PDA

Pogledaj punu verziju : A.geniculata parenje...



kimo
21.09.07., 03:54
Ovde ću ispratiti tok parenja navedene vrste, za početak evo par neuoičajenih slika...

Mužjak ispod "spermweb-a" :

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/ageniculatamelspermweb1.jpg

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/ageniculatamelspermweb2.jpg

U njegovom terarijumu ima mnogo osataka takvih mreža po stranam terarijuma, ali nikad nije uhvaćen na delu kao sada, šta kažete? Imam i snimak kako se migolji i skuplja spermu, ali to će biti na novoj verziji sajta uskoro...

Geni
21.09.07., 09:49
On je baš zapeo da oplodi onu tvoju ženku :D. Ovo mu je drugi li treći spearmweb do sada a nije se istrošio. Oće valjda da bude siguran ;).

kimo
21.09.07., 11:59
Ako se nevaram i ako je svaki put ovo radio, samo ga ja nisam viđao, onda ima 7 "sperm web-ova" u terarijumu, ako stignem danas ću ih spojiti, ako ne onda sutra...

zarko
21.09.07., 16:29
ekstra i srecno....
koliko noose malih? 500?!

kimo
21.09.07., 16:51
ekstra i srecno....
koliko noose malih? 500?!


Videćemo, nije ni bitno...znam da se mora čekati oko 3 meseca...

kimo
22.09.07., 01:28
Evo mali update...danas smo probali da ih parimo i mužjak je maksimalno zainteresovan, ali ženka nažalost nije uopšte...ponovo je pobegla od njega, ovaj put nisu uopšte uznemiravani i mužjak je posle nekih 35 minuta krenuo ka ženci, čim je dotakao usledio je munjevit blok i beg ženke kasnije...tako da se on ležerno vratio u svoj terarijum...ako bude sve kako treba druga ženka će zameniti ovu i nadam se da će biti sve uredu...

Marko(filmadžija) će sutra postaviti snimak tog momenta, ako ništa bar smo imali neko novo iskustvo ;)

marko
22.09.07., 14:56
Ponovo radi bioskop! Ponovo radi bioskop! :lol:


R27YxqpZvLY

huana
22.09.07., 15:15
fantasticno!!!!...sto se oni pipkaju...:) a ona riba drzi do sebe...nista na prvom vidjenju :)

Geni
22.09.07., 20:38
Kakvo bre prvo viđenje? Pa oni se druže već skoro mesec dana. Momčilo, ta tvoja ženka je definitivno nezainteresovana. Gde li ih samo nalaziš? :D Ovaj moj se lepo pripremio i krenuo u akciju a ona pobeže.

Bifrost
22.09.07., 20:44
Ja nisam ni sumljao u muzijaka :D

zarko
22.09.07., 23:41
:D
vidis da su genijeve t napaljene ...

kimo
23.09.07., 00:42
Ma nema problema, stiže sutra zamena :D Ova će biti sveža i skoro presvučena, nadam se polno zrela ženka, ima 17cm raspon nogu, tako da bi trebalo da je zrela...ako ni ona ne bude htela, onda ćemo videti šta ćemo...možda on nije dovoljno nežan :P

Proka
30.09.07., 03:38
shta se deshava u vezi ovog parenja ???(mislim to sa novom zenkom)

kimo
30.09.07., 11:06
Trenutno se tovi :) Jede kao luda, pa mislim da je pustim na parenje u utorak...javio bih da ima nešto novo

Proka
30.10.07., 01:30
vidim na sajtu da si bacio slicke sa parenja.... Kako Proshlo ???

kimo
30.10.07., 01:36
TO su od ranije slike, da vidite kako to izgleda, ali nije bilo uspešno...moram da probam još koji put, tj. 9 puta i ništa...A.geniculata-e su jako komplikovane za parenje, provereno, ženka često odbija i često pojede mužjaka, videćemo šta će biti jubilarni 10. put :)

kimo
02.03.08., 11:28
Evo novog update-a...

