PDA

Pogledaj punu verziju : boa red tail



Djom
10.12.07., 18:38
http://img230.imageshack.us/img230/8657/hpim5717cg5.jpg

http://img230.imageshack.us/img230/5442/hpim5719ry1.jpg

nenad
10.12.07., 18:40
Super je, koliko je stara i koje je tacno duzine?

Djom
10.12.07., 18:43
neznam tacno koliko je stara od prilike oko 3 godine, dugacka je oko 160-170 nemogu tacno da je izmerim

ludak
10.12.07., 21:40
Zmija ti je super .Sto nenapises nesto o njoj.

p.s.Knacno jos jedan clan iz subotice.

Djom
10.12.07., 22:31
sta te intresuje,imam je vec dve godine, umiljata je i tako

gava
11.12.07., 23:02
Velicina terarijuma i uslovi u kojim je drzis (temperatura, vlaga, supstrat...)? Pol? Cime je hranis (ziv ili mrtav plen)?Koliko cesto jede? Da li ima redovnu(normalnu) stolicu? Nosis li je kod veterinara (da li si je ikada nosio kod veterinara)? Da li se krije ili ne? Kako se zove? Koliko je teska? Da li bi bio ljubazan da joj izmeris duzinu? Imas li nameru da je paris (tzv. planovi za buducnost)? Znas na sta mislim... onaj klasican "i tako" deo. ;)

crow
12.12.07., 03:07
Stavicu sutra sliku moje boe da vidite.Pre nekoliko dana se presvukla pa su joj sad sare najlepse.

crow
12.12.07., 21:13
evo jedne slike moje boehttp://img216.imageshack.us/img216/5345/picture200lh4.jpg

crow
12.12.07., 21:16
evo jos jednehttp://img221.imageshack.us/img221/759/picture201np8.jpg

nije bas bila raspolozena za slikanje a i moje dete je slikalo pa zato slike nisu bas najbolje.

crow
13.12.07., 02:31
ja nekako volim kad moras zmiju da drzis sa dve ruke. imao sam k.smukove pa su mi nekako mali

nenad
13.12.07., 02:46
Svako cuva sta voli 8) Ja sam navikao na smukove i ostale colubride i to su mi nekako najpogodnije zmije za cuvanje. Gledam da nemam previse
obaveza i troskova oko zivotinja, da bih mogao da imam vise vrsta.

gava
14.12.07., 19:30
Ma extra je boa, ali kao sto Nenad kaze golemo i ne prakticno. Naravno ovo je samo neko nase vidjenje stvari. Ja bih voleo da imam bou ali trenutno (a verovatno i zauvek) nemam uslove za tako veliku zmiju. Kukuruzni smuk je mali i jednostavan za odrzavanje. Jos kad razmislis da "malo trosi".... Ma sve je to samo stvar izbora i nacina razmisljanja
Ajde ako vec Djom nece ti nam napisi kako je drzis i "i tako" deo

Djom
14.12.07., 21:12
nije da necu nego nisam stigao, terarijum je s125cm x v50cm x d46 cm, podloga humus, temperatura oko 25 + -, muzijak, ime Mrvica, hranim je jednom u nedelji ili jednom u dve nedelje, zivom hranom, misevi i kada nabavim pacova, stolica je redovna, nikad je nisam nosio kod veterinara, skriva se i ima mesto za skrivanje, tezinu ne znam, duzina izmedju 160 -170 cm, ne nameravam da je parim, jer planiram da je prodam, jel nemam daljih uslova za drzanje,a i opredelio sam se za gustere jel su mi zanimljiviji i manje im treba mesta. dali te intresuje jos nesto

nenad
14.12.07., 21:40
Eto problema sa velikim zmijama. Mnogi ljudi se na kraju rese da ih prodaju. Ja tako isto razmisljam pa nisam uzimao veliku zmiju (u stvari imam od skoro
Orthriophis taeniurus koja moze da poraste i preko 250cm, to mu dodje kao velika zmija ;)) bolje mi je da imam vise manjih zmija, nego jednu vecu.
Ono sto mi se, s druge strane, svidja kod ovih vecih zmija, posebno kod boa, je to sto su dosta mirne kad ih uzimas u ruke, obicno.

Reci mi, cuvas je na humusu ili tresetu? Humus mu dodje kao crnica, ona kvalitetna zemlja, a treset nesto skroz drugacije... A, sto se tice veterinara,
vama u Subotici je bar lako tu sa Jozefom, a mi moramo da se cimamo :(

crow
14.12.07., 23:18
Djom se ne resava boe zato sto je velika. Ona ustvari i nije toliko velika i terarium u kojem je drzi joj je dovoljan nego mu je jednostavno dosadila. resio je da drzi gustere i tako bi gledao na bilo koju zmiju da ima. Pa sad neka Djom kaze dali sam u pravu ili ne.tako da njegova odluka da proda bou nema veze sa njenom velicinom.

nenad
14.12.07., 23:52
Dosadila ti zmija? Sram te bilo ::D Nije lepo to reci coveku kome su zmije najomiljenije zivotinje ::D
Meni, s druge strane, gusteri nisu toliko zanimljivi koliko zmije, osim velikih.

