PDA

Pogledaj punu verziju : Help ?



Darko
02.12.07., 17:46
Pozdrav choveci !

Skrpio sam kintu za terarijum, sad pokushavam da se odluchim za T.


Vec neko vreme pokushavam da se odluchim koju vrstu tarantule bih uzeo..
Najradije bih uzeo Nhandu chromatus,Smithi,Brachypelma boehmei. Sudeci po slikama.
Moze li mi neko reci njihov karakter,Ishranu,odrzavanje i ostale informacije?

Hvala

kimo
02.12.07., 18:27
Nema puno razlike oko održavanja, hranjenja i uslova, jedina razlika, uglavnom, kod paukova je ponašanje i način života, da se tako izrazim, znači da li je panjač,kopač ili živi na zemlji uglavnom...

Sve tri vrste su veoma popularna, Nhandu rastu brže mnogo, ali su mnogo nervozniji, tj. plašljiviji i češće će pokazati zube ako ih čačkaš. Ostalo je sve isto za navedene vrste...šta te još zanima? Smithi su klasična lepota, boehmei su takođe veoma lepe sa tom crvenom bojom koja krasi rod Brachypelma...preporučio bih ti neku od ove dve vrste, jer Nhandu često hoće da se zakopa,sakrije i ostalo, a Brachypelme nikako to neće uraditi, tako da ćeš ih uvek viđati...zavisi ko šta voli...

Darko
02.12.07., 18:47
Nema puno razlike oko održavanja, hranjenja i uslova, jedina razlika, uglavnom, kod paukova je ponašanje i način života, da se tako izrazim, znači da li je panjač,kopač ili živi na zemlji uglavnom...

Sve tri vrste su veoma popularna, Nhandu rastu brže mnogo, ali su mnogo nervozniji, tj. plašljiviji i češće će pokazati zube ako ih čačkaš. Ostalo je sve isto za navedene vrste...šta te još zanima? Smithi su klasična lepota, boehmei su takođe veoma lepe sa tom crvenom bojom koja krasi rod Brachypelma...preporučio bih ti neku od ove dve vrste, jer Nhandu često hoće da se zakopa,sakrije i ostalo, a Brachypelme nikako to neće uraditi, tako da ćeš ih uvek viđati...zavisi ko šta voli...
Hvala na brzom odgovoru Kimo!
Trazim neku koja je pitoma,brzo raste,aktivna i atraktivna..
Nov sam, tek ulazim polako u svet paukova. Pa ne bih hteo da pogresim u izboru..

zarko
02.12.07., 19:06
nandu ili genikulata brzo rastu...
smiti i boemi su tu neki prosek ali tek za godinu dana ce doci do nekih 10cm ...od malene....
dok genikulata bi bila 2x masivnija i nekih 13cm ...

ToPa 12.02.
02.12.07., 19:14
mozda je najbolje da uzmes smithija ali od nekih 5-6cm...jer ako uzmes malog smorice te dok nenaraste...a on ti je miran...lep...i jede dosta ::D

zarko
02.12.07., 23:10
bilo sta da uzmes ostale ces u narednih 6 meseci ili cim skupis drugi stek :)
veruj

ToPa 12.02.
02.12.07., 23:16
pa da...to ti i onako nece biti jedina tarantula...kao i ostalima...tako to pocinje...jedna pa jos jedna...i... ::D

Darko
02.12.07., 23:36
xexexe
e 3 sata gledam po forumu, informishem se oko izbora. Raznih mishljenja naravno da ima, ali mene intaresuje konkretno koj pauk se ne ukopava, velichine do 10ak cm, penjach (aktivan manje vishe) znam da nisu to nesto xtra aktivne zivotinjice vec blejachi. al da se ne zabode u tjoshak i tu bleji mesec dana vec, kako da kazem EGZIBICIONISTA ;) onako pauk za gledati.. a sad ako negog ne mrzi neka otkuca Pun naziv paukova koj odgovara mom kriterijumu..
help?:) hvala! Darko

zarko
02.12.07., 23:45
sve koje si nabrojao i svi rastu preko 13cm ...

Geni
03.12.07., 00:25
Pa evo i problema. Mirne i vidljive vrste su uglavnom jako statične. smithi se na primer ne ukopava i nije agresivna ali je zato veoma statična. Aktivne vrste su samo one 'agresivnije'. Drugo, ako uzimaš malu jedinku računaj da je i rast jedna od aktivnosti. Kod smithi ili g. rosea to možda i nije faktor ali kod geniculate ili chromatusa imaš stalno neka dešavanja po tom pitanju. Više jedu i mnogo se češće presvlače. Ja bih možda preporučio geniculatu pod uslovom da nećeš da je držiš po rukama. Mislim da bi ti se najviše svidela. A i lako se nabavlja i jeftina je.

kimo
03.12.07., 01:38
Mislim da nisi upravu Gorane...Isto jedu i chromatus i smithi i boehmei, jedino se geniculata izdvaja, ali ona je uvek za obrok ispred svih :D

Uzmi bilo šta od ovih i nećeš zažaliti...

Over_Mind
03.12.07., 02:44
Uzmi bre Pocilotheriu neku one su ti najlepse, dosta brzo rastu, non stop se setkaju-pentraju, jedu, ne znam sta bih ti jos rekao ...

zarko
03.12.07., 02:51
da uzmi :)
haahahah da bi ti prodao
haha slaim se ,ja ti ne bih preporucio poeciloterije osim ako ti se stvarno ne svidjaju. jer su MNOGO drugacije...nesto lsicno je h maculata ....mada je manje vidjas....
a po lepoti su medju top 20 za mene...a neke su i u prve 5 !!!
ali nemoj s obzirom da zelis mirne itd itd....

Over_Mind
03.12.07., 03:00
Uzmi P. nemoj da se smaras sa smitijima kojih ima na svakom koraku i koji nemaju boje kao p.
pauk je zivotinja koja mora biti zatvorena i lepa, ako je tako onda opet uzmi p.
samo pogledaj slike i videces, mora da ti se svidi ...

kimo
03.12.07., 10:52
Hahaha...ti si Jovice stvarno lepo preporucio coveku...pa jel vidis da bi neku mirnu T, a i za pocetak, bolje da uzme terestrijalnu...Poecilotherie nece smeti ni da otvara i gleda, a smithija hoce...za prvog pauka nije tako neki nikako...

Kuni
03.12.07., 12:31
Darko, sta god kasnije uzimao mislim da sa geniculatom za pocetak nema greske!

marko
03.12.07., 13:04
Još jedan glas za geniculatu! Jede kao luda, raste još luđe, ne sakriva se, šta više čovek da poželi.

zarko
03.12.07., 13:22
mislim da je genikulata dobar izbor ..
poeciloterija lepsi i hrabriji :)

Darko
03.12.07., 14:08
Choveci hvala za pomoc!
Odlucio sam se za Acanthoscurria Geniculata ili Nhandu
Uzeo bih malo stariju ako neko ima na prodaju (nekih 6-7-8 cm.)
Ja sam iz Beograda. Pa ako neko ima da prodaje neke od ove dve moze me kontaktirati na pm ili
moj tel je 064 2666 279 pa neka me kontaktira neko ko ima ono sta trazim.
Hvala

I jos jedno pitanje: Interesuje me terarijum po narudzbini. imam sjajno mesto za terarijum (polica od ormara prouglastog je oblika pa bi i terarijum bio takav -trouglast)

i ako ima neko da pravi povoljne terarijume neka me kontaktira!
pozzz
*Darko*

ToPa 12.02.
03.12.07., 14:38
@darko pogledaj u malim oglasima...ponuda...
tamo imas i tarantule(skoro svih velicima) i terarijume po porudzbini...

pozz!!!

Over_Mind
04.12.07., 00:07
Ja sam uzep Formosu posle par meseci cuvanja malih Parahybana i ni jednom me nije ujela niti nesto slicno.
Otvaram i hranim je normalno i bas mi se pre neki dan presvukla tako da je sad dostigla 14,15 cm i jako sam happy ...

marko
04.12.07., 00:36
Hehehe OverMind pusti čoveka neka mu prva bude neka "mirnija"
a za drugu/treću neka uzme pokija. Ne boj se ništa, polako se
povećava broj ljudi koji ih čuvaju. Evo još malo (nedelju/dve dana)
pa ću se i ja pridružiti ;)