PDA

Pogledaj punu verziju : le blondi



zarko
11.11.07., 02:23
zanima me koliko terafosa le blondi (ne apophyzisa )ima kod nas na forumu i na kom mestu je na listi zelja?

hvala

Geni
11.11.07., 02:32
Pa imam nekoliko. Ipak je to zvanično najveća tarantula na svetu. I odavno se ne zove leblondi. Theraphosa blondi

marko
11.11.07., 03:01
Evo od mene glas za "Nemam blondi". :|
Drugo mesto na listi želja upravo zato što je zvanično najveća tarantula.
Znači must have!

kimo
11.11.07., 04:06
T.blondi je ogromna tarantula, veoma retka u današnje vreme, ako skupa, a i pritom, meni najgadnija tarantula koja postoji...nema ljutiš, stvar ukusa, jako retko se uspešno pari, čak ih ni nema u Evropi na prodaju...znači skoro niko ne može da ih upari uspešno...

ludak
11.11.07., 09:58
ja je nemam i nebi zeleo da je imam

Srks
11.11.07., 11:03
Ja je nemam ali bi zeleo da je nabacim. Verujem da je to jako fenomenalan pauk zbog svoje velicine i agresivnosti.

gava
11.11.07., 11:16
Kod Genija smo njegove prebacivali iz jednog u drugi terarijum i svo to bacanje dlaka i svasta nesto je bilo zanimljivo. I velicina im je impozantna, ali sem toga pauk je nista (moje misljenje), a i sto kaze Kimo gadna je brate mili. Geni je kolekcionar i bilo bi veliko iznenadjenje da ih/je nema, ali pauk je nista.

kimo
11.11.07., 14:00
U principu T.blondi je must have ako se uzme u obzir njena veličina...ali je definitivno precenjena u ovom trenutku i toliko je teška za parenje, plus ima najmanje mladih, tako da je bukvalno luksuz imati je...Ima češće T.aphophysis-a, čak su i lepši od blondi, podjednako agresivni i veliki...

zarko
11.11.07., 16:25
ja imam zenku jednu, a vidim da je retko ko ima...
u ceskoj ih je lik koga povrsno poznajem upario blondije i ima ih to po pristojnoj ceni, al itrenutno ne znam situaciju.

inaze moj iralzozi Za...prvo ima prelepu boju. moja niej toliko (uposte ako mogu da primetim) agresivna...raste ogromno i ima najvece dupe od svih ..pa i od parahibane,....
s obzirom da kriterium parenja kod tarantula me apsolutno ne interesuje tako da to niej meni botno...
i jako je puno napolju....
i blondi mi je atraktivnija od apofizisa jednostavno zbog cele price ...valjda...

ali ukusi us razliciti ..i da baca dlake jako puno...to je OCAJ s obziro mda sam jako laergican na dlacice od skoro..jedva sam se zalecio da ne "riknem"

ToPa 12.02.
11.11.07., 16:50
meni je blondu fenomenalan pauk bas zbog velicine...a i nije mi toliko gadan...davno sam hteo da ga nabavim ali ih nije bilo...ako mi se ukaze neka povoljna prilika...verovatno cu uzeti...

huana
11.11.07., 21:18
gadan pauk????? kakvi ste vi to ljubitelji zivotinja bre?! :) nema gadne zivotinje moze samo da ti se vise ili manje svidja.... meni je blondi extra pauk...i volela bih da je imam...

