PDA

Pogledaj punu verziju : novi stanar



Djom
14.12.07., 14:11
evo i moje bradate agame, imam je nedelju dana, stara je cetiri ipo meseca, jako umiljat guster

evo i koja slika

http://img257.imageshack.us/img257/2985/picture092ef8.jpg

http://img257.imageshack.us/img257/7109/picture084nd8.jpg

tnx crow sto si napravio ove lepe slike

Dawnn
14.12.07., 14:31
Mnogo je simpatican na prvoj slici. Kao da pita, ``jel` da da sam sam faca`` :D :D :D? Jel imas mozda sliku terarijuma da okacis?

huana
14.12.07., 15:27
extra ti je agamica...to si u fauni kupio??
jel hoce da se mazi??

markozmaj
14.12.07., 16:03
extra je!
moraću i ja da je nabavim!

crow
14.12.07., 16:14
nema na cemu Djom i drugi put! :D

Djom
14.12.07., 16:37
ma da faca je, jako je umiljat i hoce da se mazi, skroz opusten guster, da kupio sam ga u fauni, markozmaj nabavi je guster je ekstra, slike terarijuma imas na forumu u vasi terarijumi

nenad
14.12.07., 16:45
Jedina mana je sto pada u brumaciju, pa je ne vidjas par meseci godisnje :(

Djom
14.12.07., 16:51
u sta pada??

crow
14.12.07., 16:55
ha ha :lol:

Djom
14.12.07., 17:02
nije ha ha, stvarno ne znam na sta je mislio ???

nenad
14.12.07., 17:34
U brumaciju-zimski san kod reptila i slicnih zivotinja. Agama ne pada u klasicnu brumaciju kao evropske vrste npr. nego se sakrije u terarijumu, pa kunta par meseci.

Djom
14.12.07., 17:36
aaaaaaaa, hvala na ifu, to stvarno nisam nigde nasao, ni procitao

nenad
14.12.07., 17:43
Ma, imas to na svim care-sheetovima, uglavnom. Zarko mi rece da njegove brumiraju po mesec i po, sto je podnosljivo. Ali, ovaj moj baksuz bas odvali
sa kuntanjem. Mene to smori, pravo da ti kazem, jer guster bude skroz neaktivan, nekoliko meseci. :(

Djom
14.12.07., 17:47
pa skinuo sam par komada ali nisam nasao o tome nista, ali sad cu potraziti, moj je dosta aktivan, videcemo sta ce biti, jeli jedu onda ili samo kunjaju

nenad
14.12.07., 17:51
Jos je mlad tvoj da padne u brumaciju, ali bice sledece zime ;) Mada, neki mali procenat agama ne pada nikad u brumaciju. Kod nekih primeraka traje
i po 4 meseca. Povremeno mu dajes hranu dok je u brumaciji, ali jede tek ponesto, i to u vrlo malim kolicinama. Ja ovog probudim jednom nedeljno,
pa ide na kupanje, da ne bi dehidrirao.

Djom
14.12.07., 17:55
ok, ja se nadam da je ovaj moj jedan od tih retkih koji ne padaju brumaciju :D

nenad
14.12.07., 18:02
Ha-ha, to sam se i ja nadao.

kimo
14.12.07., 19:19
To sve ima veze sa temperaturom i osvetljenjem kod tebe...ako nikada ne bude padala temp danju ispod 40 na mestu za sunčanje i ako ne bude noćna temp niska jako,nego kao i inače, svetlo upaljeno 12 sati dnevno neće nikada pasti u brumaciju...to ti treba samo ako ćeš da pariš guštera,ali inače nije neophodno, mada svakako je bolje pustiti prirodno da teku stvari, ništa strašno...

Djom
14.12.07., 20:12
slezem se, neka sve ide prirodnim tokom

nenad
14.12.07., 20:58
Odakle ti ta informacija Kimo? To sam ja isto mislio, ali izgleda da nije tako. Ja sam mu cak pojacao temperaturu kad sam video da pocinje sa
kuntanjem, svetlo mi je upaljeno i preko 12h dnevno, a nocna temperatura mi nije ni malo niska, jer imam i nocu centralno grejanje. A agama opet
spava. Ima zivotinja koje ne padaju u zimski san ako im se ne spusti temperatura, ali ima i onih koje padaju, kao agame, cak iako su im uslovi isti,
jer osete spoljasnje razlike, jednostavno, osete da se godisnje doba promenilo. Pa, zar mislis da ja ne bih do sad pokusao da ga probudim jacom
temperaturom? Ali, to nista ne vredi, dok njemu bioloski sat ne kaze da je vreme za budjenje, ne mozes nista da uradis.

kimo
14.12.07., 21:38
Pa to i mislim...ne može svaka životinja da oseti spoljašnje promene ako su joj u terarijumu uslovi ostali isti...sve u svemu nisam siguran za agame,ali znam za gekone da ih ljudi sami stavljaju u zimski san...

nenad
14.12.07., 21:44
Ja koliko znam, agame padaju u zimski san nezavisno od uslova u terarijumu. To pocinju posle prve godine starosti. Citao sam na nekim sajtovima
da samo mali broj agama ne pada u san, i to obicno muzjaci. Ako ubodes ovakvu zivotinju, onda je super, inace, zna da te smori. :S
Kod drugih gustera je drugacija prica, zavisi od vrste. Meni koshijevi gekoni nisu pali u zimski san, iako je zima napolju ;) jer im nisam oborio temp.
pa su i dalje aktivni. Ali, agame su drugacije.

zarko
14.12.07., 21:51
moja predpostavka je da oni imaju to u "genima "Sto se kaze.. pa kod nekog moze da se manifewstuje a kod nekog ne mora!!!
ali je sigurno preporucljivo jer je to neki oblik "ciscenja organizma" jer se zatim i pare tako svezi