PDA

Pogledaj punu verziju : akvaristicki podforum



ludak
05.10.07., 14:54
ja mislim da bi mogli napraviti akvaristicki podforum,jer skoro svi akvaristicki sajtovi imaju teraristicki deo :lol: ::D :icon_rabbit:

kimo
05.10.07., 15:28
To nije loša ideja...moglo bi se to odraditi...ostali nadležni?

miljance
05.10.07., 17:47
Hmm, pa ja se na primer ne slazem sa tim :) . Mislim da akvaristickih foruma ima daleko vise od teraristickih i mi nemamo problem sa tim. Mi imamo problem sa tim sto imamo jako malo teraristickih foruma i mesta za okupljanje terarista. S obzirom da je ovo ipak prvenstveno teraristicki forum mislim da uvodjenjem jednog podforuma npr. za akvariste ne bismo dobili nikakve kvalitetne diskusije na tu temu na ovom forumu jer ne bismo mogli da odvojimo vise od eventualno jednog podforuma a postoje specijalizovana mesta gde se mnogo kvalitetnije diskutuje o akvaristici prevashodno zato sto su to specijalizovana mesta. Jedino sto time mozemo da dobijemo je nesto siri auditorijum ljudi i da povecamo broj clanova zahvaljujuci mnogo vecem broju akvarista koje bi eventualno kasnije vrbovali za teraristiku :D. Nisam siguran koliko bi ovo bio dobar pristup a i nije u nasem stilu. Kao sto sam jednom rekao - svrha postojanja ovog foruma je teraristika i to mu je primarna tematika. Naravno da je ovde mesta naslo i nesto drugog sadrzaja koji nema direktne veze sa teraristikom ali trudimo se da od ovog mesta napravimo jedno lepo mesto za okupljanje terarista a sav sadrzaj nevezan za tematiku svedemo na minimum.

Naravno mi smo otvoreni za predloge i ukoliko se iznesu neki argumenti u korist toga zasto je dobro da imamo akvaristicki deo foruma mozda cemo i izaci u susret toj ideji ;) . Ako je najjaci argumet u korist te price to sto na akvaristickim forumima postoji teraristicki deo - onda nemamo bas puno vrednih argumenata.

Eto , nadam se da sam malo pojasnio smisao ovog foruma posto je u zadnje vreme to cesto dovodjeno u pitanje.
Naravno nije lose sto se iznose nove ideje, cakstavise - podrzavam to ali mislim da ovo nije preterano kvalitetna ideja.
Izvodljiva jeste ali nema smisao (dok nas argumentima ne ubedite u drukcije).

Dok nesto ne promenimo na forumu - akvaristicke teme mozete svrstavati u deo foruma 'Ostale zivotinje'.

Poz

zarko
05.10.07., 18:06
apsolutno se slazem da ovde ne treba akvaristika jer ih ima gomila i ugusili bi teraristiku...
mislim da trebada ostane cist teraristicki.
i drugo to bi bilo toliko posla za admin. da bi se raspali...

Bogica1985
05.10.07., 18:28
I ja se isto ne slažem sa tim, stvarno je mnogo akvarističkih foruma (domaćih) i mislim da nema potrebe stvarati još jedan, a to što na akvarističkim ima deo za teraristiku to je zato što je ona slabo zastupljena kod nas pa da ipak postoji neki deo gde će teraristi diskutovati.
Kad bi napravili na našem forumu deo za akvaristiku mislim da ne bi bilo puno članova koji bi diskutovali na tom delu, jer što bi to radili kad ima bolje specijalizovanih npr. akvaristika.org...

ToPa 12.02.
05.10.07., 18:58
ja se slazem sa bogicom i zarkom,mislim da ovaj forum treba da bude sto vise specializovan za teraristiku,a to znaci da na forumu treba da se nalazi sve sto se tice samo teraristike,kad bi uveli podforum akvaristika,ovaj forum vise ne bi bio specializovan samo za teraristiku,zato sto se javlja nesto sto "nema veze" sa teraristikom,uostalom ovaj forum se zove teraristika,i jako ih je malo,a foruma za akvaristiku ima jako mnogo
eto...

nenad
05.10.07., 19:25
I ja sam protiv, slazem se sa ostalima, a treba pomenuti i brdo ne-terarista koji bi se nasli na forumu, i verovatno postavljali glupa i nepotrebna pitanja, i davali komentare iz dosade - cisto da nesto napisu, a to nam stvarno ne treba.

Geni
05.10.07., 19:30
Ni govora o akvararistici. Cela ideja iza ovog foruma je da ovo bude mesto gde se okupljaju teraristi da razmenjuju iskustva. Svi čalnovi koji žele da razmenjuju iskustva vezana za akvaristiku mogu to činiti na nekom od naših (ili stranih) mnogobrojnih i odličnih akvarističkih foruma. Ako odete na neki od terarističkih podforuma na nekom akvarističkom forumu videćete šta se tamo dešava. Čim neko pomene da drži tarantule ili tako nešto, pojavi se član koji pita a zar to nije smrtonosno ili komentariše kako on to nikada ne bi držao. To je i razlog zašto je uložen trud, (i novac) u osnivanje ovog foruma. Da se ljudi koji se bave teraristikom osećaju kao kod kuće. Pročitajte malo opšta pravila foruma, ima jedan deo gde je lepo objašnjeno to o kritikovanju živatinja koje neki član drži.

