PDA

Pogledaj punu verziju : Lioclonorophis vernalis



Lady A.
21.09.07., 14:51
Cao svima! Zanima me jel moze neko da mi malko pomogne oko izbora zmije posto jos nisam gajila nijednu. Meni se svidja lioclonorophis vernalis, al sam cula da nije bas najbolja ako hocu da je vadim,mazim itd. tj.da se tesko pripitomljava. Najvise mi se svidjaju zelene zmije, tako da sam na netu nasla i zelenu bou (corallus caninus) koja mi se iskreno najvise svidja,al mislim da mi je malo prevelika za pocetak,pa sta vi mislite sta bi bilo najbolje? I ako neko zna sta moze da se nabavi kod nas, koje su cene,neka iskustva? Hvala!

ludak
21.09.07., 15:06
za pocetnike ti je dobra kukuruzna zmija.40-60eu male

nenad
21.09.07., 15:07
Au, bre ljudi, al izvoljevate, zelene zmije, zute zmije, a uskoro ce neko da trazi i plave zmije :D
Malo ces teze i Opheodrys (Lioclonorophis) i Corallus da nadjes kod nas. To ovde niko ne cuva, a niko i ne nabavlja.
Pocni sa nekim obicnijim zmijama, odnosno, dostupnijim zmijama, moj savet. Sta fali Lampropeltisima, na primer ;)

nenad
21.09.07., 15:29
A, evo predlog za jos jednu nenabavljivu zelenu RHYNCHOPHIS BOULENGERI . Fenomenalna zmija.

kimo
21.09.07., 15:38
Nije stvar u nabavci ljudi...problem je u novcu kao i obično...to su sve skuplje zmije dosta, ali svega toga ima...

nenad
21.09.07., 15:40
Pa, dobro, kazi onda otprilike cene ovih vrsta, pa da vidimo kako stoje stvari.

kimo
21.09.07., 16:51
Ko ima šta da pita ima mail i PP pa neka se javi, neću da "oftopikujem" i da pišem cene po netu, samo onima koji stvarno to žele...

Ove recimo mogu da se nađu po ovim cenama:

Chondropython viridis ARU island 400-450 eur
Morelia spilota cheynei 200-225 eur

Lady A.
21.09.07., 17:12
U pravu si Nenade,vidis na njih sam potpuno zaboravila! Nista sad cu da iscitam sve o njima,pa da se dogovorim sa Kimom sta moze dase nadje! Hvala

nenad
21.09.07., 19:45
Ja sam cuo i da su duplo vece cene za te vrste Kimo, pa je ovo tvoje dobra ponuda, samo je naziv zastareo, rod Chondropython ne postoji vise, to je sad Morelia viridis, zeleni piton, koji izgleda skoro isto kao Corallus caninus.

kimo
21.09.07., 19:55
Znam, to sam samo pastovao ono što piše u poruci...inače ne znam tačno veličine, ali su te neke cene...a naravno da je moja ponuda dobra :D Cene su kod tih skupljih vrsta, dosta varijabilne i zavise od kvaliteta odraslih i njihovih boja, uvek ima ljudi koji precene svoje životinje, a i ima onih koji izmišljaju da su njihove varijante neki morfovi itd.itd. to je golema polemika oko morfova...ali otom potom...

nenad
21.09.07., 20:03
Ma to i nisu skupe zmije. Skupe su samo u odnosu na ove uobicajenije. Skupo je kad das par hiljada evra, za retku zmiju ili retku morfu.

nenad
24.09.07., 17:00
Posto u poslednje vreme nesto pominjete ove zelene zmije, bacio sam malo pogled u knjigu Snakes of United States and Canada, koja mi za sad samo skuplja prasinu, na zalost. Uglavnom, procitao sam nesto sto mi se nikako ne svidja kod ove dve vrste.

Lioclonorophis vernalis, najvise poraste 79,7 cm, mada je vecina jedinki manja od 50 cm. To je premalo za zmiju - bukvalno glista. :(
Opheodrys aestivus, kao malo bolje - najvise 115,9 cm, vecina jedinki manja od 75 cm.
Obe vrste su u zarobljenistvu zivele najvise 6 i kusur godina, sto je stvarno malo (Kraljevska zmija - Lampropeltis getula, npr. ima najduzi zivotni vek u zarobljenistvu preko 40 godina!)
Hrane se raznim vrstama insekata i zglavkara, ali i vodozemcima povremeno. Glodare ne jedu.
Obe vrste su prelepe, ali meni nisu interesantne za cuvanje, s obzirom na ove podatke.

Lady A.
24.09.07., 22:51
Da, a i ja sam skoro procitala da koliko god dugo da je cuvas ne moze da se navikne na coveka,tj.uvek se izvlaci iz ruku, a dosta je tanka, ja bi se plasila da je ne povredim koliko je tanka u tom cimanju da mi ne zbrise (zato sam i odustala od toga :) ) Al da su lepe jesu stvarno

nenad
24.09.07., 23:26
Ma, ima mnogo zelenih vrsta, mada ne znam sta sve od toga moze da se nabavi ovde. Nisu ove dve jedine.