PDA

Pogledaj punu verziju : elaphe obsoleta



jura1401
18.12.07., 17:58
Ja sam nov u teraristici pocetnik totalninedavno sam nabavio kukuruznu zmiju za pocetak i zaljubio sam se na prvi poled u zmije....kako sam prosirio krug poznanika odlucio sam uzeti jos jednu zmiju radi se o elaphe obsoletanisam nazalost cuo da itko ima tu zmiju o kukuruznoj punom se moze nac a o ovoj zmiji skoro nista..inace dobijem je po 50 eur. neznam dali je to puno za tu zmiju pa ako netko zna nesto o toj zmiji neka pise inace izgleda ovako.....druga slika je moja kukuruzna zmija

gava
18.12.07., 18:22
Pa evo ovako.... Probaj na netu da potrazis informacije o Elaphe obsoleta spiloides, to bi trebalo da bude ta sa slike, a pogledaj i Elaphe obsoleta lindheimeri i Elaphe obsoleta rossaleni.
Prva je poznata kao Gray Ratsnake, druga kao Texas ratsnake, a treca kao Everglades Ratsnake. Sve rastu do 2m, vole sumu i pentranje, lezu jaja i sl.

nenad
18.12.07., 20:19
Dobrodosao. Meni zmija sa slike koju si poslao vise lice na Elaphe emoryi, to su slicne vrste, E. obsoleta izgleda tako dok je mlada, posle postane skroz
tamna. Inace, super zmija, mislim da je cena ok. Ja imam dosta podataka o obe vrste, iz knjige Snakes of the United States and Canada, odlicna knjiga,
vrlo strucna. Mogu da ti posaljem textove ako te zanima. Inace, obe vrste su prebacene iz roda Elaphe u rod Pantherophis.
Ako je obsoleta u pitanju, vrlo verovatno ce ti preci 2m, sto znaci da ovo uopste nije mali smuk. Probaj da saznas da li je u pitanju obsoleta ili emoryi.

jura1401
18.12.07., 22:53
posalji mi ako mozes tekstove na opaky26@net.hr ako ima sta i o kukuruznoj...da radi se o odsoleta...inace za primjer kukuruznu sam platio 100eur

jura1401
18.12.07., 23:04
evo slika mog terarija di sada boravi mlada kukuruzna...stavio bi obsoleta zajedno sa njom...

nenad
18.12.07., 23:10
Ne znam da li je dobro da spajas te zmije. U principu svaka bi trebalo da ima svoj terarijum. 100eur je mnogo za kukuruznu. Ovde je vise nego
duplo manje. Pa cak iako si uzeo veceg primerka, mnogo je. Poslacu ti textove ovih dana. ;)

jura1401
18.12.07., 23:29
kukuruznu sam nabavio u pet shopu mozda je zato bila skuplja...ustvari cura si je isla sama kupit zmiju kupila je jednu drugu vrstu ali smo je zamjenili za kukuruznu(uzela je bila bou :shock: :shock:mlada zmija a u pet shopu joj nisu napomenuli koliko naraste :shock:) pa sam ju jedva uspio zamjeniti za kukuruznu koja je kostala 100 eur a boa 300 eur i jedva da su mi ju zamjenili jer neznam kaj bi sa bom kada naraste...decko kod kojeg nabavljam miseve ima oko 150 zmija u stan kaze da se ove dvije vrste dobro podnose zajedno. i tako sam se ja poceo zabavljat zmijama osim zmija imam par pasa,macaka,ribice,kornjacu,nimfe,kanarince,africk e tvorove mislim da je to to. :)

nenad
18.12.07., 23:34
Ako ti je taj lik rekao da mogu zajedno u terarijum onda ok. U principu ovo nisu kanibali i ne bi trebalo da budu pretnja jedna drugoj. 300eur za
mladu bou je jos skuplje, ne mogu da verujem!

jura1401
18.12.07., 23:40
skupo pa za pet shop i nije kada jedan obican pas bez rodovnice npr maltezer dode oko 300/400 eur u oglasniku..bio je jedan kraljevski piton u oglasniku duzine 1,2 m prodan je za 2500 kn cc 350 eur..

dule87
19.12.07., 00:50
ujj jbt isplati se u hrvatsku svercat zmije hehe :) nego ja sam stekao dojam da su tamo zmije jeftinije nego u Srbiji i BiH - mozda su samo otrovnice tako jeftine u Hrvatskoj..neznam...

ludak
19.12.07., 09:34
znam da je u Hrvatskoj bambo viper bila nakih 20 eu

nenad
19.12.07., 12:21
Bila je i 15eura kako sam ja cuo. Jeftine su otrovnice jer vecina ljudi nece da ih cuva. Odnosno, nisu sve jeftine, neke su i skupe, zavisi od vrste.
Ali, opet, razlikuje se cena u pet-shopu i cena kod odgajivaca.

