glupost i onda se vadi na to da 'ma nije bitno' E pa jeste bitno! Nekome to smeta. Mene je neko direktno uvredio i hoću da znam ko je to. A taj koji je napisao to o smrtonosnim afričkim paukovima usputi i nema pojma o čemu piše. Treba to isterati na videlo.

Inače pišem podneske po ceo dan na poslu, pa što ne bih o istom trošku pisao i Novostima.

svarog
03.09.07., 23:31
Mislim da ste malo preosetljivi moji prijatelji.
Vec neko vreme radim u el. mediu (TV), i srećem se svakodnevno sa kojekakvim glupostima, tako da članak ovog tipa je poprilično bezalen. Novinari prave senzacije od stvari o kojima prećutno ima dogovor da se ne pominju u mediima radi prevencije (suicid) a kamoli o tamo nekim "otrovnim afričkim paucima".
Da treba popularisati teraristiku kao i sve van" standardne" ljubimce treba, ali ne samo kao demanti na neznanje ili novinarsku pohlepu.
Novinar je hteo samo malo drame u celu priču i šta ispade!!!!!!!!
U toku su pregovori za pokretanje emisije u privatnoj produkciji u kojoj bi teraristika imala poprilično prostora, te stim u vezi imaćete prilike da pričate o vašim ljubimcima, svako o svom! Vas sam planirao da pozivam da pričate o tome jer vas smatram iskusnim u ovoj priči.
Nadam se da će biti zainteresovanih i pored govornih mana ;) i neuglednog izgelda :icon_geek:

zarko
04.09.07., 02:10
najaci naslov u zivotu koji sma video je kurir:
slika dare bubamare u vodi do kolena i banjase.. i pise ogormnim slovima..

Sheta salo
davi ribu...i onda uvecana slika njene stidnice u krugu sa velikim pikselima :)
znaci riknuo sam od smeha

esdy_11192
04.09.07., 02:26
najaci naslov u zivotu koji sma video je kurir:
slika dare bubamare u vodi do kolena i banjase.. i pise ogormnim slovima..

Sheta salo
davi ribu...i onda uvecana slika njene stidnice u krugu sa velikim pikselima :)
znaci riknuo sam od smeha


To je Skandal.. :p

I meni zapalo za ok opre neki dan taj biser od naslova.. :)

svarog
04.09.07., 10:50
Šta vi čitate ####te!!!! :D :D :D :D

Ig0r
04.09.07., 10:59
Ma to samo pregledas naslove na trafici dok cekas da te ona debala usluzi...

nenad
04.09.07., 11:29
Da, da, kao ne cita to niko. Sram vas bilo!

ToPa 12.02.
04.09.07., 21:04
ma zurnal je najbolji...manite se ostalih gluposti :lol:

Alekre
13.09.07., 16:45
U danasnoj emisiji ''Pozovi M ili ce on tebe'', zvali su neku zenturacu (bice Vam jasnije zbog cega ''zenturaca'' kada procitate moj post) koja baca one tarot karte. E sad, onaj M je ''kulturno podjebava'', kao, ima Persijsku macku koja nece da se pari, pa je pitao ovu vesticu sta da radi, te mu je doticna rekla da ako ta macka ima spojenu gornju usnu sa njuskom :confused2: vredi mnogo, preko 1000 eura, vi to treba da razmnozavate. A za to sto macka nece da se pari, je rekla ovako nekako: Ujutru kada je rosa, da nadje nekog jeza i donese jeza kuci, potom da skuva vodu i POPARI JEZA DA SE JEZ UMOKRI, a M je pita sta posle sa jezom, a vestica kaze da isti treba da ugine jer ce ga ovaj popariti kljucalom vodom!!!! ZAPREPASTIO SAM SE! PA NJU BI POLIO KLJUCALOM VODOM MAJKU LI JOJ VESTICIJU. :icon_bash: :rocketwhore: :bluboomteamenforcer: :bluboomteamenforcer: :image065: :cussing: :23n: :sniper: :flamethrower: :16n: :chainsaw: :bomb: :Tomcat: :tank:

Geni
13.09.07., 20:30
Pa ovo je upravo suprotan primer. Ovako treba da bude. Te što proriču sudbinu aktivno gone, oduzimaju dozvole za rad ili čak i gore. Najurili su ih sa tv ekrana pre par godina. Čak i Mićko se prema njima odnosi onako kako bi trebalo - predstavljajući ih kao primitivne prevarante. Tu je sve ok. Tu bi trebali da reaguju nadležni organi jer je to što ti zoveš veštičarenjem zabranjeno i trebali bi da reaguju društva za zaštitu životinja i ministarstvo za zaštitu životne sredine. To im je posao. (Naravno neće jer je ovo jedan bedan i nebitan slučaj, ali je bitno da svi znaju da bi trebali da reaguju.)

