PDA

Pogledaj punu verziju : Problemi sa "probavom"..



dule87
23.12.07., 16:05
koliko je moguce da zmija ima "zatvor"?-moja nije vrsila nuzdu 10 dana, a ja sam je ponovo nahranijo i ako se nije "olaksala" :) inace je hranim nakon sto izvrsi nuzdu, ali eto sad sam se prevario, pa je sad pravo naduvala...koliko to moze biti problem..?

nenad
23.12.07., 19:10
Mislim da joj nece biti problem. Povecaj temperaturu, ili je stavi u mlaku vodu i trebalo bi da se isprazni. Zatvor je uglavnom problematican kod gustera
zbog nagomilavanja hitinskih omotaca insekata.

gava
23.12.07., 22:00
Prvo probaj sa mlakom vodom... lakse je. Ali se potrudi da provede neko vreme u njoj. I ja isto tako moju hranim posle olaksavanja, ali par puta sam i ja pozurio i nije bilo nikakvih problema

dule87
23.12.07., 22:18
pokusacu al sutra ili prekosutra posto je juce jela, pa da je ne uznemiravam..da ne povrati-valjda ce biti ok do tada.. povecao sam malo temperaturu i vlaznost i "produzio" joj dan hehe

Zero
25.12.07., 14:10
moja ije vrsila nuzdu 3 mjeseca i na kraju smo joj to marali na silu izbacit (naravno uz savjete veterinara) sad je super....

dule87
25.12.07., 15:55
uuu jbt ne mogu da vjerujem..evo ja cekam jos vidjecemo kad ce da bude-valjda necu cekat 3 mjeseca...moja ne izgleda kao da nesto nije ok samo sto ima veliki stomak-al to je radi obroka koji je bio malo veci, sto i mislim da je razlog ovih problema..

Zero
30.12.07., 23:16
evo ovako sad cu ti objasnit cijeli boj problem...dakle rijec je o cegrtus C. d. vegrandis koja je nakon jednog hranjenja povratila misa...neznam ni kako ni zasto....nakon toga svoje pokrete svela je na minimum i pocela se skrivat (inace prije je stalno zujala po terariju i nije se bojala)...nakon toga pojela je dva misa i nisam nasao nikakav izmet u terariju... poceo sam sumnjati na zatvor te sam je jednom prilikom uzeo u ruku i popipao joj tijelo...u tijelu se osjetilo nesto tvrdo...mislim da svi znamo sta je to bilo....zatim sam zatrazio pomoc od jedog profesora koji mi je rekao sta da radim dakle....zmiju sam trebao namakati u toploj vodi kako bi se "TO" smeksalo kako bi lakse izaslo vanka...u slucaju da tako nebi islo druga opcija bila je davanje mineralnog ulja na usta kako bi se "podmazala" i lakse izbacila "TO"....sva sreca da je izaslo bez upotrebe ulja jer od njega isto tako moze riknuti bez problema....u svakom slucaju uz pomoc tople vode sve bilo ok i na tog "izbacivanja" zmija se vidno popravila i sad funkconira puno bolje....

nenad
31.12.07., 12:52
I, od cega nastaje taj problem kod njih? Da li imate predstavu? Ja sam imao takvih problema sa agamom, ali kod njih nastaje zatvor zbog ljustura
od insekata. I uz pomoc tople vode je izbacivao sve.

dule87
31.12.07., 13:39
kod mene je ocito nastalo radi velicine obroka :D neki dan je izbacila "ONO" i bilo je veoma veliko, to ti je "ONO" 2 in 1 :) sad je sve ok...hehe

Zero
31.12.07., 19:23
cuo sam da kod zmije to moze bit zbog nekakve virusne zaraze od koje oslabi jetra....ja sad svojoj dajem ljukove za jetru...