Filip
12.11.07., 00:53
Ni meni se ne svidja, niti bih voleo da je imam...nego, Srki, kada ces da nabacis jednu G.rosea??? ;)

Geni
12.11.07., 01:06
Ljudi, pogledajte vi to malo bolje, to je prilično lep pauk:

http://img125.imageshack.us/img125/1888/blondirb2.th.jpg (http://img125.imageshack.us/my.php?image=blondirb2.jpg)

A evo i Gave prilikom prebacivanja. Vidite li vi koliki je to monstrum?

http://img139.imageshack.us/img139/7079/gavaws0.jpg

nenad
12.11.07., 01:15
Ko je monstrum, Gava ili pauk?! Nemoj tako, Gava izgleda kao Obi-Van Kenobi iz mladjih dana. A pauk je lep, sta mu fali.

kimo
12.11.07., 01:22
Da, tako je lep ali samo kratko nakon presvlačenja, uglavnom su braonkasti...naravno ukusi su različiti...

nenad
12.11.07., 01:37
Opet moram da pitam o kome pricamo, o Gavi ili pauku? Nije bitna boja tarantule, meni je fascinantna velicina. Ako bih ikad cuvao tarantulu,
odlucio bih se za ovu vrstu.

Geni
12.11.07., 01:44
Pa rekao je da je lep. Naravno da priča o pauku! ::D

Proka
12.11.07., 01:48
heheh niste normalni !!! :)

nenad
12.11.07., 01:50
Pa dobro, samo pitam, ipak je 21. vek, svasta je danas normalno. Njemu lep Gava, ti juris da slikas drugove po celi dan, to je valjda moderno. :lol:
Cisto orijentaciono pitam koliko bi kostao mladi blondi, a koliko skroz odrastao? Cuo sam ranije neke cifre pa su mi delovale neverovatno.

Filip
12.11.07., 02:25
Gava je isti Obi-Van! Jos u tom dzemperu... :lol: a ova blondi moze biti zanimljiva samo zbog velicine, ima desetine zanimljivijih vrsta, a ako bas hocete da imate najvecu to mi vec mirise malo na onu pricu hocu pitona da mi se svi dive...
:thumbs2: za blondi :icon_thumright: za Avicularie
Pozzz
F.

Filip
12.11.07., 02:30
Pa dobro, samo pitam, ipak je 21. vek, svasta je danas normalno. Njemu lep Gava, ti juris da slikas drugove po celi dan, to je valjda moderno. :lol:
Cisto orijentaciono pitam koliko bi kostao mladi blondi, a koliko skroz odrastao? Cuo sam ranije neke cifre pa su mi delovale neverovatno.



Odrasle zenke su oko 80-100 evra, tesko jeftinije, mladi 4-5 presvlacenje oko 30-50 evra, ali ih nema nesto u ponudi, kaze Kimo da se tesko razmnozavaju...da neces mozda jednu ;)

zarko
12.11.07., 03:09
meni se stvarno svidja crvenkasto braon na njima...zbog toga sam je i kupio
http://www.gekkogecko.co.yu/galerija%20renejmovanje/tarantule/Theraphosa%20blondi/Theraphosa%20blondi%20DSC01904.JPG

nenad
12.11.07., 10:53
Pa necu uzimati pauka, ali ovo je jedina tarantula za koju sam znao od detinjstva. Mislim da se na nasem zove pticiji pauk. A bas i nisam u fazonu da se hvalim zivotinjama, pa ljudima i ne pricam sta cuvam, i kad me pitaju gledam da skrenem s teme. Mislim da na ovom forumu i nema ljudi koji uzimaju zivotinje da bi fascinirali okolinu. Takvi ljudi nisu teraristicari i forum ih ne zanima.

Srks
12.11.07., 11:04
...nego, Srki, kada ces da nabacis jednu G.rosea??? ;)


Hahaha samo me ti zezaj. Ajde da ne idem u off-topic. Meni je blondi ekstra pauk zato sto je tako velik i dobar bi bio za display... Mislim to ga odvaja od drugih paukova. Ne znam da li bi bio toliko atraktivan da nije toliko veliki.

Geni
12.11.07., 13:01
A bas i nisam u fazonu da se hvalim zivotinjama, pa ljudima i ne pricam sta cuvam, i kad me pitaju gledam da skrenem s teme. Mislim da na ovom forumu i nema ljudi koji uzimaju zivotinje da bi fascinirali okolinu. Takvi ljudi nisu teraristicari i forum ih ne zanima.