Čilj svakog foruma je da se razmenjuju iskustva. Nema nikakve logike da se pored veoma iskusnih akvarista koji mogu mnogo toga da nas nauče iz oblasti akvaristike, ovde otvori podforum u kojem će gomila terarista da pričaju o nečemu o čemu ne znaju baš puno. Cilj je da se dobiju korisne informacije a toga najviše ima na stručnim forumima.

kimo
05.10.07., 21:45
:lol: Koje kopije postova, svi su žestoko protiv...ja sam isto pomislio kada sam video temu da bi bilo dobro zbog novih članova koji bi se približili teraristici, ali ustvari ne bi ispalo dobro, jer kao što svi kažete bi se ugušio ovaj teraristički deo...

Filip
05.10.07., 23:21
Potpuno se slazem, ipak je akvaristika potpuno drugacija i ne bi trebalo da se mesa sa teraristikom...
Kakav sam konformista, a Kimo?
Pozzzz
Filip

miljance
05.10.07., 23:28
:lol: Koje kopije postova, svi su žestoko protiv...ja sam isto pomislio kada sam video temu da bi bilo dobro zbog novih članova koji bi se približili teraristici, ali ustvari ne bi ispalo dobro, jer kao što svi kažete bi se ugušio ovaj teraristički deo...

Sta ces :), urotismo se protiv tebe ;) .
Salu na stranu jedina korist od eventualnog uvodjenja akvaristickog dela jeste upravo to sto pricas - privlacenje novih clanova ali naravno opet je pitanje koliko bi njih svracalo ovde kad stvarno ima gomila dobrih akvaristickih foruma.

Filip
05.10.07., 23:32
Ja recimo ne verujem da bi se ugusio teraristicki deo, naprotiv, mislim da ne bi ni zaziveo bas zbog nekoliko dobrih foruma o akvaristici koji vec postoje, ali jednostavno mislim da se ta dva hobija ne trebaju mesati...
F.

Filip
05.10.07., 23:33
:lol: Koje kopije postova, svi su žestoko protiv...ja sam isto pomislio kada sam video temu da bi bilo dobro zbog novih članova koji bi se približili teraristici, ali ustvari ne bi ispalo dobro, jer kao što svi kažete bi se ugušio ovaj teraristički deo...

Aha, tako znaci, kud svi teraristi tu i mali Kima :)

nenad
05.10.07., 23:40
Mali Buco, da te ispravim ;)

zarko
06.10.07., 01:40
:D
sve sto teraristika ima zajednicko sa akvaristikom moze da ide pod ostale zivotinje. npr Histerocrates sp. se smatra da moze da lovi ribice....
lik na arahnobordu je napravio tako nesto...i sad se ne secam da li je lovio ili nije :)

kimo
06.10.07., 13:10
Nije lovio, ali je plivao u tegli često...

zarko
06.10.07., 16:34
nije bilo utegli ovo, ter. je imao vodeni deo sa zlatnim ribicama. secam se da je imao slike kako je on drzao noge u vodi..valjda lovio.

mada moguce je i da si u pravu.. ne secam se lepo.
ali je jako interesantno

ludak
07.10.07., 17:08
ja sam samo predlozio. :lol: ::D

Bifrost
08.10.07., 01:42
I ja se slazem da ovde ne treba da bude akvaristike, to moze u ostale zivuljke... A ako neko ima nesto o akvaristici imamo odlican akvaristicki forum akvaristika.org... Mada ne bi bilo lose da se otvori pod forum stonoge ili myriapoda imamo vec nekoliko clanova koji ih drze... kad mogu zabe da imaju svoj deo sto ne bi mogle i stonoge :)

nenad
08.10.07., 02:13
Nemam nista protiv, sto se mene tice moze. ;)

zarko
08.10.07., 03:04
da li moze i jedan deo de cu ja da vezbam da kucam ... .

Geni
08.10.07., 08:43
@Žarko - Imaš slobodni deo foruma ;). Predviđen je za takve stvari :D.

@Bifrost - Napraviću, nije problem. Prebaciću i sve postove o centripedama i milipedama.

Geni
08.10.07., 08:58
Bogice, tvoja tema o škorpijama na Životinjskom carstvu je najbolji primer zašto ne treba mešati teraristiku i ostale životinje ::D. A i svež je primer. Slučaj zatvoren 8).

Bogica1985
08.10.07., 10:43
Da , tamo nikako nema prođu dok na akvaristici.org ima, jer tamo ima terarista. Na žc imaš podforum za svaku životinju, i to je greška, zbog toga ne trebamo stavljati ovde akvaristički podforum!

@Geni zar ovo ne treba u temu akvaristički podforum? :D

Geni
08.10.07., 10:57
Strašno :shy:, čitao sam teme istovremeno i postavio ovo u pogrešnu. Prebacujem.

svarog
09.10.07., 00:35
da li moze i jedan deo de cu ja da vezbam da kucam ... .

@ Жарко, ако ти се вежба куцање да ти дам да ми искуцаш дипломскi?

nenad
09.10.07., 02:33
Hrabro od tebe Svaroze ::D Daj skloni vise tu babu iz avatara, bas je urokljiva, ne mogu da je gledam. I ti i Grof ste nasli odlicne slike, manijaci
jedni ::D ::D

zarko
09.10.07., 03:33
:)
daj disertaciju diplomski malo

svarog
09.10.07., 14:16
Daj skloni vise tu babu iz avatara, bas je urokljiva, ne mogu da je gledam. I ti i Grof ste nasli odlicne slike, manijaci
jedni ::D ::D

Бака је фенси, нај риба на својој планини где сам је и фоткао :D
А да нећеш деку?
А што бре људи да се не бавимо ловљењем младих и заблуделих аквариста и да их превратимо у тераристе? Онда још ГУРУА да нађемо и ето нама секте " Света Тарантула и Брат јој Гекон"! ::D или како већ већина жели!
Предлажем Жарка за сеоског врача :D :icon_geek: