PDA

Pogledaj punu verziju : Moja Brachypelma auratum



ThunderBird
18.12.07., 22:51
Mislim da bi bilo zgodno da zapocnem temu o ovoj vrsti tarantule....

A ujedno imam i par pitanja...

1. Terarijum mi malo kondenzuje kad mi je upaljena sijalica. A vidim da T prija kad se greje. Da li trebam da promenim nesto po tom pitanju.

2. Sinoc je cele noci nesto radila sa nogama, tj. prinese nogu ustima, pa nesto radi po dupetu (jos nisam upamtio strucni naziv) i tako redom sa svakom nogom. Jutros, kad sam pokusao da je pomerim da joj namestim cance za vodu, ona se stresla i sa nje je spala neka "prasina". Da li su to iritirajuce dlacice?

3. Jos nije jela...

4. Pitanje za Zareta. Kad se presvlacila poslednji put?

Neke fotke sam vec okacio pod "Moji pauci" a nove cu okaciti kad je ponovo slikam. Necu sad da je uznemiravam dok se ne navikne malo.

Hvala vam unapred.

ToPa 12.02.
18.12.07., 23:04
pa jel koristis posudu sa vodom ili samo kvasis treset,ma ne treba nista da se brines za tu kondenzaciju,mada ne znam kako uopste dolazi uopste do toga kod tebe ja koristim posucice za vodu i nikada ni se to ne desava,probaj da pomeris posudicu na neko hladnije mesto ili...
2.to kad tako stavlja nogu kod zuba to znaci da se cisti,i ta "prasina" kako si je nazvao,da jeste to su iritirajuce dlacice,kije mogu biti jako #####ane...
3.ne brini se sto ne jede,ne fali njoj nista,jesce ona kad bude bila gladna...
uzivaj

Geni
18.12.07., 23:35
Kondenzije jer je nedovoljna ventilacija. Ako primetiš neke probleme tipa buđ, poboljšaj ventilaciju. Ako ti je samo 0kada sipaš vodu i to kada je upaljena sijalica nemoj da se brineš. Ne verujem da će biti problema. Sijalica i ovako mnogo isušuje vazduh. Ostalo ti je topa jako lepo odgovorio. Nemoj je uznemiravati i ješće kada bude bila gladna.

ThunderBird
19.12.07., 03:01
Koristim posudicu sa vodom, ali sam prilikom formiranja habitada nakvasio i treset. Verovatno do kondenzacije dolazi zato sto ima dosta vlage u tresetu. A do kondenzacije dolazi samo kad upalim sijalicu. I to na suprotnoj strani terarijuma (od strane gde je sijalica) a na strani gde je ventilacija terarijuma, i to u donjoj zoni. Za to vreme T se popne na staklo, i to na stranu gde je sijalica... kao da se greje...
Cim ugasim sijalicu, kondenzacija nestane i sve se vrati u normalu. Cekam da se treset jos malo isusi.

Ne znam da li je sijalica neohodna ili sluzi za dogrevanje. Kod mene u sobi je konstantna temp 24-25 stepeni C....

U svakom slucaju ucim polako... ;)

zarko
19.12.07., 03:23
probaj da udaljis sijalice.. i neka padne na 21-20C nocu slobodno...

ToPa 12.02.
19.12.07., 16:00
ma ne treba ti sijalica,slobodno je izvadi,ako ti je temperatira 24-25C njima je to dovoljno...
a treset ce se vremenom osusiti...dovoljno je da imas samo posudicu za vodu...

ThunderBird
20.12.07., 15:46
:D :D :D :D :D :D :D

Sinoc sam je prvi put video kako lovi... ako se lov na crvica moze nazvati tako.... :)

ali je ipak bio prvi lov u mom prisustvu...

Mislim da se polako navikava na moje prisustvo :) 8)

@Zare Nisi mi odgovorio da li imas podatak kad se je poslednji put presvlacila? da vodim neku evidenciju :)

zarko
20.12.07., 19:25
hahahaha
volim vas sve ambiciozne !!!
to sam i ja radio za prve 3 tarantule i to 2 god...e onda sma prestao
ali evo ti nesot grubo...presvukla se zadnji put pre 2,5-3 meseca....znaci ne ocekuj jos 5 meseci sigurno...

Zare Nis odgovara.
over!!!
;)

ThunderBird
21.12.07., 21:56
Hvala Zare :)

Nisam bukvalno mislio da cu da vodim evidenciju !!! !!! !!!

Vec da znam sta da ocekujem :)

Danas sam joj napravio kucicu.... i odmah je usla unutra... evo uopste ne izlazi vec 3h... :)

Ali mislim da joj je falilo... bila je uplasena konstantno...

zarko
21.12.07., 22:40
3H je za tarantulu 0.1 sekunda tako da moze da se desi da u nutra bude 2-3 h njenog vremena tj 3 meseca po tvom racunu :)

Kuni
21.12.07., 23:44
Zare, ova ti je dobra, Tarantula Time je nesto zaista zanimljivo, komparacija ti je odlicna!

Kuni
21.12.07., 23:59
Posto je Thunderbird bas skroman sa kacenjem fotki evo jos dve istog primerka dok je jos bio kod Zareta.
Sve najbolje Thunder, auratum je fantastika!
http://img155.imageshack.us/img155/5536/img2192tm9.jpg
http://img87.imageshack.us/img87/3548/img2186op0.jpg

ThunderBird
23.12.07., 18:06
Evo svezih fotografija

http://img113.imageshack.us/img113/7298/dscf0013ml0.jpg
http://img113.imageshack.us/img113/5131/dscf0011rj9.jpg
http://img113.imageshack.us/img113/5970/dscf0009ld6.jpg
http://img140.imageshack.us/img140/3127/dscf0008uj8.jpg
http://img140.imageshack.us/img140/8851/dscf0007cg4.jpg
http://img140.imageshack.us/img140/1330/dscf0006qw1.jpg
http://img140.imageshack.us/img140/3752/dscf0005by6.jpg
http://img140.imageshack.us/img140/3636/dscf0002io5.jpg
http://img84.imageshack.us/img84/2880/dscf0001km3.jpg

Proka
23.12.07., 19:06
koje je velicine ???

zarko
23.12.07., 20:07
bas si je iznervirao...kad je bila kod mene nije imala ni jednu dlacicu manjaka...a sad :)
cosava ko moj deda

Ig0r
23.12.07., 20:39
A kakve su one kuglice u pozadini? Jesu li to oni vodeni ristali ili šta već?

ThunderBird
23.12.07., 20:41
@Proka - oko 10cm...

@Zare - Kako to vidis? Mislim da je ocosavela kad sam joj pravio skroviste. Pokrio sam je flasom, ali je ona par puta pokusala da se pomera u neku stranu i cimala se. Mislim da je tada istresla sve. Cak je danas stresla zadnje noge kad sam je slikao... Mnogo se plasi... Ne znam kako da to sprecim? Dajte neki savet!!!!!! Ja je ne diram uopste....

To su obicni klikeri... Kupio sam ih u Pet Shopu... da mi se ne davi hrana (procitao na nekom forumu) :)

Ig0r
23.12.07., 21:28
Obično za to ljudi koriste neke kamenčiće... Pomislio sam da su kristali jer je nedavno na forumu bilo reči o tome a ja još nisam video to nikad a vidim i da su u nekoj posudici... :shy:

Kuni
23.12.07., 21:49
Toliko po pitanju skromnosti kacenja fotki. Nego, sto se tice bacanja dlaka, tu nema pomoci, cim petljas oko nje priroda odradi svoje. Koliko sam shvatio do narednog presvlacenja ima jos dosta, tako da imas fore jos da eksperimentises i menjas enterijer, ali kad se presvuce i svaka dlaka bude na svom mestu, savetujem minimalno uznemiravanja i bice tip-top.

ThunderBird
23.12.07., 22:02
Hvala Kuni :-)

Mislim da sam joj sredio enterijer.... Neko vreme provela je u "pecini", ali je danas ceo dan napolju... Jede crva dnevno...

