PDA

Pogledaj punu verziju : Eublaberus distanti



kimo
27.11.07., 01:46
Red je bio da i ja predstavim neke od noviteta u poslednjih nekoliko meseci :) Nisam hteo da ih slikam dok ne budu veliki...

Jedna od najluđih vrsta žohara...žive pod zemljom, što se može zaključiti po velikim bodljama na nogama...evo par slike sa sajta mog:

Piknik:

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/Edistanti1.jpg

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/Edistanti.jpg

Kod ove vrste su nimfe kao i kod većine mnogo masivnije i veće, kada se metamorfoziraju u odrasle jedinke dobiju krila i nisu više toliko debele :D Ekstra hrana za velike paukove i insektojede...nimfe imaju i do 7-8 grama,ali nemaju tvrd i debeo oklop, bar ne na izgled...videćemo, još nisam ništa hranio jer ih imam oko 40-50 komada a jako sporo rastu, ali bi trebale fino da se razmnožavaju...

zarko
27.11.07., 13:22
to je fenomenalna bubasvaba...
ako ti nije tesko kad imas vreme slikaj im noge pa posalji te buzdovane :)
prelepe su....

kimo
27.11.07., 16:24
Nema šanse da uhvatim noge bolje od ovoga na prvoj slici... jedva da ih ovako namim na svetlo, jedino hranom, a inače su jako ne mirne...nema šanse da ih drže mirno...

Geni
27.11.07., 16:31
Slikaću ih ja kada budem došao ;). Inače ti dugujem jedan foto-sešn ::D.

Proka
27.11.07., 22:19
hehe jel su te nove shto si mi pricao ??? ako jesu bash su bre bolesne :) jedva cekam da naranim zivotinje sa tim :)

Bluie
27.11.07., 22:33
Jel hrana i vlaga standardna - Ono...voce, povrce i visa vlaga..?

Geni
28.11.07., 00:26
Pa baš i nije. Ove su malo karakteristične jer su kopači. Žive u vlažnoj zemlji. Hrana im je ista kao i ostalim.

kimo
28.11.07., 00:50
U principu nemam pojma kako i koliko malih nose,rađaju i tako to...teško je voditi evidenciju, čak i površnu,kada je žohar ispod zemlje 98% vremena...jako su lepe(čitaj jedne od najlepših), mnogo su čudne i zanimljive i jako velike, zapreminski.,pa ih zato i držim...ustvari ih držim jer hoću da držim mnogo vrsta žohara :) Ljudi ih kod nas ne čuvaju još uvek koliko treba, ali biće vremenom...nabavio sam i 4. vrstu pre neki dan i mogu vam reći da bi trebala da izbaci dubiju iz upotrebe :) Mnogo masivnija, ne zahteva uopšte vlagu, ne penje se, nema odbrambeni miris, a još plus ima i braon bordo nimfr :D Reč je o Blaberus atropos...

Ove distanti se čuvaju na jako toplom, vlažnom i dubokom tresetu, ponekad im ubaciš malo hrane da se ne ubuđavi i to je to...

Lake su za čuvanje jako...

Koby_88
13.08.08., 02:00
Kimo posto vidim da imas ove bube u ponudi, da li bi mogao da napises nesto vise o njima, npr. o razmnozavanju, koliko se brzo razmnozavaju, koliko im treba da porastu i tako to ... ;)

kimo
13.08.08., 02:13
Razmnožavaju se solidno brzo, ali jako sporo rastu, treba im 6 meseci da postanu polno zreli, ako ne i više :) Inače su super za posmatranje i verujem da bi se dobro pokazale u terarijumu, jer imaju neke rituale kao i madagaskarske šištajuće...treba probati...

zarko
13.08.08., 02:33
i mene zanimaju ali prostor me je!@ na zalost.
mada planirma da spremim novi ter za madagaskarske jer sma skratio kolekciju dosta...(bubasvaba)
pa mozda probamo i te kubanske kopace(ako se ne varma da su odatle )

silwert
13.08.08., 21:58
e sad reci koliko je to jako toplo jer znas da mene samo zohari zanimaju ::D ::D

zarko
30.04.09., 02:29
kad si vec uzeo svabe bube daj updejtuj kako stojis sa ovom vrstom???

kimo
30.04.09., 12:05
Ako mene pitate, imam 10 kila ovih žohara :) Mislio sam da ću moći sa njima da hranim bradate, ali ne mogu da svare krila odraslih kako treba jer imaju puno hitina, tako da samo nimfama može i mogu da se hrane veliki paukovi preko 15cm.

