PDA

Pogledaj punu verziju : Prokletstvo zmije



Bogica1985
03.09.07., 18:25
Danas sam cuo od caleta jedan zanimljiv clanak "prokletstvo zmije" koji je procitao krajem 70-ih godina ako se ne vara, pa reko da podelim sa vama.

E pa da krenem ispocetka, na nekom poslovnom sastanku u Evropi upoznali su se dva coveka jedan iz Evrope a drugi iz Juzne Amerike, i posto su nastavili saradnju pozove covek iz J.Amerike evropljanina da ga malo obiđe, i tako se on nasao u J.Americi.

Posto je evropljanin bio lovac hteo je malo da se oproba u njihovim dzunglama i dogovorio se sa tim sada vec prijateljem da izjutra krenu u lov,sve je bilo dogovoreno ali je ujutru njegovom prijatelju nesto iskrslo i nije moga da pođe sa njim te on krenu sam.

Pala je noc a evropljanina jos uvek nije bilo, kako su pomislili da mu se nesto desilo krenuli su u potragu koja je trajala 10 dana ali od njega ni traga ,i tako su ga proglasili za nestalim.

Evropljanin je u toku lova upao u neku jamu i onesvestio se ,jama je bila nekoliko metara siroka sa otvorom na vrhu koji je bio previsok da bi ga on dohvatio.Stigla ga je i noc kad odjednom otvor se zamraci i vise nije video ni malo svetlosti sto je mesec pravio,osetio je da se nesto spusta dole i ubrzo potom otvor je bio ponovo otvoren.Pokusavao je da vidi sta je to ali takav mrak je bio da nije nista video, samo je osetio prisustvo necega. Cele noci nije oka sklopio zbog straha, ali napokon je i jutro doslo kad je vec bilo dovoljno svetlosti da vidi sta je delilo jazbinu te noci sa njim, ni manje ni vise nego Anakonda.

Nije ga ni dirnula samo je izasla kroz njen otvor i nije se vracala ceo dan, pred sumrak samo je nesto baceno kroz otvor, bila je to mrtva svinja, posle nje je usla i ona, te je otisla u drugi ugao.Prase je neko vreme stajalu izmedju njih dvoje ,dok ona nije lupila svojim repom svinju i bacila kod njega,tada je on shvatio da je ona bila namenjena njemu ali je bio u cudu.Pojeo je malo zivog mesa i zasitio se tog dana ali je kasnije bio zedan. Kao da je osetila ,otisla je do jednog kamena i pocela da ga lize i posle nekog vremena pomerila se u svoj ugao, shvatio je da je nesto htela da mu kaze i otisao je do kamena, kamen je rosio tako da je uzeo dovoljno tecnosti da utoli zedj.
Ziveo je tako nekih 30-ak dana dok ona jednog jutra nije krenula napolje ,ali nije skroz izasla vec ostala da visi sve dok on nije ukapirao da treba da se zakaci za nju, i tako ga je izvukla.
Krenuo je ka civilizaciju ka svom prijatelju gde su se svi zaprepastili kako je uspeo da prezivi 30 dana na takvom mestu ,i ispricao im je sta se sve izdesavalo.
Prijatelj ga je molio da mu pokaze gde se nalazi ta jazbina, u pocetku je odbijao to ali na kraju je resio da im pokaze uz obecanje da zmiji nece nauditi.
Lagali su ,uhvatili je i prodali nekom cirkusu.
Nakon dugog trazenja i grize savesti evropljanin je uspeo da nadje u kom cirkusu se ona nalazi i otisao da je poseti.
Kad je dosao do njenog kaveza pogleda on nju ,ona njega i pljune ga u facu posle cega su mu na tom mestu ostale zive rane, cak i nakon 10 godina, narvno to je i zasluzio.

U novinama je pisalo da je istinit dogadjaj ali svi znamo kakvi su novinari, sve u svemu meni se svidela prica pa sam hteo da je podelim sa vama.

kimo
03.09.07., 19:22
Super zvuči...kao klasične anegdote iz osnovne škole...

