PDA

Pogledaj punu verziju : Grinje, dokle bre vise?!



nenad
06.10.07., 01:43
Ubijaju me u pojam! Istrebim ih kod dubia, pojave se kod lateralisa, istrebim ih kod lateralisa, pojave se kod fobasa, i tako u nedogled. Dajte nesto konkretnije od isusivanja.
Sta sad, kad ja isusim kutiju u kojoj ima grinja, one samo izadju iz nje, i presele se negde u moju sobu, zar ne? One samo idu trbuhom za vlagom i to je to. Sakriju se negde
u sobi, i traze novu kutiju, u kojoj se namnoze. Jako su sitne, jedva vidljive i mogu da se penju po svim povrsinama, cak izlaze i iz zatvorenih kutija, jer su toliko sitne. Znamo
li mi uopste, zasigurno, da one nisu stetne za nase ljubimce? Sta ako jesu? Mrzim ih iz dna duse!! :angry:
Molim jos jednom za neki savet, ukoliko neko od vas ima, nesto sto bi sigurno istrebilo ovu gamad, na duze staze. Hvala.

zarko
06.10.07., 01:55
postoje bube koje se zvou...aj sad filipe.....!!!!
pomagaj, jedu grinje.. i ako ih imas kod T onda ubacis njih...nisu springtejls vec nesto sl.

drugo mora da najdjes pravu ravnotezu izmedju kolicine vlage i nemanja grinja. probaj da fobase hranis samo jabukom. ili sto sma ja radio akd sam ih prvi put done u srbiju iz madjarske je hraniso sma ih samo krompirom..i vala nisam imao grinje ali nisam tad ni znao za njih :)
eto probaj krompir.
ali mislim da je jako bitno da bilo sta da probas pa pocnes od ciste kolonije....
zbog njih sam odustao od fobasa...

nenad
06.10.07., 02:00
Kod fobasa su mi se tek veceras pojavili. Kod dubia ih trenutno nemam, a kod lateralisa jos malo. Ali ako ne otvorim kutije samo na jedan dan da se
malo izluftiraju, opet se premnoze. A vlage u kutijama i nemam previse, jer su zidovi i sve ostalo skroz suvi. Kako doci do tih buba?

Bogica1985
06.10.07., 10:35
Bubamare jedu grinje, a verovatno i još neke!

nenad
06.10.07., 12:11
Pa, da, ali to nije neko resenje. Jer meni grinje izlaze iz kutija, i budu i na poklopcu i na stranama kutija. Ne verujem bas da ce buba mara da ide i da ih
jede redom sa svih mesta gde ih ima. A ne znam ni da li bm moze da se penje po glatkim vertikalnim povrsinama. Daj neki bolji predlog Bogice ;)

kimo
06.10.07., 13:53
Te bube su predatori mites po englski...ali to je teško nabaviti tako na brzinu, ali ako me podsetiš i nađeš latinski naziv ili nam neko pomogne, onda ću ih naći verovatno krajem Oktobra na jednoj berzi...

Inače ja sam grinje imao kod fobasa samo jednom i tada sam bacio celu tu posudu, samo povadio velike crve i tras, jer jako dugo treba da one nestanu i to pod uslovom da ti je jako suv stan, što nije slučaj kod nas...tako da mislim da bi trebalo smanjiti vlagu a ako ne nestanu za 10 dana baciti celu koloniju toga, samo izvaditi ono što se spasiti može...inače im nemoj ubacivati ni voće ni povrće taj period sušni.

nenad
06.10.07., 14:04
Eto resenja! Samo treba isushiti stan, i nema grinja kad se isushe kutije ::D Zezam se, podseticu te za te predatore grinja pa da mi nabavis to. Kako
se prodaju? Na komad ::D?

Filip
06.10.07., 14:15
Bubamare jedu biljne vasi a ne grinje...a ovih predatora grinja ima dosta vrsta i svi su razlicito efikasni ali zaista ih je tesko nabaviti i mnogo ti je jeftinije da zapocnes novu koloniju i naravno da nisu potpuno efikasni...
Mislim da ti se grinje pojavljuju zato sto su vezane sa dubijama...dakle, zakace se na njih i ti iako promesnis substrat ne mozes da ih se otarasis...ne znam koje bi bilo najbolje resenje, probaj da izdvojis jedan dio kolonije i da ih stavis neko vreme u jako nisku vlagu pa da vidis da li dubie to uopste podnose...
Pozzz
F.

Bogica1985
06.10.07., 14:19
Koliko sam ja pročitao bubamara ima više vrsta i Akarifage se hrani grinjama a Afidifage se hrani biljnim vašima

kimo
06.10.07., 15:02
Dubije podnose nisku vlagu, tj. njima uopšte ne treba visoka vlaga kao što smo ranije mislili, ja svojima samo dajem voće i povrće skoro svaki dan i redovno se presvlače, ceo poklopac je ventilacija...tako da sigurno ne možeš imati problema.

nenad
06.10.07., 15:25
Ma znam, ja ne drzim nista od insekata za hranjenje na velikoj vlazi. Uglavnom su suve kutije, ali, eto, dobro mi uspevaju grinje. Mada, nije da ih
uvek ima. Neko vreme ih nije bilo, a sad su se opet pojavile.

zarko
06.10.07., 16:46
kada se meni prelivale grinje iz kolonije fobasa ja sam stavio lampu od 60W iznad kolonije i grinje su pocele da prelivaju i da begaju...onda uzmes maramicu i pocnes da ih ubijas sto vise....
i posle 2 dana sam isusio sve i bilo je ok ali nisam davao povrce vec kreompir tanko isecen...

Bogica1985
24.10.07., 12:39
malo zanimljivih informacija

http://ohioline.osu.edu/hyg-fact/2000/2152.html