PDA

Pogledaj punu verziju : Guster u banani



Filip
20.09.07., 12:27
Evo i to sam skoro cuo i to su mi rekli da je bila neka reportaza u beogradskoj hronici da su nasli nekog gustera sakrivenog u banani ili izmedju banana. Sad, da zamislim gustera kako se baskari u banani mi je tesko poverovati, izmedju banana je druga prica, uostalom sta bi sve moglo da se nadje u sveznjevima banana...zanima me da li je neko vise cuo o tome?
Pitam zato sto su mi danas u laboratoriju stigli neki uzorci banana u kojima je navodno trebalo da bude gustera ::) eto sta izazivaju takve emisije, ljudima se prividjaju zivotinje u vocu...pitam se sta tek oni tekstovi o teraristici izazivaju kod ljudi...
Pozzzz
F.

marko
20.09.07., 13:02
Nema ništa po netu osim ove teme:
http://www.cobanovanje.com/viewtopic.php?t=1104&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=6c3cea3e6261747861d5e1af416fa2e2


Ne znam detalje...gledao sam danas Beogradsku hroniku, i neka zena je zvala inspekciju zato sto je u svojoj banani pronasla gustera?!?!
Ispitivanja su pokazala da to i jeste guster, i da je gospodja imala tu srecu (nesrecu) kao ljudi koji dobiju sedmicu na loto-u... Bas je dobra uteha

Stvarno je teško poverovati da je gušter ostao u bananama???? Nemam pojma....svašta!

nenad
20.09.07., 13:08
Ja sam se naslusao prica o zmijama u bananama, koje su, navodno i ujedale ljude. Koliko je to sve istina, ne znam.

Bogica1985
20.09.07., 13:17
To za zmije sam i ja cuo od drugara koji radi u delti i upoznat je oko nekih detalja vezanih za uvoz voca, i kaze da se desava da nadju smrznute zmije u bananama jer se banane zamrzavaju kako bi se odrzale i sa njima i zmija.
Ne znam o kojoj se zmiji radi ali kazu da je neka otrovnija, i zato je dobro placen posao beraca jer je rizican, e sad opet koliko je to istina!

Bluie
20.09.07., 13:44
Mislim da se cesce desava da medju bananama zavrsi neki egzoticni pauk.
Cak sam i cuo neke price, ali to je rekla-kazala...

nenad
20.09.07., 13:59
To za zamrznute zmije je vec logicnije. Jedna od vrsta koja bi mogla da dodje na taj nacin, iz J. Amerike je Bothriechis schleglii, o kojoj je vec bilo reci u temi Beo zoo-vrt. Koliko se ja secam, ove zmije zive i na plantazama banana, a i boja odgovara.

ToPa 12.02.
20.09.07., 21:19
kad smo vec kod te price...i ja da se prikljucim...
a to za gustera je bilo i na TV-u...e sad...malo je cudno :shock:
za zmije sam cuo jos odavno...da su nalazili zamrznute zmije...

btw.upravo jedem bananu... :lol:(i nisam nasao gustera) :lol:

x3m.Marco
25.09.07., 20:49
manje vise za owo, to je malecki gustercic! E sada, bilo je na Tv-u, ja nisam gledao ali jeste moja devojka!!! Blizu moga grada kod jednog malog sela desio se masakr pasa!!! Kako je ocevidac tj. jedna baba videla kaze da je ogRoman GusteRRR ubica :D !!!! Bio sam to tog mesta! Nista posebno, ogromna livada i u blizini jedan sumerak!!! Udavilo je 2 Sharplaninca!!! E sada, da li je baba od unuka uzela malo tRavke pobRljavke :D pa nesto joj se uchinilo ne znam!!! Kazu da su u tom selu likovi iz Swiss uwezli jednog velikog gustera kojeg su tamo chuvali! E sada nemam pojma!!!

