PDA

Pogledaj punu verziju : DRAGONS ALIVE !!!



x3m.Marco
08.09.07., 22:14
Video na 4umu da ima serije i nasao, skinuo!!! XtRa je!!!

Evo linkova ako neko hoce da skine ako je to dozwoljeno na owom 4umu! Qualitet snimka je xtra!
http://img212.imageshack.us/img212/6463/dragonsalivebbshu0.jpg


Nije dozvoljeno. Ovde je već rečeno http://www.teraristika.org/forum/index.php/topic,520.msg6495.html#msg6495 a i imaš u Opštim pravilima foruma deo o autorskim pravima. Razlog je jednostavan, protivzakonito je ;)

Dakle kao što je već rečeno, o ovakvim stvarima na PM.

Bifrost
08.09.07., 23:55
A i bezveze je postavljati kada svako ko trazi lako moze da nadje :lol: Najbolje je postaviti sta je dobro pa ce ljudi naci nacin da skinu :D ako im treba. I ja sam jednom pogresio ::D

Geni
08.09.07., 23:59
Mali hint: zato sam i ostavio ostatak poruke umesto da je obrišem :D. Neka ovo bude kao neka recenzija.

Ali psssst, nećemo o tome ;)

x3m.Marco
09.09.07., 02:35
A i bezveze je postavljati kada svako ko trazi lako moze da nadje :lol: Najbolje je postaviti sta je dobro pa ce ljudi naci nacin da skinu :D ako im treba. I ja sam jednom pogresio ::D

zato sam ja napiso ako mogu da se ostave linkovi posto znam da swaki 4um ima drugacija pRavila!!! Nema veze, sada znam!!!
Lele sta radi owa EVROPA!!! Sta vam je ljudi owo je Cp6uja!!! :icon_blackeye: :icon_blackeye: :icon_blackeye: :icon_blackeye: ::D

nenad
09.09.07., 03:08
Pa red je da i Srbija jednom vise postane Evropa. Ipak smo u centru Evrope, a zemlja nam je, po mnogim stvarima, na nivou azijskih zemalja. To mora da se menja.

Geni
09.09.07., 11:05
Pa što se tiče autorskih prava trebali bi da ih poštujemo bez obzira da li su zakonski zaštićena ili ne. Srbija na primer ima jako puno izvoza intelektualne svojine u vidu kompjuterskog softvera. Zamisli kada bi se to piratizovalo. Sve te firme bi propale. Zamisli da na primer neko od vas provede nekoliko godina po raznim zabitima ove naše zemlje dokumentujući njenu floru i faunu. Odvoji mnogo svog vremena i novca na takav poduhvat i napravi jednu pozamašnu kolekciju slika i informacija. Kako bi se on osećao da se njegova kniga proda u 10 primeraka jer je mnogo lakše i jeftinije da se skine pdf sa neta. A ima je svuge.

Nisam baš neki zadrti zagovornik slepog poštovanja intelektualne svojine, ali treba videti i drugu stranu. Ovaj forum ima pravilo da čak i slike i tekstovi koji su prekopirani sa neta budu pripisani autoru i da se stavi link do originalnog teksta ili fotografije.

A na kraju, realno je očekivati da se autori tog serijala obrate nama sa pitanjem zašto se na našem forumu nalaze linkovi za skidanje piratske verzije njihovog autorskog dela. Čak i da nećemo da se povinujemo njihovim zahtevima, mislim da je realno da izgubimo domen u slučaju njihove tužbe. Nemaju forumi različita pravila jer nije njihovo da odluče šta može a šta ne, nego neki još nisu osetili na svojoj koži posledice ;). Mi ovde samo mislimo unapred :D.

x3m.Marco
09.09.07., 13:59
Pa što se tiče autorskih prava trebali bi da ih poštujemo bez obzira da li su zakonski zaštićena ili ne. Srbija na primer ima jako puno izvoza intelektualne svojine u vidu kompjuterskog softvera. Zamisli kada bi se to piratizovalo. Sve te firme bi propale. Zamisli da na primer neko od vas provede nekoliko godina po raznim zabitima ove naše zemlje dokumentujući njenu floru i faunu. Odvoji mnogo svog vremena i novca na takav poduhvat i napravi jednu pozamašnu kolekciju slika i informacija. Kako bi se on osećao da se njegova kniga proda u 10 primeraka jer je mnogo lakše i jeftinije da se skine pdf sa neta. A ima je svuge.