Koja je najbolja hrana za Tarantule? Verovatno se klasifikuje, pa me interesuje sta je najhranljivije i gde to da nabavim u Bgd-u? Citao sam o nekim praskovima kojima se posipa hrana... ali nemam pojma o tome.

ToPa 12.02.
23.12.07., 22:55
ma najbolja hrana su ti latelarisi dok ih ne preraste,pa posle dubie...koliko sam razumeo ona ima 10cm i ti je hranis "crvima" a to je jako malo...pocni da je hranis nekim insektima...
kakav bre prasak? ima prasak za reptile,odnosno vitamini i Ca...ali za tarantule ??? ???

zarko
23.12.07., 23:38
nema potrebe za T prasak...
sva hrana je ok najinterersantniji su cvrci lateralisi dubie
nikakao nemoj da sprecis vratice se dlake nakon presvlacenja!
a kristale evo ti
http://www.gekkogecko.co.yu/ProdajaH.html
na sred stranice imas sliku kristala...
nije neka ideja za T to je adekvatno za insekte oni da grickaju....

Ig0r
24.12.07., 02:29
Još jedan glas za lateralise... Najbolji su... Dubie hoće ponekad da se zakopaju ali ni to nije problem pogotaovo ako je T gladna pa je odmah primeti i napadne. Kod mog Nchromatusa(zreli mužjak) ubija je blejala mesecima a ni da današnjeg dana nisam našao ostatke dubie, sad ima društvo lateralisa isto duže vreme ali izgleda da neće da ga jede... U poslednje vreme je malo odlepio... čak i kenja u jazbini iako je dosad to odrađivao naplju... Uglavnom lateralisi su keva!

ThunderBird
24.12.07., 14:56
Hvala vam na isdasnim odgovorima....

Idem da nas da nadjem negde i kupim joj neke stvarcice... da joj napunim frizider :)

Ova moja scepa crva kako joj ubacim u terarijum... sad cemo da vidimo sta ce da se desi sa ostalom hranom...

Izvestavacu vas o daljim aktivnostima mene pocetnika :)

Pozdrav

ThunderBird
27.12.07., 16:15
Imam jedno pitanje....

Napravio sam skroviste od isecene flase... Onako na cetvrtinu sam je podelio, tako da je dobila formu pecine... sve sam to prekrio zemljom (iz estetskih razloga)...
T je neko vreme provodila unutra, ali se sad sve cesce nalazi napolju...

Kad je upaljena sijalica, odma dodje blizu nje i tu se namesti.... ne bezi od nje, vec sve vreme tu provodi... Ali se javlja problem sto kad je upaljena sijalica, terarijum dosta kondenzuje...

Mislite da joj prija?

Pozdrav Strucnjaci :)

jos jedno pitanje...

za novaka cu biti van Bgd-a 6-7dana...
Da li smem da je ostasvim na gajbi? Da joj ostavljam upaljenu sijalicu?
Ne znam kakva ce biti temp u stanu za to vreme.... ili da je nosim sa sobom u nekom cricket keeperu? Tamo gde idem je toplo i nije problem... ali mi je cim da je nosam...
I ne znam kako ce podneti put...

Ig0r
27.12.07., 16:55
Samo idi i ništa ne brini...

marko
27.12.07., 17:00
Ako misliš da će bez upaljene sijalice biti makar 20 stepeni u sobi onda slobodno ugasi sijalicu.

ToPa 12.02.
28.12.07., 14:48
a to za kondenzaciju,izvadi sijalicu iz terarijuma ona isusuje vazduh...
ma slobodno idi i ostavije nece njoj nista biti...

ThunderBird
28.12.07., 17:23
@ToPa Sijalica je van terarijuma od pocetka :)

ToPa 12.02.
28.12.07., 17:25
aaaaaaaa...
ma slobodno idi ne moras joj ostaviti upaljenu sijalicu...
eto...sad je bolje ::D

ThunderBird
07.01.08., 21:05
Evo vratio sam se... i zateko je na ventilacionij mrezici kako visi!!!!