Djom
15.12.07., 01:11
humus je podloga, onaj humus za cvece, u prvu je crow donekle mi je i dosadila, ali bice problem kada poraste jer ne zelim da je drzim u malom terarijumu a nemam mesta za redovan bas velik terarijum,a i vise mi se svidjaju gusteri, mnogo su zanimljiviji i vise se krecu,a i mogu vise vrsta da umam, a i posto sam ja u kolicima bila bi mi broblem boa kada poraste.ali se nadam da cu joj naci dobar dom i nekog ko voli velike zmije i ko ce joj moci pruziti sve uslove

nenad
15.12.07., 01:43
Razumem da moze da bude problem. Ako volis pokretne gustere, zasto ne uzmes collard gustera, Kimo i Topa ih imaju. To su male agame, jako lepe,
sa lepim bojama, brze i aktivne. Gekoni cesto znaju da se kriju dobar deo dana. To mi je dosadno. I meni su zanimljiviji pokretniji gusteri. Cuvao sam
ranije suncanog skinka, Mabuya multifasciata, koji je bio jako aktivan. Kad mu das hranu on juri po terarijumu, skace, penje se po objektima u
terarijumu i slicno, bas je bio interesantan.

gava
15.12.07., 09:34
Pa da, i zelena agama je brz i aktivan guster, ali treba znati da takvi gmizavci nisu za valjanje po rukama. Taj kad pobegne to je sou program. Nije njih problem naci, ali ih je problem uhvatiti. Kimov collard po ceo dan samo skace, ali on ga prakticno ni ne vadi iz terarijuma.
Velika zmija je problem, uvek bila. Ako bi je i hranio smrznutom hranom kao sto su pacovi, jedan bi u zamrzivacu zauzimao vise mesta nego za moju kukuruznu za mesec dana.
Mada velika zmija u rukama jeste posebna prica, to priznajem. Ili bolje da kazem masivna zmija. Zato bi moj izbor bio loptasti piton. Problem sa njima moze biti sto cesto tvrdoglavo odbijaju da jedu. Izgleda da svaka ima neku falinku

nenad
15.12.07., 10:15
Izgleda da je to zato sto je vecina loptastih WC.

kimo
15.12.07., 13:22
Izgleda da je to zato sto je vecina loptastih WC.


Upravno to...problem kod nas je i u svetu je što ljudi prodaje šta stignu,pa ti ni ne govore šta jede(najviše se odnosi na guštere,jer su oni "najosetljiviji" na vrstu hrane), da li je WC ili CB i ostalo,što tebi može puno da znači...zato treba kupovati od proverenih i ozbiljnih odgajivača...

dujma
18.01.08., 21:24
Evo ga djomov mrvica sad kod mene.
http://img26.picoodle.com/img/img26/3/12/18/f_BOAm_1513a3f.jpg

crow
20.01.08., 20:20
evo i moja boa je dobila novi dom. Inace u tom terariumu je bila dujmina boa.http://img146.imageshack.us/img146/771/picture035rl3.jpg

i mala boa je dobila novi terarium.http://img259.imageshack.us/img259/5107/picture016zj0.jpg

da znam ... posudica je ruzna. :D

dule87
20.01.08., 21:54
fini su ti terarijumi nema govora...koja ti je ovo biljcica u prvom, i kako si rijesio ove lajsne na ter.jesil ih kupovao ili pravio?-i ja hocu da pravim veliki terarijum za bou, sve sam skontao al lajsne me j...

ToPa 12.02.
20.01.08., 22:00
valjda je ta biljka plasticna...jel? a inace to je Scindapsus Aureus !!! ::D bar meni tako izgleda!!!

gava
21.01.08., 15:52
Posudu mozes da sakrijes iza grane dok ne nabavis neku bolju

Djom
21.01.08., 23:00
e lepo dujma lepo si smestio mrvicu, svidja mi se terarijum,crow bas ti jed dobar termometar, ja sad meni nemogu da nadjem takav :( ne nisam odustao od zmija sad nesto razmisljam da nabavim neku mlecnu zmiju cim napravim novi ter za bradonju u njegov dolazi mlecna zmija

nenad
21.01.08., 23:45
Pametno, pametno, znaci necemo Stufi i ja biti jedini ovde sa triangulumima? ;)

Spana
28.09.08., 15:18
jel neko moze da mi pojasni-da li su potrebni neki posebni uslovi za parenje boa i kada postaju polno zrele?