Ovo je potpuno tačno. Filipov komentar da ljudi koji imaju velike tarantule to rade da bi se puvali a ljudi koji imaju šarene to rade zato što imaju ukusa je potpuno besmislen. Nešto tu nije dobro shvaćeno pa se na taj komentar nisam obazirao. Privlačnost neke vrste je jako individualna stvar i tu se ne treba mešati.

Ona slika jeste bila nakon presvlačenja i poslata je da se vidi promena boja na blondi. Može ona jako lepa da bude. Atraktivna je, pored veličine, i po halapljivosti. U stanju je da pojede 5-6 odraslih dubija u jednom cugu. I to ih juri sve. To je scena!

nenad
12.11.07., 13:09
Eto, nije losa uopste. ;)
A Filip, u stvari, cuva shkorpije da bi fascinirao ljude :lol: :lol:

zarko
12.11.07., 17:26
da i ja sam steko takav utisak o filipu :)
salu na stranu...blondi je ogroman pauk i to je mozda razlog sto ga mnogi zele...ali i da je vagans najveci ljudi bi ga vidse zeleli

marko
12.11.07., 19:03
a ako bas hocete da imate najvecu to mi vec mirise malo na onu pricu hocu pitona da mi se svi dive...
Nije da se osećam prozvan pa se sad kao pravdam ali nisi pogodio (govorim u svoje ime). Neću da se duvam sa blondijem, jednostavno se divim veličini (narodski rečeno: volim veliko dupe, veliko telo i ogromne zube) eto. Divio sam se genikulatama kod Kima, dve ogromne tarantule, Kimova ženka i Genijev mužijak, oba pauka za divljenje! E sad kad pomislim da može i preko te veličine, čoveče... pa moram to da imam... gledam na njih sa puno strahopoštovanja i divljenja. Pored toga zanimljivo mi je kako na slikama izgleda kao da je od pliša, valda je takav utisak i uživo.

EDIT: Geni hvala za sliku!

Filip
13.11.07., 08:55
Eto, nije losa uopste. ;)
A Filip, u stvari, cuva shkorpije da bi fascinirao ljude :lol: :lol:

Ah, kako sam se odao sada ;) Nenade, citas me kao bukvar :)

Filip
13.11.07., 09:14
Pa znate sta, sada salu na stranu, zanima me da li je mozda jos neko primetio da su vlasnici pit bul terijera, pitona ili nekih drugih ˝opasnih˝ zivotinja, obicno ljudi koji zele da se osecaju mocno i ne drze te zivotinje zato sto ih vole? Odrastajuci u malom gradu mogao sam da gledam sve mangupe, krimose i slicne ljude, kojih je bilo mnogo, kako vucaraju takve pse sa sobom i sa njima se ponasaju kao sa nekakvim predmetima. To je slican sindrom kao zelja da se imaju mocna kola, najnoviji mobilni, 3 djevojke oko sebe i sl.
Da li je neko mozda video nekog takvog lika da drzi vevericu, hrcka ili leopard gekona?
Istina je da ljude obicno privlaci velicina kod zivotinja i mnogi vole da imaju nesto sto je posebno u svemu, sad, da li zelite da imate tako nesto da biste i pokazivali drugima ili samo da biste sami bili zadovoljni, meni je svejedno, ono sto bih volio je da se zivotinje drze sa ljubavlju zbog onoga sto jesu, a ne zbog velicine ili snage ili status simbola koje bi mogle da predstavljaju.
Pozzz
F.

Filip
13.11.07., 09:32
Ovo je potpuno tačno. Filipov komentar da ljudi koji imaju velike tarantule to rade da bi se puvali a ljudi koji imaju šarene to rade zato što imaju ukusa je potpuno besmislen. Nešto tu nije dobro shvaćeno pa se na taj komentar nisam obazirao. Privlačnost neke vrste je jako individualna stvar i tu se ne treba mešati.