Jutros kada sam došao kući sa vikendice oko 9h, imao sam šta i da vidim...elem, posle 12 neuspešnih pokušaja parenja dotičnih, odlučio sam da pošaljem Žarku mužjaka jer sam mislio da više šanse nema za njih dvoje i da nisu u ljubavi. Probao sam sve varijante i uvek je ženka bila agresivna i ukoliko mužjak navaljuje ona beži i tako stalno, bukvalno svaki put...onda sam rešio da ga ostavim kod nje u terarijumu poklopljenog u kutiju neku veću na kojoj sam izbušio 20-ak rupa. Nakon 10 dana držanja u tome pustio sam ih da se pare, ali je mužjak samo napravio krug mali i nije uopšte došao do ženke, a ona nikada, pa ni ovaj put nije reagovala kao neke druge tarantule...onda sam ga samo poklopio i ostavio tu gde jeste u njenom terarijum dok ga ne pošaljem u Niš. Međutim namerno nisam ukopao posudu ili bilo šta slično, da bi on mogao da izađe i radi šta hoće. Tako da je danas prizor bio super...on je bio van posude, a ona jednim delom na posudi i nije ga napadala uopšte, on je pokušavao da je podigne i ona se nije bunila, ali nakon 2 minuta je ona otišla i on je izašao u drugi terarijum. Sve u svemu nisam video parenje, ali postoji šansa da su se parili, jer ko zna koliko je on bio napolju,a ona nije bila uopšte agresivna, što je bilo čudno. Ostaje mi samo da se nadam da se neće presvlačiti skoro i da su se konačno sparili preko noći,a da je on mazgov hteo još da se pari a ona samo odšetala...tako je bilo sa cambridgei, posle parenja su se mirno razišli, pa onda mislim da je i ovde isti slučaj, jer da ona nije htela ladno bi ga pojela, jer je bio u terarijum u kom nema bežanja :) Ako sve bude kako treba i ako je nešto bilo na leto bi trebalo da se broji do 1000 ili više :) Držite palčeve, trebaće...

ToPa 12.02.
03.03.08., 13:35
drzim palceve...da je nesto bilo...
valjda ce se isplatiti sav taj trud...

kimo
26.03.08., 15:53
Evo novosti. Ženka je presvučena pre 3 dana, znači 23.-34.03. proteže se sada, a za nekih 10 dana će biti već ponuđena hrana da vidimo šta će biti...mužjak čeka išeta po terarijumu, tako da se nadam da će da bude nešto. Možda kada je promenila odeću bude malo ženstvenija i pusti ga da odradi svoje, pa da vidimo kako je odgajati par hiljada malaca :D

Mihajlooo
01.04.08., 19:35
I kimo jesi uspeo nesto???

kimo
01.04.08., 19:52
Čekam da se ženka oporavi od presvlačenja i da klopa malo pa ćemo probati.

kimo
07.04.08., 21:32
Mali "update" ženka je počela danas da jede, znači nekih 14 dana nakon presvlačenja već jede dve dubije :) Za 7 dana ponovo pokušavam parenje pa se spremite za novosti :D

zarko
07.04.08., 22:48
ajde pa meni da das muzijaka imama 2 zenke :)
naravno kad ti busdes zavrsio :)

marko
08.04.08., 01:00
Za 7 dana ponovo pokušavam parenje pa se spremite za novosti :DNAAAPRED KIMO ! ! !
Ajde više da i taj Genijev mužijak omrsi nešto, držiš ga u neizvesnosti već mesecima :D

Geni
08.04.08., 08:44
Strašno kako ga on muči. A videli ste svi kako je dasa bio rad da uradi nešto. Bio je i lepo uhranjen. Nego te Momčilove ženke koje se femkaju. Ccc...

::D

zarko
18.04.08., 21:30
razmislajo sam da nije A brokelhursti tvoj muzijak ili zenka????
znam dase desilo to slovencu koji je imao u terarijumima i mislio da pari genikulate a javila se zenka brokelhursti na lupkanje muzijaka....
pogledaj

kimo
19.04.08., 02:02
Ne, nije ovo su definitivno dve geniculate, ona opet ima abdomen veličine poveće stono-teniske loptice, pa ću ga ubaci u njen terarijum ujutru kada ustanem da se upoznaju, naravno u posebnoj posudi da vidim reakcije. Tako će ostati nekoliko dana tamo, pa će da se okuša ponovo po 15. put...

zarko
19.04.08., 02:23
ajde kad odustanes imam 2 spremne zenke ..pa ako si voljan da posaljes...bilo bi mi drago da probamo.