Nisam baš neki zadrti zagovornik slepog poštovanja intelektualne svojine, ali treba videti i drugu stranu. Ovaj forum ima pravilo da čak i slike i tekstovi koji su prekopirani sa neta budu pripisani autoru i da se stavi link do originalnog teksta ili fotografije.

A na kraju, realno je očekivati da se autori tog serijala obrate nama sa pitanjem zašto se na našem forumu nalaze linkovi za skidanje piratske verzije njihovog autorskog dela. Čak i da nećemo da se povinujemo njihovim zahtevima, mislim da je realno da izgubimo domen u slučaju njihove tužbe. Nemaju forumi različita pravila jer nije njihovo da odluče šta može a šta ne, nego neki još nisu osetili na svojoj koži posledice ;). Mi ovde samo mislimo unapred :D.

Pa da ja swe to postujem ali sta da radim kada smo toliko zaostali da nam je materijalno stanje toliko sje*ano da ne mozemo nista da qpimo u originalu pa moramo da skidam pirate!!! Podrzan si sa moje strane Geni za owo ali sta da radimo kada moramo da se snalazimo kako znamo i umemo, barem tako radimo od malih nogu!!!

Bluie
09.09.07., 14:30
Nisam upoznat sa pravnim aspektima skidanja piratizovanih materija sa neta, ali ako u Evropi postoje toliki P2P i torrent sajtovi (Pirate bay,Mini nova,Demonoid), koji se mogu uz pomoc besplatnog klijenta (npr. Bit Comet ili Mju torrent) skinuti, ne vidim zasto je protivzakonito staviti link takvog sajta na forum. To su sve legalni sajtovi, koji operisu zahvaljuci rupama u zakonskom sistemu koliko ja kapiram,ali sve jedno....
Mislim, ako stavimo etiku svega toga na stranu...ne vidim sta je tu ilegalno :confused2:

x3m.Marco
09.09.07., 14:48
Nisam upoznat sa pravnim aspektima skidanja piratizovanih materija sa neta, ali ako u Evropi postoje toliki P2P i torrent sajtovi (Pirate bay,Mini nova,Demonoid), koji se mogu uz pomoc besplatnog klijenta (npr. Bit Comet ili Mju torrent) skinuti, ne vidim zasto je protivzakonito staviti link takvog sajta na forum. To su sve legalni sajtovi, koji operisu zahvaljuci rupama u zakonskom sistemu koliko ja kapiram,ali sve jedno....
Mislim, ako stavimo etiku svega toga na stranu...ne vidim sta je tu ilegalno :confused2:

u Americi su torrent sajtovi protih zakoniti i mozes da zaglavis robiju zbog njih jer je to jedan vid piraterije!!!! ### kod nas je swe dozwoljeno, ali necemo da se wracamo na owo! Lepo je rekao Geni, swako ko hoce moze lako naci owo da skine!

Geni
09.09.07., 16:39
Kod nas nije dozvoljeno ali naravno u praksi bi se teško dobio postupak zbog čistog postavljanja linkova. Svi ti sajtovi koriste rupe u zakonima, pa čak i tada (zadnji primer je gašenje najvećeg edk servera od strane Belgijske policije) su hostovani ili u Rusiji ili po raznoraznim ostrvcima u pacifiku. Stvar je u ozbiljnosti nekog sajta ili foruma. Jednostavno, ni jedan ozbiljan forum neće sebi dozvoliti da se brani od napada, na primer BBC-a, oko par linkova ka piratskim sadržajima.

x3m.Marco
09.09.07., 18:39
ni jedan ozbiljan forum neće sebi dozvoliti da se brani od napada, na primer BBC-a, oko par linkova ka
Da da to je 3p! Zamislite na sudu: BBC television protih Teraristike.org!!! xaxa Znam 3p kada je liku u Cup uletela inspekcija u PC.Igraonicu i swe mu pokupila! Izasao na sud i 3p tuzi ga Microsoft Corporation!!! To je 3ppppp axa :D