PDA

Pogledaj punu verziju : vodeni gel ili vodeni kristali



spiderboy
03.12.07., 00:20
Ćao ljudi video sam negde i čitao da tako nešto postoji,da li neko ima stim neka iskustva i kako to funkcioniše,pošto baš kod negovanja sitnih jedinki bi to bilo neko idealno rešenje što se vlage tiče,ili grešim ?imao sam već neka loša iskustva u vezi nedostatka vlage,od tada sam dosta toga ukapirao šta nekim vrstama paukova znači vlaga.ovo pitanje pokrećem zato da ne bi neki manje versirani ljubitelji paukova napravili iste greške kao ja u početku,uostalom radi se o živim bićima,i oni potpuno zavise od nas i naše brige o njima
Pozdrav svima :D

ToPa 12.02.
03.12.07., 00:25
ima ga zarko(bar je imao)...pa njega pitaj...
a zarko?

Geni
03.12.07., 00:58
Vodeni kristali su idealni za bubašvabe ili cvrčke. Bilo šta što vodu uzima preko usta. Malim tarantulama je potrebna vlaga da bi mogli pravilno da dišu i to vodeni kristali ne mogu da nadoknade. Verujem da bi vlaga koju bi isisali iz tih kristala bila dovoljna za većinu vrsti (računajući da prosečna vlažnost vazduha kod nas retko pada ispod 40%) ali ne verujem da bi bilo dovoljno za avicularie.

kimo
03.12.07., 01:33
U principu je to samo za insekte...za paukove bolje je da samo kvasiš deo podloge i to je to...kod malih paukova čak možeš da uopšte ne stavljaš rupe za vazduh na posudi i tako će biti jako dugo visoka vlaga, a neće se ugušiti nikako...isprobano :D

Pozdrav!

zarko
03.12.07., 02:50
pa ne znam sta da ti kazem ,zar nije lakse da nakvasis treset?
i da poklopis ventilaciju ako je prevlika ?
kristali su za insekte zakon ali za T neam pojma ...ja ne bih to radio