PDA

Pogledaj punu verziju : poecilotherie i tegla



zarko
08.09.07., 15:31
da li neko osim gustava ima iskustvo sa teglom i poeciloteriom.?
ja sam juce prebacio rufilatu od 10 cm u jednu ...i nije lose ...
predpostavljam da ce ciscena biti -nikad..ali nema veze

u sustini ,da li ste zadovoljni kako tegla zavrsava poso za arborijalne t?

kimo
08.09.07., 16:18
Pa neverujem da je baš zgodno za čišćenje i tako to, ali što da ne, uskoro ću nabaviti neke zanimljive plastične kutije za arborealne paukove, pa ću poslati slike da vidite, biće raznih veličina, ali mislim da su najzanimljivije ove 20x20x25 cm visina, za poluodrasle arbrealne...

Ig0r
08.09.07., 16:44
Iskreno ne vidim razliku između čišćenja tegle ili čišćenja plastične posude. I jedna i druga imaju poklopac od gore, zar ne? A ako obezbediš pauku sklonište kako treba, onda one neće ni pomišljati da šmugne iz kutije nego će zapaliti pravo u sklonište. Bar je tako sa mojom maculatom...
Jedino što može da bude problem kod tegle je to što ne možeš baš najbolje da rešiš problem ventilacije, a to kod "vlažnih" avicularija pa i poeciloterija može biti problem(ne mora da znači i nerešiv)...

kimo
08.09.07., 17:39
Pa na to sam i mislio...a čišćenje sam mislio,jer su kružne pa ne možeš uhvatiti pauka a i ne možeš ga poklopiti nikako...

Geni
08.09.07., 20:26
Pa ja koristim one posude za špagete za avicularie i ne mogu da komentarišem čišćenje jer to ne radim :shy:. To mi je prelazno rešenje.

zarko
08.09.07., 21:12
pa ni ja ne cistim :) skoro nikad :)
....

hvala

kimo kad bude posalji slike :)

marko
08.09.07., 22:47
Ma bolje neke plastične, bolje te što Kimo spominje jer se mogu rupice izbušiti.
Video sam po prodavnicama plastike da prodaju tegle (plastične naravno) ali su prilično su male,
kao obična tegla od meda recimo, ne znam sa čime drugo da poredim.
Već sam razmišljao kako bi udomio sledeću tarantulu jer će biti neka arborealna i padala mi je tegla na pamet
ali opet ventilacija malo koči.

Nego kakvo bre to čišćenje spominjete :icon_scratch:

Geni
08.09.07., 23:06
Poslaću sliku moje Avicularie braunshauseni u svojoj tegli za špagete u kojoj je već skoro 2 godine. Videćete da nekada ipak MORA da se očisti :D.

Bifrost
08.09.07., 23:13
Ja herculesa drzim u nekoj dzinovskoj tegli :lol: i braunshausenia u nekoj manjoj mada to je samo privremeno resenje, meni se licno ne svidje ali sta je tu je :) Kad malo odrastu terarijum :D

zarko
09.09.07., 03:00
ma naravno ja ovo pircma o privremenom resenju ....
moje zivotinje idu u staklene terarijume ali posto su ove za prodaju a rastu k osomovi...
mora negde da ih metem

GUSTAV
09.09.07., 21:41
Kao sto Zare rece imao sam iskustva sa teglom i mojom rufilatom.Mislim da je kao privremeno resenje odlicno ali nesto na duze staze ....Tegla zadrzava dosta vlaznosti ali je vazduh dosta zagusljiv.Izbusio sam dosta rupica na poklopcu i tada se dobiju navedeni uslovi.(kako li je tek kad je poklopac bez rupica).Najveci problem nastaje kada se nesto vadi iz tegle.Sam prilaz je dosta skucen.Ali kao privremeno resenje-super. ZARKO-imas kod nas na buvljaku veoma jeftine manje akvarijume....

GUSTAV
10.09.07., 02:43
Moze da se iskoristi i ono plasticno zvono gde se cuvaju diskovi.Ona cev se skrati-po zelji i ujedno kroz tu rupu ubacujes cvrcke ili tenebrije.Normalno zvono okrenes naopako i izbusis rupe.

zarko
10.09.07., 03:26
hvala...
ma morao sma da resim nisam mogao vise da je gledam kak ose koci po onoj kutijici..
ma ok je naviko sam se vec da je gledam u tome ...

svrati taman da vidis i da ti ispricam kakoa sam je prebacio ..bez problema j e bilo

Bifrost
10.09.07., 03:46
Ne mogu a da malo ne skrenem sa teme :lol:, zasto se bas zove poecilotherie i tegla?

Koja je razlika izmedju poecilotherie i tegle? :lol:

GUSTAV
10.09.07., 04:39
Pa bre bifrost nite valjda uvredio naziv teme ili zbunio :D.I nije valjda da toliko postujes teglu :D :D

zarko
10.09.07., 13:25
pa gurnes teglu u poeciloteriju...
to je originalana tema :)

Bifrost
10.09.07., 19:35
pa gurnes teglu u poeciloteriju...


Hehehe, poecilotheriu mozes da gurnes u teglu, a teglu ne mozes u poecilotheriu :lol: