PDA

Pogledaj punu verziju : P.irminia



coma021
28.10.07., 01:37
Moze li nesto vise o ovoj vrsti... ;)

kimo
28.10.07., 02:17
Ukratko:

-brza, nervozna(to ti je nešto između agresivna i plašljiva :) ), prelepa, brzo raste, penjač.
-par grančica ili plastično bilje, vlaga povišena, plete sklonište u kom najčešće boravi preko dana...

Sve u svemu, zanimljiv pauk za imati...

zarko
28.10.07., 15:16
kao i sve pslamopoeuse vrste ...jedna od najlepsih..kad je nemas lepsa je od kembridzije :)
a kad je imas tu su rame uz rame...moj favorit je mozda P pulchra...ali o tome next time
ne raste velika ko kembridzija. tako mi se bar cini mozda lazem :)
mogu da ti kazem za P.kem. da nisu brze niti eksplozivne, ali sam cuo da je cuvas godinama i onda samo od jednom vidis kako sevne i nadjeti se na glavi .sto znaci da uvek moras da budes oprezan, pazljiv prilikom rukovanja !

prelep rod i treba da se ima jer je superrrr

gava
08.11.07., 19:08
Ne moras joj stavljati grancicu, samo joj stavi dosta treseta i obezbedi joj dubok terarijum. Podici ce treset do plafona i umotati ga u mrezu i tako ce napraviti tunel/e kroz koji ce da fura i u kome ce se kriti od velikog zlog tebe. Dosta vlage joj treba i ako je na toplom raste kao iz vode :D. Poznata je i pod imenom Suntiger. To je zbog suncano zutih linija preko nogu zbog kojih ova tarantula spada medju lepse. A i zbog kojih je cambridgi u odnosu na irminiu nula (spreman da potpisem ;)). Nije ni agresivna ni plasljiva (bar ja to tako ne bih rekao), ali definitivno te nece voleti. Nemoj proveravati koliko tacno tako sto ces stavljati prste u terarijum.
Apetit? Jel znas kad kazu za nekoga da bi i govno pojeo? E ova bi pojela dva... mozda cak i vise.
Ako nemas ovog pauka... nabavi. Ako imas... uzivaj

zarko
09.11.07., 00:28
meni je ceo rod psalmopoeusa prelep...
pogotovu pulchra...
a kembridjiju podcenjujes druze...
salim se ukusi razliciti ali kembridzija od 18cm je impresivna stvar...i prelepa

spiderboy
02.12.07., 20:57
Ćao ljudi nov sam na ovom forumu,nadam se da nemate ništa protiv,a što se P.Irmina tiče imam trenutno 3kom. sad će da im usledi šesto presvlačenje već su sad fantastične,jednostavno ne mogu da prestanem da im se divim.
Pozdrav

Kuni
02.12.07., 22:44
Ma sto bi neko imao nesto protiv, naprotiv ;). Nego otkud tri iste? Ima li sanse da stavis fotku(e), sta imas jos, ili si iskljucivo irminia fan.

zarko
02.12.07., 23:11
strwava bilo bi divno da posaljes koju sliku

ja sma sad uzeo 3 komada planiram da zadrzim jednu

kimo
03.12.07., 01:35
Imam i ja 3 komada ali su moje već preko 6. presvlačenja oko 6-7cm...super pauk, samo se puno skriva dok je mali, ali je inače super obojen i jako brzo raste...

spiderboy
16.12.07., 23:03
možda mi sad uspe sa slikom

spiderboy
17.12.07., 11:28
kad sam ih premeštao u veće kutije sa dvojicom nisam imao problema,medjutim treća se začas popela uz dugu pincetu,zatim nastavila mojom rukom i hoppa,velikim skokom se našla na pisaćem stolu,iznenadilo me dužina skokova,pošto je posle još dva put skakala po stolu.taj relativno mali pauk(tada raspon nogu otpr.5-6cm)bez daljnjeg je preskakao daljine od dvadesetak cm,na kraju sam ga ipak uspeo da usmerim u njegov novi dom.
Kimo žohari su super pokazale,već sam primetio da su položili te njihove oetek ili kako se to već zove
Pozdrav

boba
01.07.08., 14:43
Morao sam da "ozivim" ovu temu... Naleteo na par slika i prosto sam odusevljen...