Ig0r
03.09.07., 22:27
...Yaoy... ...Yaoy...

Bogica1985
03.09.07., 22:32
Rekoh ,novinari su to! :D

svarog
03.09.07., 22:58
Jos jedna od urbanih legendi, mozda i ne !!!!
U maniru narodne price u nas ~ Nemusti jezik~
Sve u svemu jako interesantno, volim takve price, ziveo Tolkin

zarko
04.09.07., 02:11
i sanco pan :)

nenad
04.09.07., 09:30
Takve price postoje jos samo u novinskim clancima, na zalost. Zmije nemaju nikakva osecanja prema ljudima. Ja sam cuo za slicnu pricu, u kojoj je anakonda spasila zenu od davljenja. Sve je to smesno, ali sve jedno, sastav ti je dobar. Pet na cetri, hihi.

Bogica1985
04.09.07., 09:33
Nije moj tako da novinar dobija ocenu! :D
Meni se svidja iako tesko moze biti istina.

Bifrost
04.09.07., 12:26
Po meni ne moze nikako biti istina, a ako je taj covek stvarno to rekao, mora da je bio Rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrreal fucking high on drugs. Ocu duplu dozu toga :lol:

nenad
04.09.07., 12:36
Nema sanse da je istina, cak ni najmanje. Ali su dobre ovakve price da bi ljudi, koji ne vole zmije, promenili misljenje o njima. Cak ni zmije kucni ljubimci ne mogu da zavole svog gazdu. To nisu psi i macke. Tek poneka vrsta vodi racuna o svojim mladuncima, sto je skoro otkriveno, a kamoli prema coveku, koga odrasla anakonda moze da dozivljava samo kao pretnju ili obrok.

Bogica1985
04.09.07., 12:48
Pa da, mislim da jeste u tome poenta, da se promeni misljenje!

Ig0r
04.09.07., 13:02
Stvarno mislite da će neko zbog ovakve priče promeniti mišljenje o bilo čemu?
Pa onda stvarno počinjemo da ličimo na sektu!

nenad
04.09.07., 13:09
Da, hoce, ne neko od nas, verovatno, ali znas kakvi su ljudi. Mnogi ce poverovati u ovakvu pricu, jer nemaju pojma o zmijama. A, onda ce poceti da misle kako one nisu tako lose mozda. To je mali napredak, ali bolje i to nego da ih mrze. Mene je drug ubedjivao u pricu o anakondi koja je izvukla zenu koja se davila u reci, odnela je na obalu i cuvala je jos neko vreme dok se nije povratila. On je to procitao u Zoni sumraka, i poverovao u tu pricu, iako je znao da oni izmisljaju price. Eto, takvi su ljudi.

Bogica1985
04.09.07., 13:18
Samo licimo???

Ig0r
04.09.07., 13:21
Za sada... ;)

Alekre
04.09.07., 18:34
Ja se pre prpao kada kazu: Smak sveta tad i tad. Sada me boli *urac da izvinite, da li ce padne meteor, da li ce nesto da se poplavi... I jos nesto, nemojte mnogo da se obazirete na komentare ljudi, o zmijama, tarantulama i ostalim exoticnim bicima. Pa neki misle da sam blesav sto sam kupio Grammostolu Aurostriatu. Kazu, blesav covek, sve ce taj pauk monstrum da ih pobije, kad tad, samo da mu pobegne. Sto je najgore, kada kazu tarantula, misle na jednog jedinog opasnog pauka koji moze da ubije coveka ::) A svi hoce da vide ''tarantulu ubicu''', majke im ga steram. Pa nije to kod mene cirkus da gledaju kako pauk kolje, ja sam kupio Grejmi jer volim pauke, a ne da bih se hvalio kako imam ogromnog pauka ubicu. Pa da im kazem kako u Argentini Grammostola ubije bika jedan na jedan, poverovali bi. Idioti, zato nikom i ne pricam da imam Grejmi :)

ToPa 12.02.
04.09.07., 22:48
prica je oduvek bilo...a zauvek ce ih i biti...takvi su ljudi...

nikola91
24.12.07., 15:53
zanimljiva prica