Ona slika jeste bila nakon presvlačenja i poslata je da se vidi promena boja na blondi. Može ona jako lepa da bude. Atraktivna je, pored veličine, i po halapljivosti. U stanju je da pojede 5-6 odraslih dubija u jednom cugu. I to ih juri sve. To je scena!


Geni, ti uvek sve komentare dozivljavas licno i nekako ih izvrces i predstavljas u najgorem kontekstu. Dakle, nisam rekao da su sarene strava a velike dno, vec da me svi ti ekstremi u velicinama asociraju na pricu o pitonima. Nista vise, ti se nemoj vredjati i nemoj shvatati licno, da je licno, rekao bih onaj Geni se samo pravi vazan ;)

Geni
13.11.07., 10:05
Pa ja sam lepo napisao da se nisam obazirao na taj komentar jer znam da nisi to mislio. Ali si to NAPISAO. Ja te poznajem, ali mnogi te ne znaju. Nikako ne možeš da izneseš stav da:

"a ova blondi moze biti zanimljiva samo zbog velicine, ima desetine zanimljivijih vrsta, a ako bas hocete da imate najvecu to mi vec mirise malo na onu pricu hocu pitona da mi se svi dive...
:thumbs2: za blondi"

Prvo, ovaj forum je napravljen specifično za ljubitelje egzotičnih životinja i tu vlasnik tarantule ne može da štrči ni po jednom osnovu. Oni koji žele da se eksponiraju kao 'opasni' jer drže tarantule ili zmije to rade među ljubiteljima pasa i mačaka na ostalim forumima. Pa čak ni tamo nisam video nikoga ko se tako ponaša. Do sada su svi držali ove životinje zbog iskrene ljubavi prema njima.

Ja sam napisao da blondi nije zanimljiva SAMO zbog veličine. To je lepa tarantula, zanimljivog ponašanja. Nekome može biti zanimljiva i zbog svoje osetljivosti na vlagu (nije baš laka za čuvanje). Ako ništa drugo, samo zbog apetita može da bude na vrhu nečije liste želja.



Dakle, nisam rekao da su sarene strava a velike dno


Khm, khm


:thumbs2: za blondi :icon_thumright: za Avicularie

::D

Ponavljam, ZNAM da nisi to mislio ali jesi napisao ;).

zarko
13.11.07., 15:02
ja sma primetio da likovi sa dredovima vole da se eksponiraju..goveda!!!!
:camouflage:
inace ja volim bulove..ta rasa pa 100 mesta pa bilo koja druga ukljucujuci i mog sar peja...

inace nema potrebe za raspravu, cak i da filip misli bas to sto je napisao (i to u najgorem kontekstu) to je njegov stav ..pa sta sto bi meni smetalo ako njega ne privlaci najveci pauk..mozda njega privlaci najotrovnijja skorpija..

marko
13.11.07., 20:07
Nekome može biti zanimljiva i zbog svoje osetljivosti na vlagu (nije baš laka za čuvanje).

@Geni @Žarko - kažite mi kako postupate sa svojim "mališanima" što se tiče vlage.
Pročitao sam da zahtevaju 80% vlage ali da ne bi baratali procentima
recite kako je to u praksi? 80% u odnosu na 50-60% za većinu tarantula nije zanemarljiva
razlika i ne navodi se bezveze. Pretpostavljam da im posuda sa vodom nije dovoljna?
Da li ih držite na vlažnom tresetu pored posude za vodu?
Pogotovo me zanima u ovim zimskim periodima kada je vazduh po kućama i
stanovima manje vlažan zbog grejanja pa ne možemo baš da se oslonimo na
relativnu vlažnost vazduha. Hvala.

zarko
13.11.07., 20:39
ja imam podno grejanje koje ne isusuje vazduh koliko centralno..
inace moje sve T imaju visu vlaznost nego sto ljudi generalno preporucuju...
vlazim treset jednom u 20 dana odprilike i cini se ok...drugo ima skroviste gde je uvek jos vise...

