PDA

Pogledaj punu verziju : grejanje sijalicom noću



jana
25.10.07., 13:08
Patim se sa traženjem po netu nekakvih iskustava sa slepim gekonima, pa sam tako naišla kako uzrok oštećenja vida, između ostalog, može biti obojeno osvetljenje, a da ne pričam o party lights. Ovo pišem iz razloga što je neko imao ideju da sijalicom obezbedi grejanje i noću u terarijumu, i da koristi tamne sijalice ili lampe, svejedno, pa tako, da imate na umu. Čisto jedna sugestija. Pozdrav!

dule87
25.10.07., 15:31
hmm ja sam bas razmisljao da nabavim crvenu ili plavu sijalicu svojoj zmiji, s obzirom da je nocna zivotinja-pa bih je mogao promatrati aktivniju, a i da malo odmorim grijac...procitao sam da im ta vrsta osvjetljenja ne skodi jer je u biti ne vide-koliko je ovo tacno?

jana
25.10.07., 15:45
Eh, pa ne znam.. Rekoh da sam se bacila na krađu informacija vezano za gekone.. ovaj se info odnosio baš, baš na leoparde.

Filip
25.10.07., 17:44
Pa...mozes da uzmes infracrvenu sijalicu manje vataze...60-40W

zarko
25.10.07., 18:02
oni ne vide iznad 700 i jos ispd tog spektra..
da li im skodi to ne znam ,nisma cuo.
to mogu da budu korisne ifno Jana. hvala
inace slepilo (sa rodjenjem) je uzrok najcesci nekvalitetno (isiljeno) zumance ili genetski poremecaj tipa amielinizacija ocnog zivca..razlog neam pojma...ima jos uzroka..npr nagle promene temperature u toku inkubacije oce da dovedu do slepila i jos do 10000 problema...
do sad nisam naiso na info koje bi ukazivalo na slepilo kao neki siri i cesci problem tkao da nema mnogo ni info.
inace naknadno slepilo...moguce od tih sijalica....
ne znam kako stoje sa zivinim sijalicama koje hoce da daju kaktaraktu kod coveka i slepilo...pa se koriste samo u spec. ustanovama tipa banke de su plafoni 5m visoki...ali o tom potom

hvala za info poalji izvor kao imas ...

jana
25.10.07., 18:15
to je bilo nešto uopšteno o gekonima, pa između ostalog kao kako ne treba.. već specijalne noćne lampe baš za njih..
ne znam sad link, ali u pitanju je experts.. vet.medicine.. reptiles.. probaj
ma to je bila čista sugestija..
mene toliko i ne interesuje uzrok koliko to kako tretirati takvu životinju, pomoći joj i sl.

zarko
25.10.07., 19:08
ok...
neznam za sad nista o razlici izmedju klasicne crvene sijalice i reptile night glow koja je tkaodje crvena :)
procitacu malo i provrsljati po netu pa cemo videti.
hvala sto si skrenula paznju, i uzgred ja nikada nisam koristio te sijalice jer imam podno grejanje pa tako grejem nocu

Spiderman
12.03.08., 19:56
A sta velite da uzmete jednu stranu terarijuma i da nju stavite aluminijumsku foliju (koja provodi toplotu ravnomerno!!!!ako se dobro postavi sijalica)....ja imam u planu da stavim nesto kao princip tremo peci....da na udaljeni kraj stavim termostat i da temperaturu regulisem da kad se ohladi za 2 stepena da mi se onda upali sijalica i dogrije i cim se dogrije da je okidac ugasi...a termostat ce poznati temperaturu:)))da li mislite da je to pametno(ps mislio sam staviti mali reflekotrcic:)nije skup a on bi grijao za minut:)a folija bi sprecila svetlost da dopre do pauka....a i posle gasenja sijalice bi zadrzala toplotu neko vrijeme....

Bauk
12.03.08., 20:29
Mislis da prekrijes deo reflektora odakle svetlost izbija, folijom, i da bi ona grejala...Hmm...moze da uspe...treba probati...

grisha
12.03.08., 22:32
mozda se sijalica pregreje ako stavis foliju. nisam siguran :S

Spiderman
13.03.08., 20:29
Aluminijum je jedan od najboljih provodnika toplote....svi metali koji imaju nizu tacku topljenja...(bakar,"aluminijum",olovo i drugi)...a alu folija je neprovidna....e sad vidim da kazes grisho da se ne pregreje sijalica...e sad nemoj da stavljas sijalicu vec reflektorcic,to je kao onaj sa foto celijom kad neko naidje on se upali,medjutim mnogo manji...i oni imaju posebne sijalice koje izdrzavaju ogromne toplote...ja sam kontao da kupim pauka i zmiju i izmeju terarijuma da stavim tako nesto za grijanje:=)...za mene je teraristika spansko selo ali posto volim takve takozvane egzoticne zivotinje:)odlucio sam i da udjem u te vode na velika vrata...za pocetak king snake i gramastola rosea ili tako nesto :)vidicu sa kimom:)))))))poz drugariiiiiiiiiiiiiii pisite razmenjujte iskustva pomazite jedni drugima jer ipak forum je radi toga napravljen...da se daju smjernice u ovoj bransi ljubimacaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:)elem mama ce da mi dobije srcku kad vidi zmiju:)

x3m.Marco
14.03.08., 02:36
Koju sijalicu da koristim za indor hibride ??? :D sala (kao) :D
thx Jana!
Ja planiram da qpim zutu sijalicu koju cu staviti izka kamena (sige) koja je buskasta i onda dobijam jako malu svetlost u terr nocu.Neku boju drugu za preporuchiti ?

Bauk
06.04.08., 20:25
Jel neko probao ovo sa reflektorom i alu folijom...?

Spiderman
06.04.08., 20:51
ja nisam....al preporucio bih ti mali reflekotr od 100 watt...i obavezno foliju....probaj vidi sta se desava..pa javi :)