PDA

Pogledaj punu verziju : Lacerta agilis alias Livadski gušter



Dawnn
10.10.07., 18:09
Mnogo lepo gusterce. Zanima me jel ih neko cuvao? A ako jeste sta im je potrebno i jel su teski za cuvanje?

Dawnn
10.10.07., 19:22
http://www.ib.ns.ac.yu/terenske/fruskagora/Kicmenjaci/galeria/15.html

Evo slika

zarko
10.10.07., 22:03
ja sma ih izveo ove godine i svarog i ja smo ih delili za Dz za ljubitelje... nekoliko likova sa neta ih je uzelo.. pitaj njih kako ih cuvaju....

Filip
10.10.07., 22:43
Zarko, zar niste izveli zelembace???

kimo
10.10.07., 23:00
Zarko, zar niste izveli zelembace???


Pobrkao je vrstu verovatno...ono što su oni izveli je bio zelembać...

Bogica1985
10.10.07., 23:12
Da, Lacerta viridis(zelembać) a Dawnn je mislio na Lacertu agilis

http://img2.imagetitan.com/img2/small/6/6_img_2493.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=6_img_2493.jpg)
Lacerta Agilis

nenad
11.10.07., 00:17
Hvala sto opet kacis tambove Bogice, divan si covek ;) Bas kako sam te zamolio :D
Agilisi su super gusteri, ali nije bas preporucljivo uzimati ih iz prirode, a odgajanih primeraka kod nas jos uvek nema, a bice ih za 2-3 hiljade godina,
verovatno. Inace, imas i slike ovih gustera u podforumu Izleti, tema Izleti, koje smo Bogica i ja slikali u njegovom dvoristu, pa baci pogled.

Bogica1985
11.10.07., 00:37
Hteo sam da postavim preko shack-a ali nije radio pa sam morao iz titana koji nema direktan link!
Stvarno sam pokušao više puta ali nešto im ne radi kako treba!

zarko
11.10.07., 00:49
samo sam video Lacerta :)
#####....
sot bi reko Frojd greska u asocijacijama

kimo
11.10.07., 10:51
Koristite ljudi photobucket, nikada ne pravi probleme, mislim da je sasvim ok ako ne i najbolji...

P.s.Ako bi se neko pobrinuo za razmnožavanje u zatočeništvu, šta bi radio sa viškom mladih? Ne bi valjalo da se vraćaju u prirodu...

nenad
11.10.07., 11:00
To je tvoj problem, ja sam ovde samo musterija ;) Nisu krivi trgovci/odgajivaci nego nezainteresovanost ljudi za teraristiku. Svi koji cuvaju gustere
ovde, cuvaju gekone, bez uvrede ljudi, i ja ih cuvam. :D Tek poneka agama, poneka iguana i slicno. A lacertide ce doci na red jednog lepog dana.
Po celoj Evropi se gaje i prodaju mnoge vrste lacertida, ukljucujuci i nekoliko nasih vrsta, ali mi nemamo dovoljno razvijeno trziste za tako nesto, pa
zato odgajivaci/prodavci ne vide potrebu da se upustaju u tako nesto, zar ne?

kimo
11.10.07., 11:02
Pa to ti i pričam, ne itno da li si trgovac, odgajivač ili samo hobista koji čuva te životinje, ne bi sigurno želeo da ih razmnožiš dobiješ recimo 10 komada i samo 2 možeš da udomiš, jeli? Tu i jeste glavni problem, a gekone lako kontrolišeš, tj. leg manje jaja, manji su i lakše se udome :)

dule87
11.10.07., 12:33
slazem se sa filipom..ali da vidite sta znaci nerazvijena teraristika-koga znima nek dode u Bosnu :) ali zahvaljujuci Srbiji i kod nas to plako napreduje-cuo sam cak da neki likovi iz Mostara nabavljaju tarantule iz Niša..vezano za nenadov komentar-mogao bih malo i da se pohvalim ja imam bou constrictor imperator(malu oko 80ak cm)relativno skoro sam je nabavio od nasih domacih uzgajivaca... a sto se tice akvaristike smatram da se dobro drzi i da se sto je veoma cudno odrzala za vrijeme rata(koliko je to moguce)-sjecam se da sam u to neko vrijeme sa starim kod nekog lika koji je u podrumu drzao zoobutik kupio par diskusa za jeftine pare :)

Filip
11.10.07., 12:36
Ipak, ako hocete da vidite nerazvijenu teraristiku i akvaristiku dodjite u CG!!! :) Nenade, ima da mislis da je srbija njemacka u poredjenju sa CG

nenad
11.10.07., 13:00
Nisam ja kivan na ljude sto ne cuvaju gustere, daleko od toga. Samo komentarisem situaciju. Mislim da nisu pare toliki problem, jer nije ni nesto
preterano jeftino cuvati pse, ni jednostavno, pa ih ljudi cuvaju naveliko. Kako moze da bude jednostavna zivotinja za cuvanje kad moras tri puta
dnevno da je izvodis u setnju? To je meni slozenije od cuvanja gustera, posebno ako radis, pa nema ko da proseta psa. Ili ako treba negde da
putujes. Dobro da ne poredim te dve stvari, jer su skroz drugacije, ljudi pse cuvaju najcesce zato sto uzvracaju ljubav, sto reptili bas i ne rade,
posebno ne zmije, pa mi je jasno zasto ih ljudi ne cuvaju i sve im oprastam :D A, to da ce biti bolje, hoce, ali ne znam kada.