Temperatura u stanu nije padala ispod 24C!!!

Da nije vlaga u pitanju!?!? imala je vodu!!!

Drugo pitanje... kupio sam one crve (veliki), ali se odma ukopavaju!? Ako ga ubacim i on se ukopa, da li ce da izadje, ili da ga ja otkopavam?

SRECAN BOZIC, HRISTOS SE RODI!!!

marko
07.01.08., 21:18
Ništa čudno što visi na mrežici, dešava se.
Ne moraš da otkopavaš fobasa, ostavi ga, on će kad tad da kopka i
da pravi tunele pod zemljom, vibracije će privući auratuma i ishod je
poznat, auratum sa punim zubima :)

ThunderBird
12.01.08., 16:01
Ljudi, ova moja B.A. odbija hranu... crv joj se seta oko nogu, a ona se sklanja...

Citao sam da tarantula pre presvlacenja pocrni... KAKO!? Sta pocrni... Jel pocrne i ovi crveni delovi na nogama...? Malo mi nije jasno tako da ne mogu da provalim :-)

SRECNA SRPSKA NOVA GODINA!!!

Proka
12.01.08., 18:15
sam abdomen ili ti guza ;) pocrne... ako malo bolje pogledash !!!

i opusti se ... samo malo povecaj vlaznost i uzivaj ... ;)

za jedno 10 dana cesh imati kako da kazem .... "novog pauka"

zarko
12.01.08., 20:30
pa mozda vise 40 dana :)

ToPa 12.02.
12.01.08., 21:46
da nije to bas mala tarantula,trebace joj malo vise dana ::D

marko
12.01.08., 23:54
Ljudi, ova moja B.A. odbija hranu... crv joj se seta oko nogu, a ona se sklanja...

Citao sam da tarantula pre presvlacenja pocrni... KAKO!? Sta pocrni... Jel pocrne i ovi crveni delovi na nogama...? Malo mi nije jasno tako da ne mogu da provalim :-)
Ništa se ne brini što odbija hranu, to je sasvim normalna stvar i ne mora uvek da bude znak presvlačenja.
Može se desiti da odbija hranu mesec i više pa da posle te "duge" pauze opet počne jesti.

Kao što kaže Proka, dupe pocrni ali mislim da na toj veličini nećeš primetiti ako su iritirajuće dlačice na svom mestu.
Samo ako mu je dupe ćelavo (kao što je na prvoj stranici ove teme auratum odbacio dlačice) možeš primetiti kako
mu je ona koža koja je prvo bila svetla sada malo tamnija.

ThunderBird
13.01.08., 17:52
Ta T sa prve strane je bas moja... odbacila je dlacice kad je stigla kod mene, pa dok se je prilagodjavala... ali sinoc sam primetio da je pojela jednog crva... tj. jela ga je kad sam se vratio kuci. Ali je pocela da plete mrezu na zemlji... meni su sve ove promene jako interesantne... :)

A i nije bas mala... oko 10cm

Hvala na odgovorima

Kuni
14.01.08., 12:23
Ako je Zarko ispratio poslednje presvlacenje verovatno najbolje zna kada bi moglo da "padne" skledece, ako jos jede onda verovatno nije bas blizu presvlacenje, mada, ako Brachy plete mrezu, hmmm ???

ToPa 12.02.
14.01.08., 14:49
ne mora da znaci da ako plete mrezu da ce da se presvuce...
kako plete mrezu? u krug ili ... ?
moja boehmi svremena na vreme plete mrezu a nije joj vreme za presvlacenje ;)

Kuni
14.01.08., 15:07
Ja sam drzao emiliu i vagansa i nikada nisu pleli sem pred presvlacenje, i to neposredno pred presvlacenje (sto naravno ne mora da bude nikakvo pravilo).

marko
14.01.08., 15:36
@Thunder - verovatno si video mrežu po zemlji koja je ostala od "igranja" (engl. dancing).
To je ono kad tarantula uhvati plen u zube pa ga zamotava i pletucka mrežu po zemlji.
Moj smithi svaki put jede na skoro istom mestu pa se tu vidi mreža po zemlji.
Ako auratum već ima ~10cm i ako je jeo juče (tako si rekao) onda se slobodno opusti, neće
presvlačenje još sigurno mesec dana, možda i dva. Samo polako.