http://www.bighairyspiders.com/pix/irminia3.jpg

zarko
01.07.08., 20:49
jako lep pauk....
moram da kratm kolekciju pa cu neke arborijalne morati da sutnem..ali nece biti irmina !

boba
27.01.09., 14:11
E pa da ozivimo ovu temu :D
Konacno sam nabavio 2 irminie (Kimo respect!) i srecan sam kao malo dete. To su mi prve arborealne t. I dalje ne verujem koliko su brze, pogotovo kad love (ako se lovom moze nazvati ta jedna sekunda koliko im je trebalo da se dochepaju crvica)! Vec vidim da cu imati mnoooogo problema prilikom prebacivanja u veci terarijum kada porastu :D
Jedna irminia je bas mala, mozda ima 1,5cm ali me je odusevila svojim temperamentom. Prilikom prebacivanja nije bezala od pincete vec se ljutila i nasrtala na istu :D Da vam ne pricam kako je savladala crvica veceg od nje, S-One je tu da potvrdi.
Cim nabavim aparat okacicu par slika.

SxOne
27.01.09., 16:08
Jest Vala bash su brze... one dve tvoje su ODMAH smazale crva, ove moje su neshto stidljive, mada je jedna smazala crva, a druga je uzela crva i vratila se u kutijicu haha

ova moja je u sekundi izletela iz "kutijice" i poletela ka vrhu, uspeo sam samo pribrano da spustim kutijicu da je ne uplashim, polela se na vrh i vratila na pola, kao shto je i na slici........
inace prelepa je i kad je mala, velike noge, mala guza :)

uslikao sma je 2 puta pa mi crkle baterije, okacicu josh ovih dana, moram i drugu da slikam, ona je malo veca........

poz za Kimo-a !

http://img231.imageshack.us/img231/987/pirminijastiglakuci01ur8.th.jpg (http://img231.imageshack.us/my.php?image=pirminijastiglakuci01ur8.jpg)
http://img231.imageshack.us/img231/8393/pirminijastiglakuci02no5.th.jpg (http://img231.imageshack.us/my.php?image=pirminijastiglakuci02no5.jpg)

boba
28.01.09., 13:16
Nasao sam par care sheetova na netu, pa sam izvukao po meni najbitnije i preveo.




Psalmopoeus irminia

Drugo ime: Venezuelan Sun Tiger
Poreklo: Venecuela
Vrsta: Arborealna
Temperatura: 30C
Vlaznost: 70%, moze i vise
Velicina: oko 16cm
Brzina: Ultra brza
Temperament: krije se, nepredvidiva
Otrov: Jak
Brzina rasta: srednja

Opis: Dugonoge i velike, irminie su impresivne arborealne vrste koje zive u zbunju i na drvecu u kisnim sumama Venecuele. Crne su boje, sa narandzastim oznakama na abdomenu. Imaju narandzaste crte na nogama i cela gradja im je optimizovana za brzinu.
Zenke su crne boje dok muzjaci variraju izmedju braon, sive i maslinasto zelene.
Izrazit je pletac. Ne bacaju iritirajuce dlacice.

