PDA

Pogledaj punu verziju : Lasidora parahibana nece da jede?



arhivu
19.11.07., 22:05
Moja parahibana nece da jede!!!Mada sam joj nudio samo tenebriju.Dupence joj je pocrnelo,mozda ce uskoro da se presvuce.Nije jela 3 nedelje!!!
HELP!!!!!!!!

huana
19.11.07., 22:10
pa presvuce se nego sta ce...sta s deres bre??:)

arhivu
19.11.07., 22:23
Ovo mi je "prvenac" pa sam se malo uplasio :D
A jel oce u nesto svecanije :D

huana
19.11.07., 22:44
ma videces....bice jako lep/a...i moja ce za koji dan...eno je skroz pocrnela..

arhivu
19.11.07., 22:49
Lepa!Zenkica je.Vise volim zene :D
Pocrnelo joj je pola dupenceta.Za koliko mislis da ce se precvuci?Vlaga i temp. su OK.
Hvala na odgovorima ;)

nenad
19.11.07., 22:54
Bolesni ste svi kad tarantulinu pozadinu zovete dupence, ili ono curly hair sto je Geni pisao. S kim ja forum delim?! ::D ::D

Bluie
19.11.07., 23:54
Au bre Nenade,bas si ignoramus ::D
Ne zove je curlyhair zbog fetisha, nego je to trivijalni naziv ili ti common name za albopilosuma....
eeee,ko je nama moderator!
Ha ha
E nema ljutis,castim pivo! :21n:

nenad
20.11.07., 00:51
Dobro Blujo, toliko sam valjda ukapirao ;) Nisam ni mislio da je Geni samoinicijativno dao takav naziv. Nije bas toliki manijak. Mada...

silwert
21.11.07., 22:44
moja isto nije htela da jede mesec dana ali posle presvlacenja i ja je odnesem kod zokisa i ona taj dan pojede par bubasvaba i fobasa i sad je kod njega na rani ::D

gava
22.11.07., 00:40
U principu Geni jeste toliki manijak, ali to je druga prica.
Za sve ostale imam prijateljski savet: ne raspravljajte se sa Nenadom. Ne pametno. Taj ne voli tarantule i sve vezano za njih je njemu cudno i nejasno. Tip je nekontrolisan slucaj i ne treba ga ohrabrivati

Ta polovina crnog "dupenceta", "guzice" ili "abdomena" (kako kome drago) nije znak skorog presvlacenja vec iritirajuce dlake. Znaci da ce se skoro presvuci su odbijanje hrane, usporenost i potamljivanje celog tela. Kod odraslih tarantula se to zatamljenje najbolje vidi na stomaku ( popularnom dupencetu).

huana
22.11.07., 12:18
mojoj je od pre neki dan do juce cela guza pocrnela i nece da jede...pa kontam presvuce se....a za ostatak tela bas i nisam primetila da je potamneo....

arhivu
22.11.07., 15:00
Moja nije skroz pocrnela ali je isplela malo mreze i odbija hranu pa kontam... ???

Proka
22.11.07., 15:33
ma samo polako :) nemoj da panicish .... ce se presvuce !!! sao malo povecaj vlaznost

gava
23.11.07., 21:50
Da. Generalno gledano najbolje je da se samo jedno od vas dvoje istraumira. Logicno je da to budes ti :D
Salim se. Sve ce biti ok. Kod malih tarantula to se odvija dosta brzo. Verovatno ces samo pogledati u kutijicu i videti da je sve gotovo. Nikada ne znas kad ce to tacno da bude. Moja smithi ce uskoro da se presvuce, samo sto nije. Eto vec zadnja dva meseca. Sva je potamnela i staticna je i ne jede i nista... Opusti se i uzivaj. To ludilo te ceka dosta cesto dok ne poraste

arhivu
01.12.07., 16:02
Sve je proslo OK.Jutros je samo na kratko izasla iz svoje rupice(skrovista).Preziveh i to.Presvlacila se oko sat i po, a ja sam piskio 5 puta za to vreme :banana:od uzbudjenja. :D

bahus
10.09.09., 20:11
Moze li mala pomoc oko Lasidore .....
Imam je vec duze vreme i presvukla se vise puta, znam da nece da jede neko vreme pre nego se presvuce, ali problem je u tome sto moja nece da jede sad nakon presvlacenja vec duze vreme :(

Jako bih bio zahvalan na nekakvom odgovoru ..... Hvala

Ig0r
10.09.09., 20:18
NIšta ne brigaj. Probaj sledeće nedelje.

bahus
10.09.09., 20:59
Hvala na brzom odgovoru .... iam pod pitanje ... da li mozda smeta u bilo kakvom slucaju da joj dam da jede ovo ....
http://maria.fremlin.de/stagbeetles/larva-guide/mm_larva.jpg
.... nasao sam ih u nekom panju, jedno 4-5 komada :D ... samo da krene da jede bice strava ... Aktivna je i sve radi sto je radila do sad ali nikad nije ovako dugo "postila" :(

Ig0r
10.09.09., 21:05
U principu možeš. I ja sam svojim T davao sve i svaša ali samo kad nisam imao alternativu. Ako možeš da nabaviš negde hranu iz uzgoja bolje to. Te životinje mogu biti nosioci svega i svačega što ti ne treba u terarijumu. Ako baš hoćeš možeš probati...

dule87
10.09.09., 22:00
Ako je to ova tarantula sa slike, postoji mogucnost da je muzjak u pitanju, i da je postao polno zreo, a takvi i ne jedu bas... Nego pogledaj malo karakterisitke odraslih muzjaka, pa vidi sta je u pitanju.