ToPa 12.02.
12.05.09., 23:35
evo jedna slika ;)

http://i630.photobucket.com/albums/uu30/ToPa1202/DSCF60812.jpg

silwert
14.05.09., 20:20
ako kimo ima 10 kg ovih onda sam ja tek na pocetku sa nekih jadnih 459g ali zato sa dubiama sam na zavidnom nivou ;)
moje ovih dana dobijaju veci stan od kolega lateralisa koji je njima postao tesan :)

marko
12.08.09., 19:51
Naleteo sam na jednu stariju sliku na kompu i sramota me da je postavim nakon ovog Topinog umetničkog dela. Postaviću je svakako, ne može da škodi:

http://i93.photobucket.com/albums/l57/exsyntax/Edistanti.jpg

ToPa 12.02.
12.08.09., 20:53
ne treba da te bude sramota, samo stavljaj slike, kao sto si rekao ne moze da skodi ;)

kimo
13.08.09., 01:47
Hehe, jel to ona što smo je merila od 10 grama :D

marko
13.08.09., 13:00
Da da, to je ona tvoja sa kojom sam se igrao još pre pola godine. Svinja jedna od bubašvabe :)

FatBastard
13.08.09., 14:24
Razmishljam da uzmem jednu od Kima i da je gajim u terarijumu... =]

Geni
13.08.09., 14:30
One su kopači... Uzmi madagaskarske ako želiš ukras.

marko
13.08.09., 14:57
Ooo da, teški kopači, kao da gajiš zemlju a ne bube :)
Da demonstriram, snimljeno kod Kimija

qhC4KxhxCNc

rassa
26.10.09., 10:35
jel smem da drzm zajedno dubije i njih?

marko
27.10.09., 02:44
Zašto bi to radio? Nemaš još jednu posudu?

Geni
27.10.09., 10:55
Kako bi to izveo? Stavio vlažan treset za distanti pa preko toga katone od jaja za dubie? Sve bi ti se ubuđalo a da ne pominjemo čišćenje.

kimo
27.10.09., 11:27
On misli da stavi samo da prežive dok ih paukovi ne pojedu, tako može, samo što ćeš morati staviti zemlje, pa će se i dubije zavlačiti, a ako ne staviš zemlju distantiji će pokretima i bodljama da rasture dubije...

rassa
27.10.09., 12:30
'On misli da stavi samo da prežive dok ih paukovi ne pojedu'
exactly ;)



videcu sta cu posto ce mi trebati dubije za smitija (pre neko sto postane dovoljno velik za distante) ali onda je bolje da uzimam male distante za nj, a velike za genic

rassa
28.01.10., 21:42
ima li razlike izmedju muzjaka i zenke?
kupio sam sve ovakve, ja sma konto da su to muzjaci (kod dubija zenke nemaju krila)
http://i.imagehost.org/0583/DSC02624.jpg (http://i.imagehost.org/view/0583/DSC02624)
kad pojavile se male bube O.o

Miroslav
28.01.10., 22:08
Pogledaj odozdo poslednji segmend na abdomenu. Po tome se razlikuju. Ne mogu se sad tačno setiti koji pol ima veći segment.

Dusan1992
28.01.10., 22:08
Mozda upala neka ooteka sa njima.

rassa
28.01.10., 22:20
ma nije upala jer sam i video da je izbacuje!
a i kad je tarantula zagrize kod nekih ooteka izadje :D

video sam markovu sliku i pomislio da je to zenka a muzjaci onda imaju krila a sad kad sam vido ooteke ...