U divljini zive u rupama ili pukotinama u drvecu, tako da kao i svaka arborealna vrsta zahtevaju visok terarijum sa dosta treseta za odrzavanje vlaznosti i nekom granom po kojoj mogu da se penju. Vole visoku vlaznost. Neko skroviste je obavezno posto najvise vole da se kriju po mracnim mestima.
Sto se vlage tice, cinijica sa vodom je obavezna kao i redovno orosavanje.
Kad je ishrana u pitanju jako je prozdrljiva. Iz mog kratkog iskustva, nije odbila ni brasnastog crva a ni lateralisa.
Dosta je agresivna i nepredvidiva tako da se preporucuje posebna paznja prilikom rukovanja sa njom. S obzirom na brzinu, zna i vise puta da ubode u jednom napadu.


Dodatak:

Citajuci vise o otrovu ove vrste naleteo sam na interesantan clanak.

http://news.softpedia.com/news/Chili-Peppers-As-Strong-As-Tarantula-Venom-39781.shtml

SxOne
28.01.09., 14:07
DoooBar opis, lepo detaljno, pa da znaju kakvog vragolana imaju ccc :) nego mene brine njena brzina, da mi se ne zavuce u rukav dok je prebacujem :th_ROTFLMAO::th_ROTFLMAO::th_ROTFLMAO:

Nemanja
28.01.09., 15:15
Pa ti obuci majicu bez rukava :D:D:D. Mala sala.
Mislim da je najbolje kod tog prebacivanja da se posudica u kojoj je tarantula stavi u posudu u koju zelis da je premestis, pa kad ona sama izadje izvadis staru posudu. Ako gresim, ispravljajte me!

boba
28.01.09., 15:31
Pa ti obuci majicu bez rukava :D:D:D. Mala sala.
Mislim da je najbolje kod tog prebacivanja da se posudica u kojoj je tarantula stavi u posudu u koju zelis da je premestis, pa kad ona sama izadje izvadis staru posudu. Ako gresim, ispravljajte me!

a sta sa vecim t. koje su vec u terarijumima? :D stavim terarijum u terarijum? :p:D:D

toncek
28.01.09., 16:49
pa nije,ako je prebacuješ iz ter.u ter.najlakše ti je da uzmeš neku plastičnu kutijicu i neki tanki ali tvrdi karton ili papir da se ne savija...i onda prvo izvadiš van sav dekor ili dio da je lakše poklopiš i podvučeš spomenuti karton pod kutijicu i T.i izvadiš van....

boba
12.02.09., 13:58
imam dosta cudnu situaciju sa irminijama. Obe su napravile skloniste, oblozile paucinom i tako su se ukopale da mogu lepo da ih vidim, blizu zida. Ali ono sto me cudi - taj njihov bunker je TOTALNO oblozen, ne vidim kako mogu da izadju iz njega!? Vec 3-4 dana se seta crvic a ne konstatuju ga.

kimo
12.02.09., 14:05
Nije tu ništa čudno, samo se strpi i izvadi crva, presvlačenje je na vidiku.

Ig0r
12.02.09., 14:15
imam dosta cudnu situaciju sa irminijama. Obe su napravile skloniste, oblozile paucinom i tako su se ukopale da mogu lepo da ih vidim, blizu zida. Ali ono sto me cudi - taj njihov bunker je TOTALNO oblozen, ne vidim kako mogu da izadju iz njega!? Vec 3-4 dana se seta crvic a ne konstatuju ga.

Imam sličnu situaciju samo traje mnogo duže od 3 - 4 dana. Traje već sigurno 10 i više dana. Već sam počeo da se nosim mišlju da je crkla ali čekam. Možda izađe. Nemaš razloga za brigu jer Psalmopoeus je takođe rod koji često pravi skloništa blizu podloge i na mrežu podiže prilične količine treseta i ostalog što se nalazi u podlozi...

Borko
12.02.09., 14:16
ma da,nemoj da te to uopšte čudi.moja se zabarikadirala i sve je uplela gustom mrežom,ne izlazi skoro 3 nedelje.samo čekam da se presvuče.
poslušaj šta ti kaže dr kimo i biće ok...vlagu malo povećaj.

boba
12.02.09., 14:50
Nije tu ništa čudno, samo se strpi i izvadi crva, presvlačenje je na vidiku.

da ali sam tako isto primetio kada crvic prodje pored tog bunkera, irminia ga oseti i krene ka njemu ali se na tome i zavrsi. Dosao sam u iskusenje da joj "probijem" malo to skloniste i uguram crvica unutra...

