PDA

Pogledaj punu verziju : Hermit crabs



spiderboy
18.12.07., 22:01
vidjao sam na slikama ove simpatične račiće,jel neko zna možda malo više o njima,uslovi držanja i tako...

Proka
19.12.07., 04:38
stvarno super zivotinjice .... koliko vidim ljudi farbalju njihove kucice :)

ludak
19.12.07., 09:35
neznam da li to rak kojeg imaju u fauni

spiderboy
19.12.07., 21:17
baš ću sutra da nazovem u faunu,a to sa farbanjem,pa i ja sam ih video u raznim kućicama pretpostavljam da oni prihvataju tu kućicu ako im odgovara veličina,medjutim mene zanimaju uslovi inačin držanja nisam načisto da li oni žive u vodi ili van vode pa ako neko zna da me uputi...

silwert
19.12.07., 22:50
malo sam bauljo po netu i video jednu vrlo zanimljivu ::D

nenad
20.12.07., 11:58
Meni je ovo debilno! Mesati fudbal i zivotinje. Skroz debilno, neukusno i odvratno. :angry:
Sto se tice samaca, to su morski rakovi, ali ima i par slatkovodnih vrsta, mislim. U svakom slucaju ja se ne bih zezao sa morskim rakovima, cuvao
sam krabe ranije, i ne mogu da opstanu u slatkoj vodi, koliko god te prodavci ubedjivali u suprotno.

life4m
15.07.08., 14:41
hermit crabs?! nisam cuo,ni video josh za kucnog ljubimca.Ali ja imam par hallowen kraba i 1 plavog i 1 zelenog rachitja...

Bifrost
15.07.08., 16:21
Ja sam negde na netu video da ima da se uzme kucica za nih u ovliku providne kucice od puza to je interesantno...

Koby_88
15.07.08., 16:29
hermit crabs?! nisam cuo,ni video josh za kucnog ljubimca.Ali ja imam par hallowen kraba i 1 plavog i 1 zelenog rachitja...

Ajde postavi slike ako ti nije tesko ;)

spiderboy
16.07.08., 16:55
pa narvno da će da potamani ribice kad je mesožder(hehe),uostalom to nisu crabe nego rakovi,kolko sam upoznat hermit crabe ne žive samo u vodi nego redovno izlaze na suvo čak se nalaze po drveću i raznom priobalnom žbunju,to bude problem pošto se drže u nekim akvaterarijumu pa nije razradjen način razmnožavanja u veštačkim uslovima,tolko sam uspeo da izčeprkam,ako budem još nešta saznao javiću vam

life4m
16.07.08., 17:38
pa te krabe koje imam drzim u terarijumu +samo jedna posuda sa vodom,i oni se tu povremeno okupaju a inache su na suvom,a najvishe vole jabuku da grickaju i tu i tamo kojeg cvrchka pojedu :icon_rabbit:

mare_lacerta
16.07.08., 20:22
Stavi njihove fotke ;)

life4m
16.07.08., 20:50
evo sledetje nedelje kad dodje huana,retji tju joj da ponese digitalac i onda tju slikati sve svoje zivotinje pa tju da ih postavim.

Teraformer
09.08.08., 15:35
ti "hermit crabs" u prijevodu rakovi samci se drze uglavnom skupa u prirodi ali u malenom prostoru se ne podnose pa zato najveci tamani sve ostale