PDA

Pogledaj punu verziju : parenje poecilotheria



zarko
21.11.07., 01:02
u nedoumici sam, sta mislite ljudi?
imama formosu odralsu zenku i sad navodno pederseni ali nisam 1oo% siguran. naravno doraso muzijak koji lupka i na njegove pozive zenka odgovara...
da li da ih pustim?

Bifrost
21.11.07., 01:10
Ja bih, vec sam se izrazio da nisam protiv ukrstanja vrsta.

kimo
21.11.07., 01:20
Nisam razumeo šta hoćeš da kažeš? Imaš formosu ženku i pederseni mužjaka? Pa naravno da ne treba da ih puštaš!!! Napraviće se mešanci i onda će njih neko da pari a to kod paukova može da napravi veliki problem u celokupnoj populaciji jedinki, naravno u zatočeništvu, što nikako ne želimo...ako su iste vrste...puštaj naravno!

zokis
21.11.07., 01:52
Ja mislim da ne treba da ih pustas. Nabavi muzjaka tj. zenku iste vrste pa pari.

huana
21.11.07., 01:54
ne razumem se toliko u tarantule kao vi ali znam da kada se ukrstaju razlicite vrste dobijas ili sterilne hibride ili sa velikim genetickim opterecenjima...e sad...rekoh ne znam kako je to kod tarantula...ali ja ih ne bih ppustila kad bih imala mogucnost

Bifrost
21.11.07., 02:15
Ma isti je to rod, ja verujem da i u prirodi verovatno dodje do toga. Ona metallica deluje kao hibrid mozda je ovo recept :lol:

nenad
21.11.07., 02:29
Pa, dodje u prirodi do mesanja vrsta s vremena na vreme, ali se dobijaju sterilni hibridi, ko sto rece huana. Vrlo retko od mesanja vrsta mozes
da dobijes novu vrstu. Ja to ne bih radio.

zarko
21.11.07., 02:46
ok !!!
moguce jeda cu da pustim pa cu uzeti 2-3 kom a ostalo da zamrznem ... jer i ovako imam pre ko20 poecilotherija za koje ljudi u opste nisu zainteresovani ...valjda ce doci drugo vreme :)
ok fala na vasim misljnjima. ...

zarko
21.11.07., 02:49
a da fora je sot ova pederseni mi ne lici ninasta pa zato ne znam da li je pederseni :)

secas se bifrost sot sma ti pkazao na stajgi one T? e pa za onu sto si rkeo u zenke sigurno ..e pa mojega :)
muzijak :)

huana
21.11.07., 11:32
Ma isti je to rod, ja verujem da i u prirodi verovatno dodje do toga. Ona metallica deluje kao hibrid mozda je ovo recept :lol:


naravno da u prirodi dodje do mesanja vrsta ali bas zato sto to nije dobro priroda je stvorila nesto sto se zove pre i postreproduktivna izolacija...kod blisko srodnih vrsta dolzi do izrazaja postreproduktivna izolacija tj od oplodjene jajne celije se dobija zigot koji ima tri puta...ili da ne dozivi polnu zrelost...ili da bude sterilan...ili da trpi geneticka opterecenja, ili bolje receno to je nakazna zivotinja koja nema buducnost...

smatram da se ne treba previse igrati...i ako su vam vec te zivotinje ljubimci onda budite strpljivi..jednom ce se pariti..isto tako mislim da nije cilj spariti dve tarantule i dobiti potomstvo vec da je cilj spariti tarantule i dobiti ZDRAVE i LEPE mladunce...u svakom slucaju na vama je izbor...ali ukoliko ikad u moje ruke dodje nekim hibrid zarko gotov si :)))(doduse i onaj iz subotice ima neke hibride)

a i ovo sto nenad rece da vrlo retko od dve vrste nastane nova....nikad od dve vrste ne nastane nova...nova vrsta nastaje potpuno nekim drugim procesima o kojima necu da smaram a nikako ne ukrstanjem dve vrste....

