PDA

Pogledaj punu verziju : Stenodactylus petrii



kimo
10.12.07., 21:26
Evo i moje ženke odrasle jedne Afrilke vrste, koje žive ispod kamenja i veoma su spretni kopači, zato i imaju drugačije građena stopala...malo su duža i savršeno dobro i brzo kopaju...veoma su interesantni i rastu oko 10cm ženke a mužjaci nešto manje recimo 8, ali su dosta sitniji...

Slika govori sve :)

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/Spetrii.jpg

Nadam se da ću ih uspešno spariti za par meseci...

nenad
10.12.07., 22:03
Kao sto si spario sve one leoparde i fat-tailove? ::D
Lep je, cini mi se da sam ga video kod tebe, pa sam te pitao sta je tacno, je li?

x3m.Marco
10.12.07., 22:17
Uhhh,prelep malisa! Koja se cena krece

kimo
10.12.07., 22:38
Pa leoparde sam pario,ali samo jednu ženku i bilo je 5 jaja, 2 ne plodna i tri nisam našao na vreme, ali biće ove sezone više mnogo,a fat-tail su teži za parenje,ali se nadam da će ove sezone biti nešto i od njih...

Ovi ne bi trebali da su teški,ali videćemo...mužjak je bio problematičan kada je stigao,ali se natovio i deluje mnogo bolje...inače su WC...skoro uvek,a cena je oko 15-20 eur za mlade...videćemo ako bude nešto da li će u trampu za novu krv ili na prodaju, otom-potom...samo sam hteo da ih predstavim,jer ih ne čuvaju ljudi često, ne znam zašto...verovatno jer spadaju u jeftinije i češće gekone...retko ih ima CB, obično stižu u velikim količinama iz divljine...meni je super gušter,kopa kao blesav, staviš kamen na površinu peska i skroz se zakopa, nisam mogao da poverujem...i spava tako,a nema nigde rupicu da izađe :)

Djom
10.12.07., 23:04
bas je mocan,dali su pitomi, mogu li se uzet u ruku

kimo
10.12.07., 23:52
Ne baš... nisu pitomi,tj. jako su plašljivi, mada možda sa malo truda od malena bi se privikli na vas pomalo, ne znam koliko, ali ja to ne bih preporučivao, jer su to ipak životinje za gledanje, ako bi nekog da povremeno vadiš od gekona, na prvom mestu su fat-tail...oni su najpitomiji generalno, mada mogu i leopardi, crestedi i još par vrsta...

Inače ovi gekoni imaju najčudnije i meni najlepše oči, pogledajte pažljivo :)

nenad
11.12.07., 00:52
Samo ti uzimaj WC gustere. Da li ti je neki od WC gugija, koje si do sada uzimao, preziveo? Uzmes jednog-dva iz prirode, nije neki problem. Ali, zbog
terarista zli trgovci ( :angry:) iz prirode izvlace ogroman broj zivotinja. Razne vrste zivotinja su istrebljene ne samo zato sto im je habitat unisten, nego
i zbog toga sto su se masovno izlovljavale i slale u terarijume po svetu. Najbolji primer je axolotl, recimo.
Kad zivotinje preneses preko pola sveta, dodju skroz nikakve, i ubrzo ti uginu. Mada, sve ti se prasta ako ih razmnozis. ;)

kimo
11.12.07., 01:18
Pa problem je što nekih vrsta,kao npr. ovih, nema skoro uopšte cb...a problem je što ih ljudi ne drže,jer im nisu profitabilni...tj. gajiš ih i hraniš,a dosta jedu, i onda jaja malecka,pa još čekaš male pa opet hraniš nekih mini insektima, cimaš se i na kraju ga prodaš po 15 eur, jer toliko neko prodaje WC...zato i jeste problem sa nekim vrstama, koje su zapostavljene...ovi su dosta dugo kod mene i bili su ranije kod druga nekoliko meseci,tako da im ništa ne fali dosada, verovatno i neće ni kasnije...nisu matori,jer su se presvlačili često...lepo i zdravo i izgledaju,tako da se nadam da neće biti problema oko parnja, zasad su razdvojeni jer je mužjak bio mršav i mali,ali je fino napredovao i podgojen je,jede i vrši nuždu redovno,tako da će biti pušteni zajedno sledeće godine u januaru ili februaru,kada prođe zimska sezona kod mene...

P.s. Neke vrste moraju da se uzimaju iz prirode da bi se razmnožile u terarijumu i prodavali CB primerci i prestala da se narušava prirodna kolonija, tako da verovatno i znaš, da svuda sada zabranjuju izvoz nekih ugroženih vrsta, recimo iz Australije nema ni izvoza ni uvoza njihovih vrsta guštera i da neko nije uzeo tamo pre 18 godina gekone porodice Nephrurus nebi ih sada bilo širom sveta, a jedni su od najlepših vrsta gekona...tako da nije sve tako crno :)

zarko
11.12.07., 04:00
afrika izvozi (konkretno egipat) stendactulise po 1,2-1,9$ po komadu...
legalno svi su WC
i 90% ce crci za godinu dana...a 15% odmah...to je realnost i to je gej!!!
daj boze da se neki razmnoze pa da neko ko zeli da kupi CB.
ali ko ce dati kimu 40E za poluodraslog (koliko je redno da kosta spram truda investicija i svega sto tu ide) petrija ili stendaktulusa?!!
kad dodje lik iz madjarske i nuditi za 15E ili tokaija za 12E ko sto nude?
skoro me zvao li koji mi objasnjava da je kupovao tokaije za 12E...i pitam ga de su ti sad gusteri?
pa nisam imao cime da ih hranim pa su crkli...a da ga je platio 50E?!
mislim da bi se bar potrudio da nadje hranu ....
ali o gusteru....
prelepi su !!!!
svaka cast kimo....
jedna stvar mi nije jasna,zasto ljude ne zanimaju mali gusteri?
apsolutno nikakvo interesovanje za gekone ko sto su petri pictusi i sl???
zna li neko odgovor?
zato sto se ne pipaju?kriju se ?
eam pojma...ali ja ih obozavam

ludak
11.12.07., 09:00
ja imam piktusa i on spada u male gustere

nenad
11.12.07., 12:11
Polako, ukinuce uskoro i to izlovljavanje zivotinja za teraristiku, nadam se. I, u pravu si, kad neko plati gustera 12e bas ga briga sta ce biti s njim.
Kad plati malo skuplje vise vodi racuna o njemu, sto znaci da takvi idioti samo cene pare a ne i zivotinju.
Ja imam dva mala gustera, koshijeve gekone, i mnogo su mi zanimljiviji veci gusteri, ustvari, veliki gusteri kao varani, tegui i slicno.