PDA

Pogledaj punu verziju : Teraristika kod nas...



nenad
11.10.07., 11:11
Slabo je to sve kod nas, mozemo mi da se zavaravamo, ali teraristika je ovde vrlo nerazvijena. Ne znam kakva je situacija sa paucima, cini mi se malo
bolja ali sa reptilima je katastrofalna. Vrlo malo vrsta gustera moze da se nadje, bar ih nema cesto na lageru. A zmija jos manji broj, odnosno tek
nekoliko vrsta. Ja ne znam da li na ovom forumu neko uopste cuva boe na primer. A to je cak uobicajena vrsta. Ali, niko nece da se upusta u to.
Sto se tice kornjaca i tu je situacija katastrofa, a od vodozemaca prakticno nista ne moze da se nadje. Bedak :(

kimo
11.10.07., 11:48
Može da se nađe svašta i od vodozemaca, ali ljudi ne drže pa ih niko ne drži na "lageru"...to jeste šteta...

P.s. jesi ti još uvek zainteresovan za one red eye tree frog? Moguće da ih bude sada, pa mi se javi na PP.

Filip
11.10.07., 12:06
Nenade, ipak drzanje gustera predstavlja nekakav luksuz koji vecina ljudi ne moze da priusti. Naravno da je to normalno u razvijenijim zemljama gde standard dopusta ljudima da imaju i vece kuce i dosta para mogu da izdvoje za teraristiku. Ipak su tarantule manje zahtevne i mogu da se cuvaju na manjem prostoru i trosak najveci je kupiti samu tarantulu a ostalo je sve mnogo manje. Pogledaj koliko ti treba para za nekog gustera...da ti ne pricam sta ti treba za kameleone...UV lampe, dodaci u ishrani (i to razni) jedu po 10 cvrcaka dnevno!!! mnogo slozeniji i veci terarijum koji nije od stakla, termometri, higrometri, biljke...to sve zahteva dosta vremena, novca i paznje...ne mozes biti kivan na ljude sto ne drze zmije i gustere, mislim da ce se vremenom to promeniti, ali kada se steknu uslovi za to...seti se kako smo nekada imali razvijenu akvaristiku pre ratova i onda je sve zamrlo za vreme tih nesretnih desetak godina...treba dati vremena, pre 5-6 godina ja nisam ni cuo da bilo ko drzi tarantule a sad vec ima dosta ljudi...
Pozzz
F.

zarko
11.10.07., 12:21
ja sam bez problema udomio 8 viridisa mada su bili besplatni :)
@nenad dokle god vetrinari ne budu znali nista teraristika nece da se mrda mnogo.