ThunderBird
14.01.08., 17:18
Verovatno je to... mreza se pojavila na zemlji dok je jela :-)
Fotografisacu... :-)

ToPa 12.02.
14.01.08., 18:52
@kuni e na to sam mislio sto je rekao marko...

ThunderBird
16.01.08., 13:37
Imam jedno kostruktivno pitanje...

Da li je potrebno da se tarantuli omoguci direktan pristup vodi!?

Ja u cancetu za vodu imam neke klikere koji ne dozvoljavaju da se hrana udavi... (to sam procitao na forumu)

A s druge strane, mislim da mi je zare u nekom trenutku napisao da ce T da pridje do canceta i pije vodu!!!!

ToPa 12.02.
16.01.08., 14:21
pa odraslima je potrebno da imaju direktan pristup (posuda) dok male mogu da poju vodu sa vlaznog treseta...
pa da tarantule piju vodu iz posude ali retko...a klikeri ne smetaju...

ThunderBird
16.01.08., 15:12
@ToPa Pa kako ce da pridje vodi ako su tu klikeri.... :-)

Malko me to buni danas :-)

ToPa 12.02.
16.01.08., 15:21
pa ne moj da stavis toliko klikera da ne moze da dodje do vode...klikeri traba da su malo ispod povrsine vode...

ThunderBird
16.01.08., 17:35
To i jeste problem, sto su klikeri iznad vode :-)

Sad cu to da sredim

Hvala

ThunderBird
18.02.08., 11:42
Stavio sam crva kao hranu u terarijum (oni veliki crvi, ne znam bash kako se zovu)... i kasnije stavljao kako vidim da ona pojede, tj jede jer se ovaj crv o'ma ukopava... ali, gle cuda, posle odredjenog vremena, u terarijumu se pojavi jedna crna buba (izvela se iz ucaurenog crva kojeg T nije nasla). Setkala se tu, pokusavala uz staklo, ali bezuspesno (ipak, nije ona T:-)) ... i ujutro, kad sam ustao, vidim da se moja ljubimica igra sa lopticom u ustima... a pre toga nije jela jedno nedelju dana... Ne prodajem nista, samo se hvalim :-)

Nismo se dugo pisali, pa rekoh da se javnem

Pozz

ToPa 12.02.
18.02.08., 12:50
taj veliki "crv" je verovatno fobas...
inace tarantulama treba davati samo crve a ne i bube (fobas)...

ThunderBird
18.02.08., 13:10
Ok... nisam joj ja dao bubu... sama se pojavila u terarijumu... i ova moja joj nije oprostila :-)

D@nijel
18.02.08., 13:14
ToPa-taj veliki "crv" je verovatno fobas...
inace tarantulama treba davati samo crve a ne i bube (fobas)...

Jer moze nesto da im skodi kad pojedu bubu fobasa?

ToPa 12.02.
18.02.08., 13:17
pa ne moze...bube se ne daju zato sto su dosta tvrde i nisu hranljive...

ThunderBird
08.07.08., 23:49
Presvukla se!!!!!

Imam i fotke... samo da se jos malo protegne, pa cu da postujem...

Malo se cudno presvukla... nije bila na ledjima, niti je plela mrezu... jednostavno, kako je stajala, tako je i izasla preko glave!!!

Ali sve u svemu, dobro je proslo :-)

zarko
09.07.08., 01:15
tunder @ da li sam se prevario, culismo se danas!
rece ti da je ne diras!

bas sam hteo da te zvrcnem da vidim sta si napravio s T.
ko sto sma ti spomenuo na nogama se presvukla..madaje to (cinimi se) rizicnija poza za presvlacenje

ThunderBird
09.07.08., 01:29
Jesmo se culi danas!

