PDA

Pogledaj punu verziju : Odg: parenje kameleona- Calyptratusa



zarko
05.12.07., 13:54
meni je u glavnom zao...
da znam da je neophodno davao bi bez problema ali ovako...
mada je moguce da cu da kusam jednom mesecno da prosledim tako nesto..neam pojma debelo cu razmisliti

nenad
05.12.07., 14:05
Ne moras da dajes zive miseve. Mozes da kupis vec zamrznute pa probas tako da hranis gustere. Moja agama jede mrtve. Tako da je to bolja
varijanta. ;)

zarko
05.12.07., 15:30
pa da ali da bi oni bili mrtvi neko mora da ih zamrzne...
a to je shit...bolje je da das zivog pa nek ga iskida nego da sedi 15 minuta u zamrzivacu sto je najretardiraniji oblik ubijanja...
svako ko ima miseve i koristi ih ko hranu trebalo bi da kupi bocu sa CO2 pa da ih porvo uspava pa udari od zemlju...totalno prihvatljivo....
ali...

nenad
05.12.07., 18:26
Zasto bi to bio najretardiraniji oblik ubijanja? Nije humano ok, ali meni deluje najbezbolnije. Sto onda jedes zivotinje koje su zaklane? Svinje i pilici i
ostale zivotinje nisu uspavane sa CO2 pa nezno udarene u glavu, nego zaklane. Ja sam isto tako razmisljao kad sam bio mladji, pa sam par godina
bio vegetarijanac. Kad bi mi bilo toliko zao miseva sada, opet ne bih jeo ni jednu zivotinju. A mogu da dodam i da je pitanje da li je humanije dati
misa zivog. Zmije najcesce ne dave bebu misa nego ga gutaju zivog, pa mozes da ga cujes kako cijuce dok ga ona guta. Nije ni to humano. Ona
mu proguta glavu a ti i dalje cujes priguseno cijukanje. Tu nema niceg lepog, ali, eto, mora se.

zarko
05.12.07., 19:00
:D
daj molim te.
evo ti jednostavniji odgovor: u engleskoj je zabranjeno davanje zivih glodara!!! bar tako kazu na forumu!
a prehrana je regulisano na nesto slican nacin ..valdja oni pistolji sa klinom i sl...znaci momentalna smrt!!valjda opet :)
a to kako ces ubiti misa sigurno nece da te provale ali u redu je udariti ga ili CO2 pa onda ga udaris ili zamrznes sta god...naravno mora da znas da ga udaris "dobro"
ne pricma o pravim zivotinja vec o mom stavu i to je tako...
ja ne teram nikog da se menja samo zelim da kazem sta ja mislim ja tako ne bih radio...
jedna od najbolniji stvari je stvaranje ledenih kristala u tkivu tako da sigurno nije prijatno...pa bih pre udario misa o ivicu...
meni nije problem da ubijem zivotinju (kad kazme problem nadam se da ne mislis da uzivam u tome :) )ali mi je zgodnije i bolje se osecam ako je brzo i sto efikasnije.a ne da se razvlaci.
ali boze moj, ne bih da razvlacim ove gej teme.

dule87
05.12.07., 22:51
eee ajd ako ti nije sta malo pojasni to stvaranje ledenih kristala :) bas me zanima sta je to...

jana
05.12.07., 22:58
pa sleđivanje iznutra.. kontaš? mleko kada hoćeš da odlediš recimo, vidiš te kristale.. tako se sa tkivom u živim bićima dešava..

zarko
06.12.07., 00:46
pa telo cini mnogo vode 90% recimo ...ali mozda je manje mozda je vise ..nije ni bitno ali je puno .kad to pocne da se ledi ..kristali koji se stvaraju kidaju zidove celija unistavaju organele i to j!@#@$% boli...
ko je imao promrzline zna !
drugo dolazi do halucinacija i izmena stanja svesto o cemu malo vise znam nego o fiziologiji koju sam ti gore spomenuo...
ali je grozno i dugo traje sto je jos gore tipa 20 minuta....dok ne izgube svest!!!
zavisi koja je temperatura...i pogotovu kad naguras 50 misa pa pokusas da zamrznes to traje i traje ....

nenad
06.12.07., 00:49
Uvek mozes da ih ugusis, ne znam sta da kazem, nekad i to radim, dok ih donosim u kutijici desi se da istrose vazduh. Sve jedno, sad kupujem
zamrznute. Ja nemam problema sa tim, jer sam prvenstveno ljubitelj reptila i vodozemaca, a ostale zivotinje volim ali ne toliko da ne bih mogao
njima da hranim reptile i vodozemce.

zarko
06.12.07., 00:51
ma ok
slazem se skroz ,nisma ni ja ljubitelj glodara...nego eto....