Stricek matija
19.12.07., 14:03
u Hrvatskoj su zmije u dučanima skupe... jako skupe... al to se "dešava" samo onima koji počnu čitat i tražit po internetu tek kad kupe zmiju... pa shvate da se kod hobista i uvoznika mogu kupit za puno manje...

jura1401
19.12.07., 14:15
da znam sada jer zmiju nisam planirao ali evo kaj sada necu propast kaj sam platio 500 kn. vise :)

nenad
19.12.07., 14:18
Dobro je sto to sto si uzeo nisu nesto zahtevne ni teske zivotinje za cuvanje. Cesto se desava da ljudi u startu kupe teske zivotinje a da nemaju
pojma jer ih prodavac u pet-shopu slaze. Neki kasnije nauce sta i kako preko interneta, literature i slicno. A neki nikad ne nauce jer ih ne zanima,
pa im zivotinja ispasta. Ovo se posebno odnosi na cuvanje gustera.

jura1401
19.12.07., 19:15
stvarno kukuruzna je stvarno nezahtjevna a mirna zmija..ali evo kako to ide obicno pocne se od 1 pa sada cu uzet elaphe obsoleta

jura1401
20.12.07., 14:20
evo u kojem ce terariju obje boravit..

jura1401
20.12.07., 14:21
.....................jos jedna slika

gava
20.12.07., 21:12
Pa da... sve pocne od jedne i onda se sve svede na ... samo jos ova i necu vise majke mi... a i ova je skroz dobra... eeee a vidi tek ovu... i tako

nenad
20.12.07., 21:30
Mozda negde drugde, ovde imas tek par vrsta da nabavis. Mozes na prste da nabrojis vrste koje su u opticaju. :(

jura1401
21.12.07., 00:35
ja sam kod decka koji mi prodaje pinkije vidio oko 20 vrsta mozda vise ima oko 150 zmija u stanu kod njega cu uzet i elaphe obsoletu

gava
21.12.07., 18:32
Pa eto to je malo vise nego prstiju u coveka :)
Vidis Nenade, sve se moze kad se hoce ;)

nenad
21.12.07., 22:39
Gavo, ja pricam o stanju u SR a ne u HR. Ovde ima samo par vrsta u opticaju, plus tek po neka vrsta kod nekog, koja nije na tom spisku. Zalosno.

gava
21.12.07., 23:03
Pa ni u HR nisu pale sa neba nego je neko morao da ih donese. A ti ako vec hoces da ih imas ovde u SR onda digni tu guzicu i idi u HR pa ih donesi u SR. Ili plati nekome da ih iz HR donese u SR. Stanje jeste zalosno, to stoji.

nenad
21.12.07., 23:25
Pa, to cu i da uradim, na prolece/leto.

gava
23.12.07., 00:00
OK. Ali zovi pa da idemo zajedno... to znaci da mora biti neki vikend ;)

nenad
23.12.07., 02:07
I ti bi isao? Super! Taman neko da mi pravi drustvo, da robijamo zajedno kad nas na granici uhvate sa zmijama u torbi.

gava
23.12.07., 14:54
Pa ako mora da robijam bar da znam zasto ;)

grisha
23.12.07., 20:56
pa mozda sam i ja za to letnje robijanje, taman da posetim bracu u zg :D

dule87
23.12.07., 21:24
hehe ovo bi se lako moglo pretvoriti u "navalu" na Hrvatsku teraristicku ponudu :) nakon cega ce u Hrvatskoj naglo skociti cijene hehe :) ako je problem sto je offtopic brisite post :)

nenad
23.12.07., 22:49
Ma ok, nije strashno. Necu nista da prebacujem ako se sad budemo vratili na temu. Sto se tice robijanja, vidim da nas je sve vise. Bice to
Jailhouse rock, vidim ja ;)
U svakom slucaju, obavesti nas kad kupis Elaphe obsoleta, odnosno Pantherophis obsoletus, a mogao bi i neke slike da okacis. Ja sam ih video kod
Pedje, super zmije.