PDA

Pogledaj punu verziju : Kopnena kornjacha POTRAZNJA



Calyptratus
08.09.07., 13:51
Zanima me gde mogu da nabavim povoljno neku kopnenu kornjachu,imam prazan terarijum 80cmx40cmx30cm i sad trazim neku zivotinju laku za odrzavanje i da nije mnogo skupa(ako imate neki predlog molim vas da mi kazete ako znate ) unapred zahvalan...

http://www.kornjace.com/uploads/photos/112.jpg Ove su mi se posebno svidele

http://www.kornjace.com/uploads/photos/107.jpg Testudo hermanni

nenad
08.09.07., 15:30
Trzni centar Vidikovac, prvi sprat, ostala im je jos jedna bebica, kazu iz odgoja.

zarko
08.09.07., 15:32
ja imam 5 kornjacinih jaja iz cb
inkubiram ih za priajtelja

ako se on bude odlucio da ih prodaje znacete

nenad
08.09.07., 17:18
E, sad sam tek video slike, napisao si Testudo hermanni, ali to nije ta vrsta. Ovo na slikama su Geochelone elegans, i koliko ja znam to su azijske kornjace. Hermanni je i nasa vrsta, i nije toliko bas lepa kao ova vrsta.
U svakom slucaju, skokni do TC Vidikovac, tamo imaju hermanni ili Testudo graeca, bebu. Ja sam cuvao mladu hermanni, pre 15 godina (joj sto sam mator), imao sam je godinu dana, a posle sam je poklonio zoo-vrtu, tamo ima vise prostora za kretanje.

Filip
08.09.07., 17:26
E, sad sam tek video slike, napisao si Testudo hermanni, ali to nije ta vrsta. Ovo na slikama su Geochelone elegans, i koliko ja znam to su azijske kornjace. Hermanni je i nasa vrsta, i nije toliko bas lepa kao ova vrsta.
U svakom slucaju, skokni do TC Vidikovac, tamo imaju hermanni ili Testudo graeca, bebu. Ja sam cuvao mladu hermanni, pre 15 godina (joj sto sam mator), imao sam je godinu dana, a posle sam je poklonio zoo-vrtu, tamo ima vise prostora za kretanje.


Preduhitrio si me za T.hermanni! :)
Nemoj Tustudo u terarijumu, koliko god da su spore dosta se krecu i narastu velike. Ja imam jednu u dvoristu vec nekoliko godina, ali je unosim tokom zime da odspava zimski san negde na miru, ali prosle zime nisma mogao da je nadjem i plasio sam se da ce se smrznuti, medjutim na prolece je samo izmigoljila odnekud...
Nenade, koliki minus mogu da izdrze? Znam da bi trebalo da ih ima i u Sr. ali ne znam tacno gde...
Pozzzz
Filip

nenad
08.09.07., 17:46
Ne znam da ti kazem koliki minus mogu da izdrze, one se zavuku pod zemlju, gde je temp. iznad nule, cak i kad je iznad jak minus. Ja ih po Srbiji nisam nalazio, ali sam cuo da ih ima, cini mi se, u Valjevu i okolini i na drugim lokacijama. Ima ih cak i u Vojvodini. Slazem se da i nisu bas za terarijum jer se dosta krecu, ali mozes da ih drzis pustene po sobi. Ima ljudi koji ih tako uspesno cuvaju.

Filip
08.09.07., 19:05
Ova moja je pustena u dvoristu i istina da se zakopa, ali sve se mislim da se zakopa dosta plitko i tu temp.sigurno padne ispod nule. Meni su one bas za dvoriste, toliko uzivaju kada su slobodne da se krecu dje hoce...
Pozzz
F.

nenad
08.09.07., 19:24
Da, one se dosta krecu. Dvoriste je ok za njih. Ali tu postoji opasnost od ptica, macaka i slicno, posebno ako je kornjaca mala. Jel imas maslacak u dvoristu? Kornjace mnogo vole da ga jedu, a to im je odlican izvor kalcijuma. Meni su se u Sutomoru hermanni legle u basti.

Bluie
08.09.07., 20:58
Kako su extra kornjacice! ::D
@Nenad: A jel to neki obican pet-shop u TC Vidikovac ili imaju neku egzoticniju ponudu..?

nenad
08.09.07., 21:20
Recimo da je to najegzoticnije sto imaju ;)

Calyptratus
08.09.07., 23:00
Izvinjavam se zbog ovakvog naziva teme,postavio ju je moj brat koji se raspituje za druga koji hoce da kupi kornjacu.Nije mogao mene da saceka nego je sam uzeo da petlja.Glupak... :D

Znam,video sam jednom prilikom da imaju jako male kornjace i cinimi se da je Testudo hermanni,nisam siguran.Posto je mala on bi je drzao u terariumu dok ne dostigne neku velicinu,posle bi je pustio u dvoriste da zivi posto ima dosta veliko dvoriste.Imao je iskustva ranije sa kornjacama (Testudo hermanni) tako da zna kako se cuvaju i slc.
Ova sa slike je bas super. :)

Ne znam da li je dobro da je sada uzima jer treba da se spremi za spavanje?

nenad
09.09.07., 00:28
Ko na spavanje drug il kornjaca? :) mala kornjaca ne mora na zimski san. Mnogi ljudi kornjace cuvaju bez zimskog sna uopste. Moja drugarica ih ima 12, sve pustene po kuci, i ne spavaju zim. san

Filip
09.09.07., 00:55
Ja sam imao i imam male i uvek sam im davao nekoliko meseci zimskog sna...mislim da je bolje da im se pruzi jedan umereni zimski odmor...zato sto je ne bi uzeo na prolece??
Pozzz
F

Calyptratus
09.09.07., 16:55
[quote=nenad]
Ko na spavanje drug il kornjaca? :) quote]
Kornjaca naravno. :D

Taj decko je imao dosta dugo odraslu kornjacu i zivela im je u kuci a i u dvoristu,i redovno se zakopavala u zemlju tokom zime i spavala zimski san.Bila im je,da kazem ko ker. :D

puslica
17.09.07., 00:57
Indijska zvjezdasta, koja je gore na slici i pogrešno citirana sa nazivom, ne ide u hibernaciju.Ostale kopnene da, sa naših balkanskih prostora, eurotestudo hermanni boetgeri, istočna evropska kornjača.
Mlade jedinke možete staviti nakon godine dana starosti u hibernaciju pod uvjetom da su zdrave ali to je vrlo ozbiljan i odgovoran posao.
kornjače ovoga naziva nisu za kućnu upotrebu iz više razloga, to nije životinja da živi u stanu nego u prirodi, a ni higijenski uvjeti održavanja nisu preporučljivi iz razloga prijenosa zoonoza, salmonele u ovom slučaju.
radije bih preporučio vodenu, akvarijumsku kornjaču, koja bi se udomila od nekoga kome smeta sa recimo adekvatnim smještajem.

mare_lacerta
05.07.08., 20:21
Nisam hteo da otvaram novu temu pa sam stavio snimak ovde ;)

http://i280.photobucket.com/albums/kk192/Mare_lacerta/th_TestudoHermanni.jpg (http://s280.photobucket.com/albums/kk192/Mare_lacerta/?action=view&current=TestudoHermanni.flv)

Kod mene u dvoristu je vec 5-6 meseci,vidjam je stalno i uvek je nahranim

Pozz