PDA

Pogledaj punu verziju : odlepio sam za T



arhivu
15.11.07., 01:26
Ako neko ima T viska, rado cu je udomiti. ;)
Kupio sam skoro Lasidoru Parahybanu, i od tada krece opsesija.Prvih noci sam se budio po nekoliko puta da je gledam.Samo se pitam sta sam do sada cekao da nabavim pauka.
Da li neko zna jel ima negde u Srbiji da se kupi neka knjiga u vidu atlasa rodova i slika tarantula,jezik nije vazan, moze i kineski :D
P.S ne bas kineski ali engleski je ok :D

Srks
15.11.07., 11:45
Dobrodosao na forum. Oko knjige imas da kupis: "The Complete Encyclopedia of terrarium" - Eugene Bruins sigurno u Mamutu, IPS-u ili na Platou. Pogledaj super je encyclopedia i mnogo ljudi na ovom forumu poseduju tu knjigu. Verujem da je nesto do 1000din.

Malo vise o toj enciklopediji (sadrzaj, itd.): http://www.teraristika.org/forum/index.php/topic,262.0.html

Kuni
15.11.07., 14:32
Slazem se Srks, a mislim i da je ovaj forum enciklopedija za sebe :D, jedino sto ga nema u stampanoj formi :(.
Arhivu, pregledaj celu sekciji o Literaturi, tamo smo dodatno o tome raspravljali.

arhivu
19.11.07., 19:04
Hvala drustvo.

arhivu
19.11.07., 22:45
Onaj koji se smislio ovaj forum ima pice od mene kada dodje u K.Mitrovicu. :D

spiderboy
02.12.07., 21:17
Šta će ti knjiga kad imaš internet i ovaj forum,već imaš puno više od knjige

zarko
02.12.07., 23:09
nemoj tako da pricas, nema vrednije stvari od knjige...
internet ti je ko kad bi ucio iz oglasa ...ili brosure!!!

nenad
03.12.07., 01:19
Slazem se sa Zarkom. Vec je bilo reci o tome. Internet je ok sto se tice dostupnosti informacija i brzine njihovog dobijanja. Ali, knjiga je knjiga,
opsirnije su, preciznije, strucnije, i prosle su bar kakvu takvu kontrolu kolega, pa obicno ne sadrze netacne informacije, sto na internetu cesto
mozes da nadjes. Ja sam uvek za kombinaciju knjiga-internet, jedno ne iskljucuje drugo.

spiderboy
04.12.07., 01:32
slažem se sa vama da dobru knjigu ne može da zameni neki sajt na netu ali imao sam već neka iskustva da ako je knjiga ne mora da znači da je sve tačno šta tamo sve piše,sve je to nekako relativno ,danas već svako može da napiše knjigu

nenad
04.12.07., 02:26
Pa moze, ali na netu mozes da nadjes i recenzije, pa ces videti sta su strucni ljudi rekli o toj knjizi. Ne mozes da nadjes dovoljno podataka na netu,
to je cinjenica. Ja imam strucne knjige o reptilima koje imaju ogromnu kolicinu podataka, koji na net jednostavno nisu preneti. Bar jos uvek.
Slazem se da danas svako moze da napise knjigu, da nije tako mnoge nase spisateljice (na primer) bi umrle od gladi ;) . Ali, sajt tek moze svako
da napravi, mnogo lakse i jednostavnije nego da izda knjigu. A nije stvar samo u netacnim podacima, nego strucne knjige daju mnogo vise informacija
od sajtova. Treba koristiti sve zajedno.

nenad
04.12.07., 02:28
I jos jedna bitna stvar u odbranu knjiga. To su reference, odnosno koriscena literatura, izvori iz kojih je osoba koja je pisala izvukla informacije.
Na kraju svake strucne knjige mozes da nadjes spisak literature. Tako da mozes da proveris sta te zanima i slicno. To na netu obicno nemas.

spiderboy
04.12.07., 21:51
ok predajem se,knjiga je ok,ali mislim da na našim prostorima jako manjka izbor iz oblasti terraristika što nije tako u ostalim delovima sveta,lično sam se u to uverio u beču kad sam ušao u jednu knjižaru pa tamo jedan ceo odeljak terraristika,možete zamisliti,zinuo sam ko ciganče kad je video svinjokolj

zarko
04.12.07., 21:58
ma jasno ...neznaju svi da citaju knjige na stranom jeziku...
ali generalno ljudi slabo kupuju knjige...i smatraju da sve moze da se nadje na netu...sto nije tacno ...
inace kapiram sta si hteo da kazes i mislim da te niko nije pogresno razumeo
poz