PDA

Pogledaj punu verziju : Help! Gde mogu da nabavim zelenog gekona???



Mali mis
11.09.07., 21:10
Cao svima! Zelela bih da kupim zelenog gekona, pa mi treba vasa pomoc...ne znam gde to da obavim? Da li imate neki predlog, savet?! Zivim u BGu. E i da, jel su oni mnogo skupi?
Nova sam u teraristici pa bi mi dobro dosli i neki podaci o ovim preslatkim bicima ili bar smernica gde mogu to da procitam!
Hvala vam unapred... Pozzzz.... ;)

Geni
11.09.07., 21:18
Zeleni gekon? Hmmm.... Htedoh da ovu temu prebacim u podforum 'Potražnja' gde joj je i mesto, ali milim da bi prvo trebalo da se reši pitanje koju životinju ti zapravo tražiš. Prilično sam siguran da misliš na nešto što uopše nije gekon.

Dakle, jel može malo pojašnjenje šta tačno tražiš?

Filip
11.09.07., 22:20
Valjda misli na Phelsuma-e...

nenad
11.09.07., 22:24
Mozda mislis na dnevne gekone? Oni su zeleni najcesce. Mislim da mogu da se nabave, ali to su vise zivotinje za posmatranje, ne mozes bas da ih uzimas u ruke, jer su dosta osetljivi, bar koliko ja znam.

Bluie
11.09.07., 22:27
Verovatno neku phelsumu trazi devojka....
http://www.vammers.nl/Madagaskar/thumbnails/Pict2929.jpg

Da li je otprilike to u pitanju?

Hehe...eto nenad me pretece...

Calyptratus
11.09.07., 23:06
Vrlo moguce da je neki iz Phelsuma-e,oni su uglavnom zeleni.Naj poznatiji je Phelsuma Madagascariensis,mozda je taj? Kazi nam nesto vise kako bi ti sto bolje pomogli.Kako izgleda,da li ima neke sare jos ili je cisto zelen,...?

Bifrost
11.09.07., 23:16
Mozda misli na agamu? ::D

Calyptratus
11.09.07., 23:17
...ili na zelenbaca? ::D

Geni
11.09.07., 23:41
Zato sam se i pitao na šta je mislila. Naravno da ima gekona koji su zeleni, ali to nije nešto na šta neko ko razmišlja o svom prvom gušeru pomisli. Nisu baš tako česti. Ljudi uglvnom prvo pomisle na iguane ili agame.

Ali brzo ćemo to razjasniti pa da krenemo u potragu ;)

Ig0r
11.09.07., 23:47
Zašto jednostavno da ne postuješ sliku Mali Mišu, pa da ti dobri ljudi pomognu?

zarko
12.09.07., 01:06
poslaji sliku :)
to bi pomoglo....
ma sta da je malo zeleno savet je generalno da se upoznas sa zivotinjama preko "kalsicnih " gustera...
leopard gekona, hause geckos, b agama, fet tejl, tokai.....
ne bih pocinjao sa pfelsumama malo zahtevniji i osetljiviji gekoni i apsolutno ne mou da se drze po rukama sto uglavnom likovi koji pocnu da cuvaju zele..bar malo

Bifrost
12.09.07., 01:17
Sto slabo ima novih tema pa svi skocili na ovu :lol: Amjo opkladu svi po 100din za onog ko je pogodio :lol:

Mali mis
14.09.07., 21:22
Hvala vam puno na nekim komentarima... Kao debilu da ste pisali. Znam da razlikujem zelambaca od gekona ili vec sta ste sve davali kao primere.
Stvar je u tome da sam pre par godina naisla na jako lep tekst o tim zelenim gekonima i mnogo su mi se svideli pa sam vas upravo zbog tog razloga pitala bas za te. Nisam znala da su tako osetljivi i retki posto u principu jako malo znam o njima.
Ali hvala vam za savete... Pregledala sam forum (slikice, neke isto stvarcice...) i oni leopard gekoni su mi isto jako slatki pa cu verovatno ici u tom smeru da nabavim jednog od njih! Pozdrav za sve ::D !

poskok
14.09.07., 22:01
Leopard gekoni su ti odlicni za pocetak, toplo ti ih preporucujem. Sa njima ces lepo da se upoznas sa gekonima kao vrstom (naravno, ako ih vec ranije nisi cuvala), zabavni su i lako ih je odrzavati, bice ti fino drustvo dok ne nadjes tvoje zelene. Kazi sama, zar nisu prelpi ::D
http://i202.photobucket.com/albums/aa116/chakashi/gecko001.jpg