Geni
19.04.08., 02:34
Ajde da bar nešto taj moj dasa uradi ::D. Pun je entuzijazma ali nema sreće sa ženama ::D. Možda će kod ovih južnjakinja imati više sreće ;).

zarko
19.04.08., 02:45
ja imama dve odrasle trenutno...od po 16+cm i jedna se presvukla pre mesec dana tako da sledecih god nece sigurno..a krka vec redovno tako da ovih dana bi moglo

kimo
05.05.08., 19:54
Evo konačno novosti...nisu za sve srećne ali uspeh je ostvaren...

Sparili su se iz 16. puta, ali je mužjak nastradao nažalost...nije mu bilo pomoći, sve se desilo za par milisekundi. Parenje je uspešno i nadamo se kokonu i nekoliko desetina stotina mladih...

Video će biti postavljen kasnije, a evo par slika kako ga ženka jede :(

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/ageniculataposleparenjaklopa.jpg

nenad
05.05.08., 20:05
Eto sta nam zene rade! A stalno isticu svoja prava, i jos imaju 8. mart, malo li je? Eh... ::D
Bas si se bacio na proizvodnju, samo napred, sve cestitke!

kimo
05.05.08., 20:16
Pa da...nažalost, ovo je prvi mužjak koji nam je stradao u NS i uopšte ovde, ali nadam se da vredi...inače ova vrsta je poznata po tome, a mom prijatelju je pojela ženka 5 mužjaka za redom...ovaj je bio jedan od najvećih primeraka mužjaka i potiče od Genija...nikako nije mogla da ga savlada, jedino ovako, posle parenja kada on pokušava da pobegne, ali tada ona instinktivno koristi svoju prednost i ubija ga u kratkom roku...nije lepo za videti, ali šta je tu je. Nadamo se svi da će biti malih, jer ako je stradao jedan mužjak a rodi se 1000-2000 mladih i nije neka šteta, ako ništa bar je prirodno...

Bifrost
05.05.08., 20:38
Gorane primi moje saucesce :'(.
Bar je napokon sesto uradio :D, cekamo viseo :)

marko
05.05.08., 20:49
Gorane i od mene saučešće, na žalost imao sam priliku da vidim to uživo :(
Stvarno nije prizor za gledanje niti za slušanje ali sve je to priroda tako nametnula.
Kao što Kimo kaže sve se desilo za vrlo kratko vreme, što je najgore ženka uopšte nije
delovala agresivno, naprotiv bila je veoma zainteresovana za parenje, bila je mirna
svo vreme dok je mužijak pokušavao da je pari u kućici! Ali čim je mužijak uradio svoj
deo posla, ženki je izgleda proradio taj neki instinkt i završilo se nesrećno... u jednu ruku...
S druge strane mužijak je odradio hell of the job! Neumorno je pokušavao i pokušavao i najzad
to dugoočekivano parenje!

Geni
05.05.08., 23:55
R.I.P. :(

Javio mi je Kimo odmah posle nemilog događaja. Samo je bitno da je on odradio posao. To mu je bila jedina želja u životu i ostvario je. Takva je priroda i mužjaci jako često stradaju, nemam problema sa time. Jedino je šteta što nije mogao dalje da proba još sa nekom ženkom ali nadam se da je ovde obavio posao. Bili bi to jako dobri malci jer su i mužjak i ženka kapitalni primerci.

Sad čekamo da vidimo šta mu je bilo zadnje što je uradio u životu...

zarko
06.05.08., 00:28
ekstra sto je upario.
kad je zadnji spremveb bio ?

kimo
06.05.08., 01:59
ekstra sto je upario.
kad je zadnji spremveb bio ?


Ne znam tačno kada, ali relativno davno, no od tada nije sigurno istrošio, a i koliko ih je napravio do sada nebi trebalo nikada da se potroši :) Šalu na stranu, napravio je uvek posle susreta sa ženkom, ukoliko dođe do nekog kontakta, znači nekih 12 puta je pravio, poslednji put je bilo davno, ali od tada nisu pareni, jer je ona presvučena itd. Mislim da on ne bi ni pario nju da nije imao pune palpe, ali videćemo šta će biti. Ja sam posle ovoga siguran da nema šanse da jedan mužjak geniculate spari više ženki...ovo je tako izvedeno da nema šanse nikakve, sada sam tek uvideo kolika je ženka ustvari...ogromna, još uvek ga jede i vidim da neće odustati dok ne eksplodira, abdomen je skoro ko onda kod tvoje T.blondi Geni...strašno je krupan pauk.

