PDA

Pogledaj punu verziju : ujed iguane



spiderboy
04.12.07., 15:41
ćao ljudi pokrenuo me nenadov stav da osim varana i otrovnih zmija ostalo ne može da ti naudi,e pa ja imam iguanu koja je jako agresivna i jednom prilikom me je bukvalno napala tako što me je zgrabila za ruku,i samo trese glavu i ne pušta, kao pitbul pa mi je nanela dosta duboke rane,a o kandžama da ne pričam,sva me izgrebala gori sam bio nego mačka kad me izgrebe(moj drug koiji je bio prisutan umro je od smeha)i ja sam pomislio sunce ti žarko,šta ja to držim?iskreno rečeno nisam verovao da je u stanju takve povrede da mi nanese,imam još jednu ali ona ni izdaleka se ne ponaša tako.Samo sam hteo da se zna
pozdrav :icon_cyclops:

nenad
04.12.07., 15:58
A i mog druga je jednom gadno ujela. Bukvalno mu je skinula deo koze. Ali ipak mnogi varani i tegui mogu da ti otfikare prst ili jos gore od toga.

spiderboy
04.12.07., 17:16
za to sam već čuo,ne bih da isprobam neverovatno je kako imaju oštre zube i bolan ujed,ijoš dodatno postoji risik da ti se rana inficira ako je ne očistiš brrrrrr..

zarko
04.12.07., 18:04
da iguana jako ujeda ali zubisu joj sitini pa prodjes ko na super secku....
pre bih poredio tokaija sa pit bulom ....to je nemoguce skinuti sa ruke

nenad
04.12.07., 18:50
Obicno kad te guster ili zmija ujedu treba ih samo spustiti na zemlju i odmah pustaju. Ovo je licno provern princip i to mnogo puta. Kad oseti tlo
pod nogama zivotinja te pusta i bezi. Iguana ima sitne zube, ali to ne vazi bas za varane. Tegui cesto krenu da se uvrcu kad te ujedu pa bukvalno
iskidaju meso. I jedni i drugi (i varani i tegui) se hrane leshinama izmedju ostalog, pa moraju da imaju jake vilice da bi kidali meso. To rade samo
ove dve porodice gustera, ostali gusteri ne mogu da kidaju delove zivotinje. Zbog toga sto se hrane leshevima, imaju puno bakterija u ustima, koje
mogu da ubiju i coveka ukoliko ne primi zastitu. U pitanju je oko 60 bakterija cini mi se, od kojih su neke bas smrtonosne. Skoro je dokazano da
varani proizvode i otrov, tako da otrov zajedno sa bakterijama napada organizam. Ujedena zivotinja ugine obicno u roku od par dana, ili cak i ranije.
Varan je samo prati ;)
Varan komodo povremeno napada ljude a bilo je i registrovanih smrtnih slucajeva, cak i nestajanja ljudi, za koje se pretpostavlja da su ih varani usmrtili
i odneli na neko mesto kako bi ih pojeli. Tako da ovo sto iguane, tokaji, agame i slicne zverke mogu da te gricnu, je samo sitnica u odnosu na ove
gustere.

spiderboy
04.12.07., 19:45
slažem se sa tobom samo što moja iguana je bila na tlu kad me je attakovala/o pošto se radi o mužjaku,jako je territorialan i čim me vidi zauzima preteću poziciju čak se dešavalo prilikom davanje hrane da mi je repom izbio činiju iz ruke koji mrgud bože

nenad
04.12.07., 20:24
Pa, ko vas tera da cuvate iguane? ::D

zarko
04.12.07., 21:59
ja sam prezadovoljan mojom iguanom...
a sto se tice tvoje iguane spiderling moz se desi da zeli da se pari...mada mu nije sad vreme..ali iguane imaju to menjanje raspolozenja

spiderboy
04.12.07., 22:46
pa tera nas neki djavo,bez obzira kakvi su ja ih volim ali oni su priča za sebe.možda bi to bilo drugčije da sam ga vadio i mazio dok je bio mali ali ja sam generalno protriv toga da životinje staalno vadim iz njihovog okruženja,kod mene važi pravilo sve za oči,ništa za ruke,tako da kod mene nema ono kad mi neko dodje,ajde izvadi da je vidimo,dobro ima izuzetaka ali uglavnom ako nema potrebe ja ih ne vadim iz njihovog okruženja

nenad
05.12.07., 01:40
Ma, zezam se, ja sam generalno za cuvanje raznih zivotinja, cak i agresivnih i opasnih, ako mozes da se snadjes sa tim. Samo napred. Ja sam cuvao
poskoke, i opet cu, kako stvari stoje ;)

zarko
05.12.07., 02:35
ajde dovedi muzijaka na parenje :)
moja ce biti spremna februara mislim :)

spiderboy
05.12.07., 08:20
ok što se mene tiče nije problem,možemo se dogovoriti :shy:

zarko
05.12.07., 14:55
super!!!

Dawnn
05.12.07., 18:50
Jel` tokaji ima zube? :shy: Jel` su zenke iguane isto agresivne ili ne?

nenad
05.12.07., 19:13
Gusteri imaju zube. Zenke bi trebalo da budu manje agresivne.

zarko
05.12.07., 20:08
jok, zenke su podjednako zle...
i u glavnom se radi o teritorijalnosti ili sto se osecaju ugrozene...
drugo i zenke mogu da budu jako jako velike po 180cm

a sto se tice gustera da imaju zube i to pleurodontne direktno vezane i usadjene na stranama vilice bez dzepova..uglavnom su takvi...menjaju ih
i akrodontne zube koji s najcesci kod agamida i kameleonidae koji se nalaze na ugriznoj strani vilice ,znaci pri vrhu tamo de se spajaju..i tkavi zubi se ne zamenjuju kad se ostete i ili izgube...to ti je ko kod nas ...cinimi se ...

nenad
05.12.07., 20:17
E, to se zove odgovor ;)

spiderboy
06.12.07., 00:43
svaka čast za opis zuba,možda ti podaci nekome ne znače ništa ali ja volim sve,bukvalno sve da znam o mojim ljubimcima,do smrti se uči

zarko
06.12.07., 01:45
ziveli ... :lol:

Dawnn
06.12.07., 01:49
Ziveli ::D

Dawnn
06.12.07., 01:51
Znaci kad me je ujela Lea stvarno mi je ogulila malo koze?! Gde su mi rukavice :confused2: (sala)?