Geni
25.09.07., 21:30
Pa pobogu bre... Marko, imaj malo mere. Ova priča nije ni za obdanište. To ni kurir ni press ne bi objavili. Ajde da se pravimo da smo ozbiljan forum, a?

x3m.Marco
26.09.07., 10:28
Pa pobogu bre... Marko, imaj malo mere. Ova priča nije ni za obdanište. To ni kurir ni press ne bi objavili. Ajde da se pravimo da smo ozbiljan forum, a?

Nisam ja kriv sto su to objavili na televiziji!!! Kazu neka vrsta Ruskog Gustera!!! E sada sto su ga oni uwelicali sta da radim!!! Svatite owo kako hocete, owo je bilo na tv-u!!! I meni je malo bedno!!! Sta da radim kada je baka u3powala! Dolazila je policija na uvidjaj kao i neki likovi iz Bg-a da pogledaju stwari izbliza!!!

nenad
26.09.07., 11:08
Ruski guster koji jede sarplanince? Mozda krokodil? ;) Ne verujte TVu ljudi, sta da vam kazem. Katodna i kanalizaciona cev su dve bratske cevi - sto bi rekao Rambo.

Geni
26.09.07., 11:31
Pa tema je počela ozbiljno sa pitanjem da li je nešto moguće (gušter u banani). Jeste, što da ne. Zamrznute zmije takođe. Poznato je da se Phoneutria spp. na primer redovno nađu među bananama tokom transporta što nije ni malo naivno jer je u pitanju jedan od najotrovnijih paukova. Može biti smrtonosan.

Evo zašto je tema otvorena:


Pitam zato sto su mi danas u laboratoriju stigli neki uzorci banana u kojima je navodno trebalo da bude gustera ::) eto sta izazivaju takve emisije, ljudima se prividjaju zivotinje u vocu...


Pitanje je bilo da li takva mogućnost zaista postoji. Ozbiljno pitanje jer nije nemoguće.

Nije bila poenta ubacivati najgluplje priče koje ste čuli na tv-u. Džinovski Ruski gušter koji Švajcarci čuvaju iza nekog sela kod Ćuprije i koga neka baba tvrdi da je videla kako jede šarplanince i sve to Markova devojka videla na nekom nepoznatom tv kanalu je odmah do ubacivanja tekstova o ljudima koji su videli Elvisa iz "Trećeg Oka" u temu pod naslovom 'Koga ste od poznatih ličnosti videli danas?' (bila takva tema na nekom forumu)

Mogu samo da zamislim šta bi bilo da počnu da puštaju čuvenu staru SF seriju "V" na tv-u. Tek onda bi bilo priča o gušterima koji jedu raznorazne domaće životinje ::D.

Filip
26.09.07., 11:46
Geni, mislim da samo ti i ja znamo za visitors-e ;)
Inace, izgleda da je televizija institucija, sve je moguce ako bude na TV-u...ili u novinama...moram da vam napisem kakav smo razgovor imali Kimo i ja pre par dana sa likom sa ˝televizije˝...malo kasnije o tome...
Pozzzz
Filip

Geni
26.09.07., 11:56
Svesniji sam količine gluposti koje možeš čuti na tv-u ili pročitati u novinama od većine ljudi ;) (pošto sam nekako posebno osetljiv na to :D). Po meni neobrazovanost i zatucanost nisu osobine nego prelazna stanja. Moraju da se koriguju ::D.

Zato smo tu, da probamo da ozbiljno analiziramo mogućnost da se gušter nađe u banani. :idea:

Ima nas ovde još starijih (Nenad na primer :D) koji sigurno znaju za "V".

nenad
26.09.07., 12:02
Ma jok, samo vas dvojca znate za esef :D Pogledajte Turkish star wars, final scene, na ju tjubu, kad vec oftopicharimo. To se ne propusta, pogledajte, pa na pp, ako hocete da prokomentarisemo.

Filip
26.09.07., 23:59
Zali Boze utrosenih 30 sekundi zivota da odgledam... ::) bez komentara :X ipak, turci su turci...a ovaj glumac mora da je ponosan sto skace kao kengur uz muziku Indiana Jones dok se igra sa lutkama u obliku velikog strumfa...