Geni
29.01.10., 08:41
Mužjaci imaju jedan segment više na abdomenu. Donji segment je kod ženke iz jednog dela a kod mužjaka iz 2. Mužjaci takođe imaju jedan dodatni par pipaka na kraju ali je to jako teško videti. Ovi segmenti su očigledni i lako se vide.

SviRe
04.08.12., 16:25
koliko kosta kolonija od prolike oko 100 komada ? koliko dugo ce mi trebati da od te kolicine napravim pristojnu koloniju za hranjenje agame ?

hey-ho
05.08.12., 00:37
Distanti su jako nezahvalni a pomalo i opasni za hranjenje gustera zbog bodlji koje poseduju. Bolje uzmi dubie ili eventualno Blaberus craniifer ako vec hoces nesto vece, mada dubie su po svim predispozicijama najbolje.

marko_pa
05.08.12., 01:01
Distanti su jako nezahvalni a pomalo i opasni za hranjenje gustera zbog bodlji koje poseduju. Bolje uzmi dubie ili eventualno Blaberus craniifer ako vec hoces nesto vece, mada dubie su po svim predispozicijama najbolje.

U potpunosti se slazem.

froginho
12.08.12., 22:41
Distanti su jako nezahvalni a pomalo i opasni za hranjenje gustera zbog bodlji koje poseduju. Bolje uzmi dubie ili eventualno Blaberus craniifer ako vec hoces nesto vece, mada dubie su po svim predispozicijama najbolje.

Craniifere nikako jel se jako sporo kote (bar kod mene) i imaju dosta tvrda krila, jedino sa nimfama ali kao sto sam reko jako, jako sporo se kote.
Ja svoje velike zivine hranim sa Elliptorhina javanica i Gromphadorhina portentosa a cekam da mi narastu Elliptorhina chopardi.
I moram rec da se javanice super razmnozavaju, nemaju krila i ljep su zalogaj.

hey-ho
12.08.12., 23:41
Nema kod nas Elliptorinha u ponudi a Gromohadorhina ima ali su od 2,5 do 5 evra po komadu sto je jako skupo za osnivanje kolonije za hranjenje paukova a i po mom nekom iskustvu Gromphadorhina se bas sporo razmnozava. Uglavnom, ne zamajavati se sa tim vec hraniti dubiama i resena stvar :)

Boogi
13.08.12., 00:09
A jel moze jedno pitanje? hey-ho jesu li Blaberus craniifer isto sto i Blaberus fusca?

hey-ho
13.08.12., 01:04
Pa nije, inače se ne bi zvala fusca :) To su dve različite vrste unutar istog roda. B. craniifer ima domaći naziv Mrtvačka glava a B. fusca je Patuljasta pećinska bubašvaba. Ima informacija na wikipedii kako ih u nekim zemljama ukrštaju jer navodno hibridi rastu brže i veće pa su kao bolja hrana za tarantule.

DigiNS
13.08.12., 02:37
Gromohadorhina ima ali su od 2,5 do 5 evra po komadu sto je jako skupo za osnivanje kolonije za hranjenje paukova a i po mom nekom iskustvu Gromphadorhina se bas sporo razmnozava.
Strpljenje,strpljenje i ulaganje neko minimalno i sve je moguce! :)

froginho
13.08.12., 21:30
Nema kod nas Elliptorinha u ponudi a Gromohadorhina ima ali su od 2,5 do 5 evra po komadu sto je jako skupo za osnivanje kolonije za hranjenje paukova a i po mom nekom iskustvu Gromphadorhina se bas sporo razmnozava. Uglavnom, ne zamajavati se sa tim vec hraniti dubiama i resena stvar :)

Auu pa to je dosta skupo kod vas. Ja ih prodajem po 5 kuna po komadu a to nije ni jedan euro.
7.4 kuna je jedan euro kod nas. Blaberuse i portentose imam dvije godine i moje zapazanje je da se portentose brze razmnozavaju ali sporije rastu. E sad jel ja nisam Blaberuse drzao u dobrim uvjetima (sto sumnjam) ili je problem u njima. Mada sam cuo i od drugih ljudi da se zohari iz porodice Blaberusa dosta sporije ramnozavaju od drugih vrsta zohara.