Ig0r
12.02.09., 14:57
Veoma loša ideja!!!

Borko
12.02.09., 15:40
da ali sam tako isto primetio kada crvic prodje pored tog bunkera, irminia ga oseti i krene ka njemu ali se na tome i zavrsi. Dosao sam u iskusenje da joj "probijem" malo to skloniste i uguram crvica unutra...

ma jok...
kod mene se dešavaju iste svari kad hoće da se presvlače.
sabo gaa pipne vrhom noge i ništa... izgleda kao da ga neuspije uhvatiti al ustvari i neće jel se sprema za presvlačenje.

svemirac50
13.02.09., 03:13
E ljudi svaka vam cast, taman hocu da vas pitam jeli sve u redu sto je moja irminia zatvorila paucinom svoje skloniste i ne izlazi a vi ste vec o tome juce pisali.

toncek
13.02.09., 07:51
evo da se onda i ja tu priključim...to je sasvim normalno da ta vrsta T. radi te okomite tunele od poda do vrha ter.tako je i moja napravila oba puta kad sam je selio iz ter.u ter.i ta paučina je miješana zemljom tako da baš cool izgleda i kako kaže Grof to se nesmije trgati,jer su one tu najsigurnije...e sad kod hranjenja ti je najbolje malo bolje pogleat dal ima gdje kakva rupica pa joj tua gurneš žohara ili ga samo staviš na vrh te paučine i malo pritisneš na nju žohara tolko da se zapetlja.i nakon nekog vremena žohar če se svom silom pokušat izvuč iz toga i naravna pauk će ga primjetit i uhvatit....eto tako barem ja radim svaki put...e da,a ovu paučinu što je ona strgala dok je hvatala žohara popravit če koda ništa nije bilo.....

spiderboy
13.02.09., 23:25
ako samo odmerava plen i promišlja se ne treba previše da se trudiš,najverovatnije hoće da se presvlači,ja svoju P.irminiu nisam video više od 2 meseca pa se presvukla ali i sad je retko vidjam van skrovišta,oni su obično dosta agresivni na hranu pa ne bi trebalo da bude problema,posle presvlačenja će naravno opet jesti ko luda

boba
24.02.09., 12:31
Nije tu ništa čudno, samo se strpi i izvadi crva, presvlačenje je na vidiku.

Bio si u pravu! :D
Obe su se presvukle, probacu da ih slikam danas i okacim! :icon_cheers:

Mrak
24.02.09., 20:24
Morao sam da "ozivim" ovu temu... Naleteo na par slika i prosto sam odusevljen...

http://www.bighairyspiders.com/pix/irminia3.jpg

Na svakoj slici je lepa,ovde se bas lepo namestila,svidja mi se sto su kod nje dlake bas ravnomerno poredjane i malo svetlije,pa na tu njenu crnu boju bas dodju do izrazaja.

KLOKI95
25.02.09., 12:53
A koliko maximalno raste jedna zenka?Ne ono prosecno nego maximum.....???????...

toncek
25.02.09., 17:33
16,17cm cca mislim da ne raste više...ako sam u krivu nek me se ispravi...

Shelby gt500
27.05.13., 00:01
ja se zagrija za vrstu šta više skoro pa sam zagovorio ( čekam lika da mi javi kad bude imao za prodat )ali sad me ta brzina i nepredvidivost brinu :D nisam do sada imao pauka i kontao sam odmah nabaviti irminiu i c. cyan , ako se pazi dobro, može i za ona za početak ?

Dule
27.05.13., 01:22
Moze,naravno svaka T,samo pamet u glavu... :)