Geni
14.11.07., 00:58
Uvek prilično vlažan treset pored posude za vodu. Malo isušim samo ako krene da se hvata buđ. Kod većih imam bolji sistem: stavim na dno terarijuma kamenčiće za akvarijum pa preko njih mrežu za komarce (žičanu) pa onda treset. Onda se voda zadržava među kamenčićima i isparava kroz treset. Tako treset ne bude mokar a vlaga bude velika. A i tako se ne pojavljuje buđ.

serpentes
16.11.07., 10:51
Evo moje teraflose koja je još bebica

serpentes
16.11.07., 10:56
"Svlak" (kosuljica) posle presvlacenja Th.blondi

Geni
16.11.07., 11:00
Koliko vidimu, u poređenju sa termometrom, ta blondi je 4.12.2006 imala oko 8-9cm. Sada bi to trebalo da je tarantula i po ::D. Nikako se ne bi mogla nazvati bebicom.

Mužjak ili ženka?

zarko
16.11.07., 12:42
fala bogu jos jedna :)
i da koji je pol

serpentes
16.11.07., 13:58
Ipak je ovo juvenilni primerak koji ce za oko 2 godine biti polno zreo tako da ce se tek onda tacno znati koji je pol. Mada posto ne vidim da ima palpa tibialis rekao bi da je zenka.
Mozda je malo napredna za svoj uzrast. A "bebica" je moj naziv za jedinke koje nisu polno zrele a mogu da budu jako krupne. Evo jedan praktican primer kako ja cuvam kosuljice koje ostanu posle presvlacenja mojih tarantula,palicnjaka,gustera i zmija, tako da nekad imam citavu seriju od malog kad je nabavljen do odraslog, a nesretni slucajevi (tj.kad uginu) idu u zbirku. Neka vas datumi ne zbunjuju jer to je slikano kad imam vremena tako da datum ne odgovara realnom vremenu prevlacenja.
Saljem fotku primera za cuvanje kosuljica i naravno obavezno napisem naziv pauka cija je kosuljica
Ovo je kosuljica blondia


Ispravljena sva velika slova

serpentes
16.11.07., 14:25
A ovo je primer kako dalje cuvam "nesretne slucajeve" (tj.kad uginu), u zbirci.
Gde će jednog dana sigurno zavrsiti i moja blondi, ali nek mi je ona ziva i zdrava.

coma021
16.11.07., 15:18
Pa tebi bas pocrkavalo zivotija jbt.. ;)

kimo
16.11.07., 15:26
Pošto vidim da imaš finih slika, slobodno ih stavi u formatu 640x480, jer se ovako slabo vide...jel su to nakačene 2 košuljice i 2 mrtva pauka desno? Koji su u pitanju škorpioni i koje tarantule?

Geni
17.11.07., 02:03
Ipak je ovo juvenilni primerak koji ce za oko 2 godine biti polno zreo tako da ce se tek onda tacno znati koji je pol.


Na toj veličini se bez problema razaznaje pol. Kada postane polno zreo, onda ćeš sigurno znati ali ako postane polno zrela onda nećeš ;). Samo mužjaci imaju jasna obeležija polne zrelosti.



Mada posto ne vidim da ima palpa tibialis rekao bi da je zenka.


Na šta misiš pod 'palpa tibialis'? Emboli na pedipalpama ili kuke na prednjim nogama? Oba se pojavljuju na mužjacima tek nakon dostizanja polne zrelosti, tako da ih ni mužjak ni ženka nemaju na tom uzrastu.

serpentes
17.11.07., 11:15
Naravno da ponekad se desi da uginu i to mozda izgleda ovako strasno kad se stave u zbirku (svi zajedno) ali ako se pogleda period za koji se ovo desilo onda i nije tako strasno. Jer sam u teraristici vec skoro 20 god a neki nabavljeni ili poklonjeni primerci su bii već poprilicno sari tako da su sto je i za ocekivati bilo morali kad tad da uginu.

nenad
17.11.07., 14:00
A sta cuvas sve od zivotinja?