Evo je sada cuci u uglu terarijuma.

Valjda ceka da se umirim i legnem da spavam pa da se protegne ko covek (tarantula) :-)

Nadam se da ce osetno da poraste.

Postujem slike sutra najverovatnije

pozzz

ThunderBird
19.12.08., 02:21
Ljudi...

ova moja T pocela da kopa!!!

Imam neki kamen u terarijumu, i ona je napravila rupu ispod. I sada kopa! Stalno iznosi zemlju! Plasim se da ne iskopa toliko da kamen padne na nju i ubije je! Lampom sam pogledao, i bas je iskopala! Ako imate neki savet, dobro dosao je...

dule87
19.12.08., 02:22
izvadi kamen... ;)

ThunderBird
19.12.08., 02:30
pa zao mi je... radila je na tome 10 dana!

Mislim da pravi neku vrstu skrovista!

Jedino me plasi da se ne povredi ili je ne ubije ovo cudo!

dule87
19.12.08., 02:37
Pa nista onda ga ti ostavi gdje jeste, i nadaj se da nece pasti na nju..heh

ThunderBird
19.12.08., 02:38
hmmm... trebalo bi da priroda odradi svoje...

Valjda ona zna sta radi!

marko
19.12.08., 02:40
Pa ne razumem onda zašto ti je trebao savet u vezi tog kamena?

ThunderBird
19.12.08., 02:43
Pa vise mi je trebalo eventualno iskustvo!

EDIT: Obezbedio sam mesto, postavio granu ispod rizicnog dela... sad cu da je pustim da nastavi sa delovanjem!

Hvala u svakom slucaju

acak
19.12.08., 09:28
hehe, i ti imas problema sa kamenom :), ja imam slican problem samo sa smithi.... aj postuj neku sliku, ako nije problem, hteo bih da vidim kako se ukopala ispod, i kako si obezbedio kamen, a da ga ne vadis :) , i meni je zao da rusim skloniste smithi, s obzirom kolko je radila na tome.....

toncek
19.12.08., 09:46
kamen je uvjek teži od neke kore drveta,pa samo zamjeni.preko te rupe stavi veču koru od drveta al ostavi joj otvoren ulaz u rupu i bit ce sve ok

ThunderBird
19.12.08., 12:27
Postovacu poslepodne fotke...

Jutros kad sam ustao... sok! Jos kopa!

Pa koliku rupu pravi! Kao da ce da joj dolazi rodbina!

Aaaaaaaa, setio sam se! Danas mi je slava, pa je verovatno pozvala goste... :-)

acak
19.12.08., 12:33
sretna slava! a inace je i meni danas, i moram reci da isto kopa, pa sad pocinje da me brine, nemam sta drugo da joj stavim, kokos jos nisam uzeo, ali ako nastavi ovako, do kraja dana vadim taj kamen, necu vise da se zezam...:(

ThunderBird
19.12.08., 13:00
Hvala, i srecna slava i tebi... i svima :-)

hmmm... valjda ona zna sta radi! Ko joj u prirodi vadi kamen!?!? Ne verujem da ginu tek tako :-)

Ali... ako je dotle dosla... pa vadi...

marko
19.12.08., 14:20
:th_Noooo:

Ipak bi da proveriš da li će uginuti od prignječenja nego da jednostavno ukloniš taj kamen i staviš nešto drugo :confused:
Žao ti je da kvariš to što je tarantula napravila? Biće ti još više žao ako se završi fatalno. Samo tako nastavi!

Geni
19.12.08., 14:24
Podržavam. Tarantule u prirodi retko nailaze na solo kanenje ispod kog kopaju. Uglavnom to rade ispod nekog korenja ili nekog kamena koji je tu mnogo godina i praktično je stopljen sa okolinom. Ovde postoji realna opasnost da taj kamen padne na nju. Nisu one tako pametne. Idealno je da im se stavi nei panj Koji ja uvek nabijem do dna teraijuma pa oko njega stavim treset ili da taj kamen učvrstiš nekako.

