PDA

Pogledaj punu verziju : Opet nece da jede



arhivu
15.12.07., 20:22
Moja Parahybana se presvukla 1. novembra a jos uvek je u svom tunelu, koji je iskopala pred presvlacenj i tu se presvukla,i ama bas nista nije jela!Izadje samo kada je isteram sa vodom ali posle 2 min. se povuce u tunel.Sta da radim?
Help!!!

Bogica1985
15.12.07., 20:27
Moja preporuka ti je da se ne brineš jer će ona kada bude gladna jesti ,i nemoj je uznemiravati to sa vodom, to je normalno što je u rupi tamo se oseća sigurnije.

marko
15.12.07., 22:22
Izdržala je toliko vremena da ne jede posle presvlačenja?
O kolikoj tarantuli je reč? Mogu samo da pretpostavim da je
bila žestoko nagojena pre presvlačenja.

spiderboy
15.12.07., 22:24
to sa isterivanjem iz rupe sa vodom po meni je dosta brutalno,paukove ne bi trebalo uopšte uznemiravati kad su već napravili sopstveno skrovište,pogotovu ne sa vodom!!!!!!!
imaj malo više strpljenja,pa ćeš i tako moći da uživaš u svom ljubimcu(kako bi tebi bilo kad spavaš pa te poliju sa jednim hektolitrom vode)

zarko
15.12.07., 22:50
uci se ...strpljenju !!!njima vreme mnogo sporije prolazi nego tebi....

arhivu
16.12.07., 00:03
To je jako malo vode tek da joj se ovlaze nozice.Naravno da necu vise to da radim.Samo se plasim da li je sve u redu.U pitanju je L.Parahybana

marko
16.12.07., 01:07
...U pitanju je L.Parahybana

Jasno da je parachybana, napisao si u prvom postu.
Pitao sam koliki je pauk? Ako je već veliki onda ne treba da te brine
"velika" pauza bez hrane. Ako je mali onda...pa već sam napisao da
mislim da je jako dobro jeo pre presvlačenja. Kažu da se dešavalo da
se tarantula dva puta presvuče bez obroka između, ili sa par obroka.

Geni
16.12.07., 02:07
To sa presvlačenjem bez obroka između bi bilo jako neverovatno za parahybanu. To je meni radila G.rosea i to 2 puta.

Ali nemoj da se brineš, samo obezbedi dovoljno vlage i pusti je da kulira. Postoji i mala verovatnoća da nešto nije bilo kako treba prilikom presvlačenja pa se još oporavlja, mada je veća verovatnoća, kao što je Marko rekao, da jednostavno ima dovoljno zaliha od pre presvlačenja pa nema potrebe da jede. To bi bilo u skladu sa vrstom ;).

Ja bih počeo da se brinem tek negde krajem Januara, mada ne znam koliki je primerak.

arhivu
16.12.07., 02:53
OK.Sada je negde oko 6-7 cm.Hvala na odgovorima. :lol:

ToPa 12.02.
18.12.07., 17:10
ma nista se ne brini,samo uzivaj...ja mislim da je sve u redu...pusti je jos malo da iskulira...

silwert
18.12.07., 22:54
moja isto nije htela da klopa pa sam je dao drugu da on pokusa i sada se presvukla vec dva puta kod njega