PDA

Pogledaj punu verziju : Hranjenje A. versicolor



Iris
01.12.07., 13:11
Kako hranite aviculariu koja, ama nikad, ne izilazi iz svoje pauchine? Pre bi, kad je gladna izvirila iz jazbine i kad bih joj na pinceti dodala crva, bukvalno bi mi ga otela, a sada moram bukvalno da joj ga ubacim unutra...
I josh neshto...da li ce IKADA izaci napolje? :'(

Proka
01.12.07., 13:35
pa pokidaj joj mrezu :) a dali ce izaci ... u kom smislu ???

Srks
01.12.07., 13:51
Ne ona ne izlazi skoro nikad. Samo joj ubacis u mrezu i ona ce da jede a kada se presvuce onda ona pravi novu mrezu zavisi od velicine i da li joj odgovara stara(odnosno dodaje na tu staru i tako moze ceo ter da zamrezi). Ne bi ti preporucio da pokidas mrezu jer to uznemirava tarantulu itd.

Iris
01.12.07., 14:12
Puffff.... :'( :'( pretpostavila sam nazalost...a tako je lepa sad, dobila je neke crvenkaste boje...shmrc...
Ne ne nisam ni nameravala da joj rushim njenu arhitekturu :)

Srks
01.12.07., 14:14
Lepe su one kada bas dobiju odrasle boje i jos dok ih dobijaju pa ti razliciti color faze-ovi su bas ekstra od aqua plave...

zarko
01.12.07., 17:26
avikularije su vise kativne ko velike..malecke su plasljive pa se stekaju...
moje 3 vrste su sad oko 5-7cm i izlaze redovno....
ja crva samo bacim u mrezu

Ig0r
01.12.07., 21:55
Zavisi kojim crvima hrranis. |Ja sam tenebrije samo ubacivao u casu, ne u mrezu... Naci ce je ona ako joj treba... Lateralisi su ono sto ti treba... ubedljivo najbolja hrana za arborealne vrste!

kimo
01.12.07., 22:06
Zavisi kojim crvima hrranis. |Ja sam tenebrije samo ubacivao u casu, ne u mrezu... Naci ce je ona ako joj treba... Lateralisi su ono sto ti treba... ubedljivo najbolja hrana za arborealne vrste!


Ispravka...ubedljivo najbolja hrana za SVE vrste dok ne prerastu...

zarko
02.12.07., 00:07
i ja se slazem ...ali ja ipak najvise POSTUJEM cvrcka :)
znam da je zatucan i sve ali cinimi se da sve zivotinje imaju veci osmeh kad jecu cvrcke :)

kimo
02.12.07., 14:04
Pa samo ti se čini :D Super je cvrčak, ali on zna da se zavuče i da gricka ljubimce,ali ovi đjavoli su kao stvoreni za pauka samo šetaju dok ih ne pojede, a ne mogu mu nauditi nikako...no kako kome odgovara...

zarko
02.12.07., 14:08
ma da ....i ja se slazem da je lateralis EKSTRA
nego mi cvrcak mio nekako :)
toliko ih volim ....i mrzim :evil:
ambivalentan je to odnos....

Ig0r
03.12.07., 12:23
Cvrčkovi smrde i deru se...

huana
03.12.07., 12:31
ja mojoj versici dam lateralisa i to van mreze posto je napravila takvu da u nju ne moze nista da se ubaci a da je ne pokidam...ne znam ni kako ona izadje iz nje ali izadje i pojede lateralisa i onda se opet vrati u mrezu...ili saceka da on dodje kod nje pa ga scepa...inace sto se tice izbora hrane definitivno dajem glas za lateralise...od tenebrija sam odustala odavno jer se ukopavaju pa nikad ne znas da li ju je pauk pojeo ili se negde zastekala...ovako sto rekao kimo lateralisi se samo setkaju dok ne budu pojedeni...

zarko
03.12.07., 13:10
ne ne ne
ne kazem da je cvrcak bolji ,vec da mi je drazi ...a lat. je mnogo ekonomicniji i prakticniji jasno ko dan.