E da, a da čujem i vaša mišljena, da li kada se jednom napuni mužjak može da se isprazni bez odnosa, tj. parenja ženke?

ToPa 12.02.
06.05.08., 02:07
pa i bilo je kranje vreme da se spare... eh sad ###. sto je stradao muzjak... ali vazno je da je odradio svoj posao...
nadam se da ce biti puno malih...
a sad srecno... ::D

zokis
06.05.08., 04:17
Evo ljudi snimka. Malo sam se namucio dok sam isekao video (prvi put to radim) posto traje oko 11 minuta.
Kad ga budete gledali nagnite glavu na desnu stranu ::D
Takodje primeticete da sam u trenucima brze akcije tarantula gubio fokus. Nemojte mi zameriti ali nisam imao zelju da neka od ove dve grdosije dospe meni na ruke. Ipak sam bio na samo nekih 15-tak centimetara od njih.
http://i282.photobucket.com/albums/kk268/zokiss/th_Genikulata.jpg (http://s282.photobucket.com/albums/kk268/zokiss/?action=view&current=Genikulata.flv)
Zao mi je muzjaka. Nadam se da ce se njegova smrt bar hiljadu puta isplatiti 8)

zarko
06.05.08., 13:24
pa pitam te jer mi se cini ja sam imao tak ostarog muzijakak koji je davn orpavio spermveb i on je upario n hromatusa mog...
i bio je pojeden...nista ije ispalo.
pa je meni palo na pament da nije mozda to do toga sto je bi ostar i bio je sigurno mesec dana bez spermveba..ali i on je poceo da odkazuje..kako je u pario neam pojam ali je uspeo..ali se situacija izjalovila....
zato pitam.
stvarno ne znma ,da zakljucujem na osnovu mog parenja je smesnoali mislim da moze da ima veze.

kimo
06.05.08., 18:06
Naravno da može, ali treba sačekati pa videti...ovaj i nije toliko bio loš, tj. u lošem stanju, čak je i jeo skoro i bio je aktivan, ali je on oduvek bio čudan, kada ga spajamo sa nekom ženokom nikada nije jurio ka njoj, uvek nešto oprezno i lagano, a sada je baš zaždio ka njoj i odradio sve, videćemo šta će se desiti tačno, ali nadam se da će biti ok...

Inače ona još jede...znači uskoro će 24h kako ga klopa...

LukaTDB
06.05.08., 22:16
vi ako ovako nastavite smem da se kladim da ce Novi Sad odjednom postati prirodni rezervat za tarantule :D ogradice grad i pustiti struju kroz zicu :D svako leglo mene racunaj za jednog malisana ali tek kad progleda :)

marko
07.05.08., 11:48
Kimo jel ženka završila obrok?
Kako niko da postavi čast za mužijaka:
http://i93.photobucket.com/albums/l57/exsyntax/Zamuzijaka.jpg

Ig0r
07.05.08., 12:00
Nek mu je večna slava!

kimo
07.05.08., 12:19
Evo upravo čisti zube, a ostalo je stvarno malo od njega, ali moraću da organizujem akciju, jer je lujka bacila ostatke u kućicu...ostaviću to za večeras ili sutra ujutru, dok se očisti i tako to, pa da je preklopim i uzmem to. Znači morate videti ovaj abdomen :shock: Poslaću slike kasnije, ako nađem aparat negde u kući...kao kod malih tarantulica kada ih pretovite, pa joj abdonem 3 puta veći u obimu od glave...

kimo
08.05.08., 00:05
Samo da kažem da ga je pojela skroz, ostalo je kao od dubije kada ostane + 2 noge do pola...da ne davim više, slika vredi 1000 reči...

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/DSC06918.jpg


http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/DSC06913.jpg

Geni
08.05.08., 00:31
Ajd sad da se nadamo da je to zaliha hrane za mlade.

kimo
29.07.08., 17:26
Evo slika ženke sveža, današnja...

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/ageniculatafem.jpg

Nema nekih posebnih znakova bilo čega, sem što odbija hranu, tako da se nadam da će biti kokona...

silwert
01.08.08., 02:27
nista se nije promenila i dalje deluje ogromo samo joj abdomen veci nego na mojim slikama kada se parila
bice tu nesto
:shy:da nije zakacila