PDA

Pogledaj punu verziju : NARAOD PRICA narod glasa



IsTrAzIvAc
03.01.08., 12:36
E pa dragi sta god da ste... Treba mi pomoc imam praznu ciku i veliko dvoriste sa raznim drvecem i biljkama pa koje od zivotinj (sem psa i macaka)a bih tamo mogao drzati. Ja tamo idem svaki dan u tu kucu i proveden 1 sat, dok sam leti non stop tamo i ubijam vreme.
Dvoriste je okruzeno zidovima ko u zatvoru, 2m visoki ni mrav se ne moze provuc.i untra je prazno par soba dok su ostale sa namestajem sredjene pa bih zimi ebentualno mogo drzati untra.
Rana nije problem i lova nije probelem. Moze cak i vise vrsta

nenad
03.01.08., 13:43
Nije mi jasno koje te zivotinje zanimaju? Domace zivotinje, divlje zivotinje, zivotinje u kavezu ili pustene u dvoristu?
Ovde mozes da dobijes predloge kog zglavkara, gmizavca, vodozemca ili nesto slicno da cuvas. U TERARIJUMU.
A koje ces ti zivotinje da cuvas u svom dvoristu to je tvoja stvar. Cuvaj zivotinje koje volis, zasto drugi da ti odredjuju sta ce to da bude?
Ako ti trebaju dodatne informacije o tim zivotinjama, najbolje je da ih potrazis na nekom drugom forumu.

x3m.Marco
03.01.08., 17:05
lik pravi zatwor koji lici na priroru :D da se zatworenici opusteno osecaju :D
@ nenad
swaka chast za text!!!

IsTrAzIvAc
03.01.08., 18:52
ja bi ih leti drzao u kadi ili sudopri a voleo bih da to bude pas ili macka a znam da se vi u to razumete pa sam vas zato pitao da me posavetujete jer sam ja zaboravan

IsTrAzIvAc
03.01.08., 18:54
nenade ####te naravno da pitam za zivotinje u terarijumu, ali bi ih leti pustao pa me interesuje koje su aktivne i odgovraju im uslovi, leti bi samo zatvarao nocu u terarijum, posto tako bih imao manje posla oko spremanja, njihovih sranja

nenad
03.01.08., 20:04
Sta bi drzao u kadi i sudoperi? Malo nas zezas, a? Al, ajde da se pravimo da si ozbiljno pitao. ;)
Jedino sto bi mogao da cuvas u dvoristu preko leta pusteno, od terarijumskih zivotinja, su kornjace. A i to moze da bude rizicno zbog ptica recimo.
U svakom slucaju ne bih ti preporucio. Ne mozes da drzis tarantulu, zmiju, gustera, zabu (terarijumske zivotinje) u dvoristu preko dana, pa da ih
zatvaras nocu u terarijum. Mozes da napravis terarijume u dvoristu u kojima ce preko leta biti reptili na primer, ali ti ni to ne bih preporucio, jer je to
ozbiljan posao za ozbiljne terariste.

Bifrost
03.01.08., 20:56
Koja konfuzna tema, ni ja nista ne razumem. Mozda misli da drzi nekog veceg gustera koji bi se tuda setkao ili tko nesto, a kad je hladnije u terarijumu. Odmah da kazem da ne znam koliko je to izvodivo jer nemam pojma o reprilima tako da bi neko drugi to mogao bolje da odgovori. Mada licno mislim da je to bezveze...(takav nacin cuvanja)

x3m.Marco
04.01.08., 18:18
kupi 5 Mastifa i gotova stwar! A posto imas kintu nece te pogoditi njihoca cena!

Bifrost
04.01.08., 23:18
kupi 5 Mastifa i gotova stwar! A posto imas kintu nece te pogoditi njihoca cena!


Hehehe svidja mi se kako razmisljas :D steta sto nema ono glasanje za odgovor dobio bi + od mene :D.

nenad
05.01.08., 01:01
Sta je mastif?

crow
05.01.08., 02:03
pas

nenad
05.01.08., 02:05
Pa, pretpostavljao sam, ali ne znam koji, ne razumem se bas u pse. Sve jedno, uzmes pet kerova i resen problem. ;)

Bifrost
05.01.08., 02:35
Vrlo veliki pas, u starom rimu su ih koristili u arenama za borbu protiv lava (bar sam tako cuo :D).

crow
05.01.08., 14:15
evo ovo su napuljski i bul mastifhttp://img218.imageshack.us/img218/866/napuljskimastifdc3.jpghttp://img90.imageshack.us/img90/4276/mastifmh2.jpg

Bluie
05.01.08., 15:12
Eee, Nenade, Nenade....slabo ti to opste obrazovanje... :lol:

dule87
05.01.08., 15:30
...vidi se da Nenad tezi Americi-usmjereno strucno obrazovanje ;) nista izvan okvira hehe u vezi ovih pasa-nisu mi nesto, cuo sam da imaju problema s ocnim kapcima radi nabora, a i da nisu bas miroljubivi kao sto izgledaju...kad vec imas uslova i para, uzmi brate velike zvijeri (pitone, boe, iguane, varane..) i napravi privatni zoo vrt u dvoristu, koji ce biti aktivan samo ljeti...a zimi to sve fino lijepo preselis u kucu, i svima lijepo :D hehe

nenad
05.01.08., 15:53
Blui, da me je zanimalo znao bih sta su. Mene interesuju zmije (mozda ste primetili ::D), i ostali reptili i vodozemci, to je oko 13,5 hiljada vrsta zivotinja! Trudim se da vidim sto vise vrsta i naucim nesto o njima, i stvarno nemam mesta u glavi za druge zivotinje, koje me inace vrlo povrsno interesuju. ::D

Bluie
05.01.08., 18:20
E bre covece, pa ni mene ne interesuje Teheran, pa ipak znam 'di je :lol:
Zato se i zove OPSTE OBRAZOVANJE! hehe
I na kraju nam ne javi covek za sta se odlucio, a "narod" se i napricao i naglasao ovde... :confused2:

IsTrAzIvAc
05.01.08., 20:37
kupicu polarne medvede ;) , salim se sada se dvuimim izmedju veverice i neke zmije naravno pruziobi im odgovarajuce uslove uskladjnene sa ovim mojim

nenad
05.01.08., 21:25
Ako uzimas zmiju, racunaj na to da naces moci da je drzis u dvoristu. I da ce ti trebati makar jednom nedeljno misevi.

IsTrAzIvAc
08.01.08., 10:57
ti misevi su mi jedini problem, a sto se tice veverice tu jos nism skroz informisan