Problem ovde je što se teraristi svrstavaju u istu kategoriju sa tim proročicama po načinu na koji se pišu tekstovi o njima. E to treba da se promeni. Isto kao što su proročice i svi koji su o tome pisali nestali iz javnosti, tako će i ovi koji sada ne znaju o čemu pišu (nadam se) nestati ukoro.

Primitivnih i neobrazovanih ljudi će uvek biti, ali se prema njima treba ovako odnositi (prozivati ih javno) a ne objavljivati im tekstove u Novostima ;)

Alekre
13.09.07., 22:37
Tih jezeva ionako malo ima, ja se ne secam kada sam zadnji put video jeza, iako zivim u predgradju. I neka budala se nasla da poliva kljucalom vodom te zivotinje koje su jako miroljubive. I sad, logicno razmisljanje. Jel lakse da se ode i humanije je kod veterinara i izlozi se problem, nego da se trazi jez koji ce biti poliven kljucalom vodom da bi se umokrio. Jos tu mokracu treba da stavi macki u hranu, vodu... O dilee. boli me dupe sto sam ih ovako prozvao, NIJE NORMALNO, NIJE LJUDSKI, polivati zivotinje kljucalom vodom zbog njihove mokrace, to je bolesno.

Geni
13.09.07., 22:44
Da li je IKO rekao da je to u redu ili čak da joj ne bi nalupao šamare kada bi je video? Cela poenta je da je svima jasno da je to što ona predlaže strašno i protivzakonito. I da su svi toga svesni.

Proka
14.09.07., 14:01
ali niko nishta ne preduzima...

Bifrost
14.09.07., 16:35
E, a gde Mićko nadje sve te pacijente :lol: :lol:

nenad
14.09.07., 16:45
Bilo gde, pacijenata u nasoj zemlji ima za izvoz. Neverovatno je koliko ljudi veruje u budalastine tih "vidovnjaka", u bele magove koji skidaju crnu magiju i slicno.

Geni
14.09.07., 17:13
To je i problem. Stvarno imamo pacijenata za izvoz. Ljudi su neobrazovani, zadrti, primitivni i ni malo ih nije stid da se pokažu kao takvi. Sa te strane podržavam Mićka (čiju emisiju ne mogu da podnesem) jer ih treba prozivati svakom prilikom. Naročito ako pišu u novinama ;).

Calyptratus
15.09.07., 00:07
Ja sam jos davno citao u novinama(bilo je cak i na naslovnoj strani) isti slucaj sa jezom.
Neki lik je imao los sex i otisao da se zali nekoj "vracari".Ona mu kaze da isto uzme jeza,stavi ga u vrelu vodu da se mukica ispiski,od pisacke napravi caj,to popije i nakon toga uzme i bukvalno,da kazem,"siluje" jeza u ledja!!!!!On to naravno i uradi! :cussing: :evil: Jos ovi mentoli iz novina prikazali slike jadnog jeza kako ima ogromnu rupu na telu.
Naravno lik je zavrsio na hirurgiji jer su mu se zabole igle. :bash:
KATASTROFA KAKVIH SVE LJUDI IMA!! Prosto da ne poverujes!

Bifrost
15.09.07., 01:13
To stvarno istina :shock: ??? Ne mogu da verujem, dobro Nenad kaze ovde mozes da nadjes pacijente na svakom cosku :lol:

Proka
15.09.07., 01:58
Ja sam jos davno citao u novinama(bilo je cak i na naslovnoj strani) isti slucaj sa jezom.
Neki lik je imao los sex i otisao da se zali nekoj "vracari".Ona mu kaze da isto uzme jeza,stavi ga u vrelu vodu da se mukica ispiski,od pisacke napravi caj,to popije i nakon toga uzme i bukvalno,da kazem,"siluje" jeza u ledja!!!!!On to naravno i uradi! :cussing: :evil: Jos ovi mentoli iz novina prikazali slike jadnog jeza kako ima ogromnu rupu na telu.
Naravno lik je zavrsio na hirurgiji jer su mu se zabole igle. :bash:
KATASTROFA KAKVIH SVE LJUDI IMA!! Prosto da ne poverujes!


E to sam hteo i ja da napishem ... citao i ja :) mislim da je bio blic ako se nevaram ... {ili mozda kurir} sad ne mogu da se setim .. ali u svak slucaj BOLEST...

nenad
15.09.07., 08:47
Dno dna. Srbijo, zemljo Srbijo, sto bi rekli Karici. Vestice nisu krive, ne bi ih bilo bez ovakvih moroncina.

Calyptratus
15.09.07., 11:29
Dno dna. Srbijo, zemljo Srbijo, sto bi rekli Karici. Vestice nisu krive, ne bi ih bilo bez ovakvih moroncina.

Tacno! :th_Noooo: