PDA

Pogledaj punu verziju : paukovi;cites;granica



spiderboy
04.12.07., 22:29
pre nekih deset godina sam u jakni doneo iz madjarske neke afričke ciklide,potom su usledili kukuruzni smukovi,a onda paukovi pa me zanima jel ima neko neka slična iskustva,ja se uvek živ izjedim,dok ne predjemo granicu,znam sto posto da moje životinje nisu uzeti iz prirode ali cites nemam ni za jednu,i ne znam da li bi to uopšte pomoglo kad bih cariniku rekao,ej nosim tu neke paukove i škorpije,ne daj bože da kažem da nosim neke zmije možda bi me čak uhapsili(šala).znači konkretno pitanje kako stoje stvari kod nas sa citesom i da li to nama pomaže ili odmaže?

dule87
04.12.07., 22:49
eee da i ja sam to htio da pitam - npr. kupim zmiju u Austriji i dobijem "papire", i sta sad da ja radim kad me na granici pitaju imam li sta da prijavim :) da kazem kao i do sada da nemam hehe :)

miana
04.12.07., 23:04
I mene interesuje,ja sam do sad samo treptala okicama i nadala se da mi nece pretrazivati po intimnim dijelovima ... :lol: :lol:
Kako to ide sa bubama ,sta da kazem ako me uhvate sa kutijom punom zohara ,to mi treba za hranu ?? :lol:

kimo
05.12.07., 00:29
Samo životinje koje su na CITES listi se trebaju "prijavljavati" a ostale smete da nosite kako god hoćete. UStvari za svoje potrebe nekoliko komada je svuda dozvoljeno, kod nas ne znam kakav je slučaj, ali bolje samo ćutati...žohare smeš da nosiš naravno...nećeš to prijavljivati...

zarko
05.12.07., 01:33
sve zivotinej moraju biti prijavljene bile i cvrci...mada mislim da bi za inskte pustili..
mada su filipa cimali za herkules bube!!!
ovako trazis dozvolu za uvoz (pricam ti za ne cites) pa zatim iz zemlje porekla isti papir samo za izvoz.
dojes sacekas vet.
on indentifikuje zivotinje ...
moz se desi karantin ako misli da treba ..i tu ti crknu...
karantin ide obavezno ako uvozis vece kolicine npr za prodaju!!!i tu ti crknu!!!
i da platis sve to!
znaci nema idenje busom!!!
drugo ako je cites pokazes zivotinja se indentifikuje i ti je uneses...ako je ljubimac ide glatko ak onije nego veca kolicina ide komplikovano opet sa zadrskama.
to je teorija
praksa ..mislim kad i i konja mogli da prosfercuju i nejga bi jer je totalno retardiran protokol!!
sve sto ti nadju od zivotinja uzece...bar bi tako trebalo da rade...e sad na dalje ...neam pojma
sve u svemu komplikovano

dule87
05.12.07., 11:29
hmm zanimljivo...zanimalo me nejvise iz razloga ako budem kod vas (Srbija) uzimao tarantulu, pa to preko granice..za zmiju je lako, moze ako treba i u gace, a sa paucima je vec teze hehe :)

zarko
05.12.07., 13:57
ma spakujes u neku kutiju pa u praznu nes kafu ..ko ce provali

spiderboy
05.12.07., 23:48
isto kao i zmiju u kutijicu i marš u gaće,možda će neko pomisliti da si progutao viagru al ajde neka im,možda ti se usreći i nešto drugo(šala)

nenad
06.12.07., 01:26
Ma, ko ce te pretresati na granici? Mozes da prenes sta hoces iz Srbije u Bosnu. ;)

dule87
06.12.07., 09:58
haha nebih se bas slozio, dok sam imao dugu kosu rovarili su me skoro na svakoj granici-zarko vjerovatno znao cemu pricam :) sad kad sam totalno neupadljiv mislim da bih mogao slona da prenesem :)

nenad
06.12.07., 12:46
Da, kao da im u prirucniku pise da sverceri, prodavci droge i oruzija, i slicni, obavezno imaju dugu kosu ;) Koji su to moroni, nemam reci. Na zalost, i mnogi panduri tako razmisljaju

zarko
06.12.07., 14:52
hahahaa
pa u glavnom je tako....

spiderboy
06.12.07., 18:03
hehe,na to sa dugom kosom i granica mogao bih ija dosta da ispričam,ali to bi prevazišlo okvire ovog foruma,ali od tada sam i ja postao "uredan gradjanin"

miana
06.12.07., 21:33
Heheh ne kapiraju oni da im egzotiku prenose i "uredne gradjanke " :lol: :lol: ,niko nista ne gleda .

spiderboy
07.12.07., 14:17
nažalost kako stvari stoje po meni u dogledno vreme neće doći do bitnih promena na tom polju,pa moramo tako da proširujemo naš hobbi