PDA

Pogledaj punu verziju : moja iguana



srdjan
10.11.07., 20:36
Moram se i ovim putem zahvaliti Zarku gekkogecko.co.yu na svim imformacijama,vezano za moju iguanu koja je kod mene dosla u kriticnom stanju,i sad sretna zivi u velikom terrarijumu koju ce do nove godine biti jos veci.Hvala Zara.

srdjan
10.11.07., 20:50
Malo ima gresaka u zahvalnici ali posao privodim kraju i bilo je samo daj da se covjeku zahvalim,zvao sam ga,i stalno kako ovo,a zasto ovo, hocu li ovo,red je red,i zato od srca hvala Zara.

zarko
10.11.07., 23:44
:)
nema na cemu covece...uvek!!!
uzivaj i dobrodoso

dule87
11.11.07., 17:41
ooo zemljak dobro dosao-drago mi je da se i kod nas malo teraristika siri...

srdjan
12.11.07., 02:33
dule87-Zemljace,pa cijeli zivot imam zivotinje,pse,zamorce,ptice,miseve,skoci miseve cincile,kornjace itd,sada imam cetri psa i dosla mi je u ruke slucajno iguana,srecom sada je ok,pa mic po mic lagano idemo po jos vrsta gustera ali polako..

srdjan
12.11.07., 02:34
Siguran sam da ce sada na red doci gekoni,odlicni su u svakom pogledu,a ja sam pocetnik i mislim da cemo se super razumjeti.

huana
16.11.07., 16:38
http://img251.imageshack.us/img251/3887/dsc00548rm7.jpg

pa posto tema nosi naziv moja iguana(mada ni jedan post nije o iguani) rekoh ae ovde cu staviti sliku moje iguane:)

x3m.Marco
17.11.07., 15:56
uhhh, lepa jeee

huana
27.11.07., 11:30
imam jedan problem koji mozda i nije problem:)....moja iguana je non-stop u vodi!! ima veliku posudu sa vodom i on ne izlazi iz nje...nekad moram da ga izvadim i stavim na drvo da bi mu promenila tu vodu posto se nenormalno iskaki u nju:)...mislila sam da to radi da bi se lakse presvukao ali pre neki dan je zavrsio sa presvlacenjem i on je i dalje u vodi...izadje samo da se ugreje i ponovo se vrati...ponekad cak i ceo dan ne jede....
u stvari imam jos jedan problem...on nece da raste:(....kod mene je osam meseci a bio je beba kad sam ga kupila i od tad je jako malo porastao...uv sam mu nabavila posle 4 meseca(jer su mi u radnji rekli da ne treba)...hranim ga jako raznovrsno maslacak, endevij, papaja, kineski kupus, zeleni kupus, crveni kupus, radic, ananas u konzervi, jabuke, celer, pastrnjak, cvekla, lucerka(do skoro sam mu davala svezu sad dobija suvu), suvo grozdje, i ko zna sta sve jos...ali on je i dalje malen oko 40cm....ZASTO??? i hoce li ikad porasti???

:( :( :(

zarko
27.11.07., 13:23
moras mu dati mlevenu lucerku....
http://www.gekkogecko.co.yu/Ishrana%20iguane.htm

procitaj
ako ti treba imas pm ili mail pa cu ti poslati...
zasto treba pise ti u tekstu...

za vodu neam pojma....iskuliraj jos malo...smanji ciniju sa vodom da ne moze cela da udje...

huana
27.11.07., 13:39
dajem joj mlevenu lucerku tj dok je bilo sveze davala sam joj svezu to nekih mesec dana a pre toga i sad joj dajem onu koju sam uzela od tebe...mlevenu...

srdjan
29.11.07., 23:17
Moja iguana jako slabo jede,ima na izboru raznovrsnu hranu,apsolutno sve sto je Zarko napisao pod menijem za njih :D,ali zna da se desi da cijeli dan ne sidje sa drvete,temperatura je u terarijumu 36c a ispod sijalice 39c,ne sidje cak ni da pije vodu,o kada je poprskam ne oblkizuje se kao nekada,da li je to ok stim da je sada zima ili sa njom nesto nije u redu stvarno mi nije jasno?Evo nije sisla danas je drugi dan hrana se osusila?Bio sam dana su zoo centru tamo iguane zive u dva puta manjem terarijumu nego moja imaju obicne sijalice,primjetio sam da im daju samo salatu i jos pokoje voce a jedu ko lude i naprednije su od moje(vec par mnjeseci ih posmatram kako stalno kupujem psima hranu) Stvarno mi nije jasno u cemu je fora.

zarko
30.11.07., 03:41
opusti se
zima je i usporen je metabolizam.
moja ne jede ni 1/3 onog sto je jela preko leta.. normalno je

srdjan
01.12.07., 03:01
hvala,hvala Zara kao i uvijek..

zarko
01.12.07., 04:59
no frks !

srdjan
02.12.07., 01:44
Evo je hvala Bogu jede kao luda.

Dawnn
03.12.07., 17:02
Gledao sam juce neku emisiju na Animal Planet-u :) o nekoj policiji koja stiti i spasava zivotinje. Pa su nasli iguanu koja nije bas bila u najboljem stanju, dehidriranu. Prvo sta su uradili je da su joj dali minerale i stavili u lavor sa vodom. Rekli su da tamo gde one zive ima prilicno velike vlaznosti i da vole cak i da se kupaju tako da ne verujem da joj skodi sto toliko vremena provodi u vodi. Tako su bar oni rekli.