ThunderBird
19.12.08., 14:48
Pa vise mi je trebalo eventualno iskustvo!

EDIT: Obezbedio sam mesto, postavio granu ispod rizicnog dela... sad cu da je pustim da nastavi sa delovanjem!

Hvala u svakom slucaju


Jos sinoc sam obezbedio mensto! Danas cu postovati fotke... pa cete videti!

Ne bih ja moju T izlozio opasnosti :-)

Ako je ona looda, mora joj se pomoci :-)

acak
19.12.08., 17:17
ja moj kamen izvadio, opet se ukopala jos dublje, smislicu nesto bolje, pa cu staviti..... to sa ukopavanjem drveta u treset mi svidja, probacu to....

Geni
19.12.08., 17:27
Ako je ona looda, mora joj se pomoci :-)

Samo su glupe. Oni preživljavaju zahvaljujući broju i evolutivnoj prilagođenosti. U terarisjumskim uslovima moramo da im obezbedimo sve što je potrebno da ne nastradaju. Mogu da padnu sa stakla ako je previsoko i da nastradaju. Mogu da podkopaju kamen i da padne na njih. Mogu da se zakopaju da bi pobegle od toplote a grejač je ispod njih i da se skuvaju:). Glupe su.

Meni je M. robustum nekoliko puta morala da se iskopava jer joj se supstrat obrušio na nju dok je kopala. Samo je vidim na površini besnu i punu treseta kako počinje iz početka.

Futurist
23.03.09., 23:10
Posto je tema zamrla,da je moja malenkost obnovi.Slike mog ratnika :icon_cheers:

ThunderBird
24.11.09., 18:09
Ljudi, imam jedno pitanje!!!

Pre par dana promenio sam vrstu hrane mojoj T.
Do sada je jela one super crve... i nista vise, ali sam joj sada u skladu sa njenom velicinom (oko 16-17cm) kupio velike dubie! I nista... kao da zive u simbiozi... T, iako nije jela sigurno 2 nedlje (a nije joj vreme presvlacenja) ne napada.

Malopre sam gledao slucajno u terarijum i primetio da je T kao malo napala, ali je fobs nesto radio zadnjim delom tela (dupetom) i ona je odustala!!!

Da li je neko imao slicno iskustvo, tj da li da joj nalazim neku drugu hranu ili da je pustim da sama odreaguje kad bas ogladni!?

Hvala na savetu unapred

Cold_Beer
24.11.09., 20:09
Ljudi, imam jedno pitanje!!!

Pre par dana promenio sam vrstu hrane mojoj T.
Do sada je jela one super crve... i nista vise, ali sam joj sada u skladu sa njenom velicinom (oko 16-17cm) kupio velike dubie! I nista... kao da zive u simbiozi... T, iako nije jela sigurno 2 nedlje (a nije joj vreme presvlacenja) ne napada.

Malopre sam gledao slucajno u terarijum i primetio da je T kao malo napala, ali je fobs nesto radio zadnjim delom tela (dupetom) i ona je odustala!!!

Da li je neko imao slicno iskustvo, tj da li da joj nalazim neku drugu hranu ili da je pustim da sama odreaguje kad bas ogladni!?

Hvala na savetu unapred

Pusti da prodje neko vreme,ja sam imao slicnih problema sa smithiem,tu je negde iste velicine kao tvoja T,moj nije jeo mesec dana pa je onda pojeo jednu,mislim da kad dodju u tu velicinu,neke tarantule imaju slabiji apetit,pokusaj za par dana,nece joj nista faliti;)

ThunderBird
24.11.09., 22:32
a da joj vadim bubu ili da je ostavim unutra!?!?

Cold_Beer
25.11.09., 07:00
Pa ostavi je malo duze,ja sam ostavljao po 2-3 sata nekad u ter. dubiu,mada mozes i duze,pokusaj tako,ako nece izvadi je,pa za par dana ponovo pokusaj,pojesce je na kraju sigurno.

ThunderBird
27.11.09., 00:58
moja dubia sedi unutra 3 dana... hmmmm

Ig0r
27.11.09., 02:18
Opusti se. Ja sam ih nalazio posle više meseci kad čistim terarijum. Dubije su jako smorene, mislim da su strpljivije od T kad je nepomeranje u pitanju. Zato ih i ne koristim. Sineree su mnogo bolje. Ta nema da preživi ni ceo dan u velikom terarijumu sem ako nema nekih jako dobrih štekova...

ThunderBird
28.11.09., 12:51
Pojela je!!!!

Jutros sam je navat'o kako jede! Samo da obavestim :-)


Pozdrav

Cold_Beer
28.11.09., 17:57
E bas mi je drago da je pojela, rekoh ti ja da ce je pojesti na kraju :)

karapampula
12.07.12., 21:40
al mogu da joj dajem male skakavce velike mravove bubice bilo shta il bash mora neke posebne insekte da jede dok je mala?

loshme10
12.07.12., 22:51
Nemoj nikako da joj dajes hranu iz prirode da ne bi unela u sebe neke parazite, bakterije i slicno... Zasto rizikovati kad je kupovna uzgajana hrana tako jeftina, pogotovo ako imas jednu tarantulu?! :D

karapampula
13.07.12., 02:34
imam 2 ali nekako mi je zanimljivije kad joj uhvatim neshto i dam nego da kupim crve i samo time da je hranim....one kad su u prirodi ne jedu uzgojene insekte nego insekte iz prirode ne razumem u chemu je frka...normalno mislim na insekte iz prirode gde nije prskano otrovima i slichno...

Proka
13.07.12., 12:06
Pa "frka" je, jer npr insekte koje nalaziš nisu 100% isti kao u Meksiku shodno tome kao što je spomenuo Loshme10 takodje nose drugačije parazite
Iz tog razloga većina ljudi gaji/prodaje insekte/hranu za teraristku.

karapampula
13.07.12., 12:12
znachi bash mora da se kupuje i koji sve insekti da se kupe da se prosara ishrana?

Proka
13.07.12., 12:27
Fobase, dubie, cvrčke, lateralisi....

karapampula
28.07.12., 18:23
hranio sam malu tarantulu na svaka 3 dana a veliku na svaka 4 i obe su se nadule i ne svidja mi se kako izgledaju mnogo im je veci donji deo od gornjeg naduvene su...da ih hranim 1 nedeljno nije problem?

hey-ho
28.07.12., 20:41
Tako i treba da bude, napune stomak koliko god mogu, onda neko vreme miruju pa se presvuku. Prilikom presvlacenja ispumpaju tecnost iz stomaka u noge koje postaju duze i deblje a stomak je opet mali, i tako u krug.

karapampula
28.07.12., 21:46
znachi ne moze da se odrzava srednja debljina stomaka???da bi izgledao lepshe....

hey-ho
28.07.12., 22:36
Ne moze. Da bi formirao novi skelet, pauku je potrebno puno proteina koje akumulira u stomaku. Ako ih ne nakupi dovoljno:
- nece zapoceti presvlacenje
- ako zapocne presvlacenje mozda nece sve ispasti kako treba tj moze uginuti
- ako se ipak presvuce jedva da ce ista porasti.

Tako da, samo ti njega tovi a videces zasto vec posle prvog presvlacenja.

igipop85bgd
24.10.13., 21:45
Pozdrav svima,

Ja sam nov na ovom forumu a i u svetu teraristike,tj.privukle su me tarantule pa sam se za njih vezao.Imam malu geniculatu,od 6 cm a planiram da sledecu trantulu uzmem vrstu bas Brachypelmu auratum.Pa me zanima nesto vise o ovoj vrsti.Ko ima iskustva sa njom,kako se ponasa ,kakvi su joj prohtevi.Hvala vam u napred.I izvinjavam se ako ima negde tema o ovoj vrsti,ja sam ovde nekako za shodno mislio da je ok raspitati se o ovoj vrst.pozdrav