PDA

Pogledaj punu verziju : Paroedura pictus



Djom
12.11.07., 03:52
pozdrav ljudi

imam jedno pitanje trenutno imam par leopard gekona, bou, i albopilozu, ali planiram da nabavim Paroedura pictusa, pa me intresuje kakvi su, kakvo im je ponasanje, gde se mogu nabaviti i posto

kimo
12.11.07., 09:43
www.nsexotics.net pa pod reptilima imaš tekst,ako ti nešto još treba pogledaj na forumu pisano je o njima, na kraju se javi ovde ako imaš još pitanja...inače ja imam jedan par, koji je na podaju, ali sam u poslednje vreme zaustavio, jer ih možda zadržim, ako si zainteresovan samo mi se javi...

Pozdrav!

Djom
12.11.07., 12:00
hvala druze, nedavno sam dobio tvoju vizitku od jedne drugarice koja je bila kod tebe pa se stila mene, svakako sam planirao da ti se javim da vidim sta imas u ponudi

zarko
12.11.07., 17:27
evo terksta sa mog sajta..
http://www.gekkogecko.co.yu/pictus.htm
sto se tice razmnozavanja to je jednostavno... preporuka je da se razvdvajaju ali i ne mora....
inace mali su jako smesni ja sam prosle sezoen imao jedno 30ak malih i jedva sam i hprodao jer ze zainteresovanost bila 0....
ali boze moj
imam jedan par sada i mozda za sledecu godinu odradim koje leglo....(kimo cisto da ne mislis to ej moj muzijak koga sam ja izveo...nema rep tako da je razlicit od onogo sa krivim, bolesnim nogama...) koji je jos ziv i ok ali je mnogo pokrivljen....

jako su osletljivi na Ca ,tj trebaju gavise nego leopardi. ne mogu da se uzimaju u ruke jer su histericni i nepredvidljivo plasljivi....
za gledanje su super i vise zenki mozes da drzis zajedno...
ako te zanima da cuvas vise komada mogu da ih razmnozim pa da uzmes jedan deo....jer ja nemam prostora za vise od 5 komada...a kad ih razmnozis to ide u20 kom najmanje...
razmisli pa javi

pzodrav i nadam se da sam ti pomogo..

Djom
12.11.07., 20:39
sta si tacno mislio, koliki deo da uzmem i po kojoj ceni
koliki mi smestaj treba za vise njih, jer planiram sad nekad da pravim terarijum.

kimo
12.11.07., 20:59
Ne treba ti veliki, koliko bii ih stavio?

zarko
12.11.07., 21:58
mozes jako puno zenki zajedno...e sad koliko je to pametno da stavis 10 ne znam ali 4-5 komada moze...i dovoljno hrane.
60x40 je ok za 2-3