Bifrost
21.11.07., 14:27
Ma kad mogu macke i kerovi sto me i t. Jeste videli ligra (googlaj liger) jes da je sterilan ali lepo izgleda. A Zarko ne bi bio ni prvi ni poslednji ko je ukrstio vrste... Samo im dati neki naziv koji bi ih odvajao o originala :)...

huana
21.11.07., 14:37
na zalost videla sam i ne da je lose nego mi se gadi.......ko daje za pravo nekom od nas da izigrava boga?!!! i sta sad...vau...mesan tigar i lav..zarad osrednje zabave nekih idiota ova jadna zivotinja ce da pati...

iskreno meni je jako zao ako na ovom forumu postoje osobe koje ovo zbilja odobravaju...pa zar neko ko sebe naziva ljubitelj zivotinja moze odobravati ovako nesto??? to je bolesno i nehumano i amoralno i odvratno i drago mi je ako se neko oseti uvredjenim....................................FUJ! !!!!!!!!!!!!

Geni
21.11.07., 14:43
Samo da uputim malo upozorenje da se spusti lopta ;). Diskusija ima potencijala ali ne treba da krene sa uvredama jer će to nekako morati da se sankcioniše. Do određene granice se toleriše jer je tema opravdana ali se ta granica lako pređe. Za sada je sve pod kontrolom ali sam samo hteo da na vreme skrenem pažnju.

Hvala.

huana
21.11.07., 14:46
ja sam se zadovoljila sa vredjanjem ljudi sa kompleksom "ja sam bog" tako da vise necu...:)))

ps. cisto da naglasim da nisam vredjala bifrosta(frost je extra bre:) )..nego ljude koji to rade...znaci rekla sam da mi je zao ako neko sa foruma to podrzava a da je sam taj cin fuj....

Bifrost
21.11.07., 14:55
Meni ligar bas lepo izgleda, sad zasto su to radili ne znam. A da, ne verujem u boga i u potpunosti podrzavam bio inzinjering. A ''izigravanje boga'' nema veze sa ligerom to je jednostavno ukrstanje vrsta? mislim nisu ljudi nista dodavali...?

nenad
21.11.07., 14:58
Pa ne moras da verujes u boga da bi bio protiv bioizenjeringa. Ja sam apsolutno protiv!

huana
21.11.07., 15:03
pa zasto onda nema ligera u prirodi?????? postoji nesto sto se zove humanost i ako je neko svestan da ce tim ukrstanjem stvoriti zivotinju koja ce da umre od neke bolesti onda taj covek nije covek!! ne znam da li si imao priliku da vidis kakve su nakaze dobijali pokusavajuci da naprave belog bengalskog tigra...a onda se jedan koji je na oko bio ok pokazivao lljudima a onda je i on umro posle par godina...

Proka
21.11.07., 15:12
e ljudi mnogo se zanosite !!!!l ovde je rec o teraristici a ne o bioinzenjeringu ... tako da ;) zarko je pitao da li ne ... tako da >:(

Bifrost
21.11.07., 15:17
za mene je liger nista do mesanac, sad ne znam nista drugo osim kako izgleda i da je sterilan. kod kerova mesanci nemaju tih problema i obicno budu super.
misli da bih trebao korigotati ono u vezi boga (da ne ispadnem satanista) potpuno postujem sve religije...

nenad
21.11.07., 15:32
Kod kerova? Pa to je druga stvar, to sto mesanci kerova budu super ne znaci da to vazi i za ostale zivotinje. Cak naprotiv. Ne znam kako to izgleda
kod tarantula, mozda ne bi bilo lose ukrstiti ih u krajnjem slucaju, ali kod drugih zivotinja to ne donosi nista dobro.

huana
21.11.07., 15:36
bre..kod kerova ukrstas rase ne vrste!!

Bifrost
21.11.07., 16:03
pa u nasem t. slucaju bi mogli reci rase :)

zarko
21.11.07., 17:13
otisla je zenka formose tako da necu nista da radim....
1) niko ne bi hteo da ih uzme ni za DZ
2) ukrsteni su pa bi drugi mozdaprodavali ko "original " T
3) vec ih ima na trzistu u madjarskoj, ceskoj i jako su jeftine

a za
1) da se zezam i da uzivma uparenju i stalo

ali sam prosledio formosu tako da necu da padam u iskusenje....

oce neko pedersenija muzijaka :)

Bifrost
21.11.07., 20:16
steta mene je bas zanimalo ta bi bilo. a ne verujem da ih niko nebi hteo, ja bi bo zaintereresotan pa cak i da platim ako sam u mogucnosti.

zarko
21.11.07., 20:39
pa zasto onda imam 20 poeciloterija?
:)
salim se jedno 10 komada mi je ostalo i ne mrda....