PDA

Pogledaj punu verziju : Danas sam obisao jednu akvaristicku radju!



markozmaj
03.01.08., 20:37
3 mala kameleona

http://i109.photobucket.com/albums/n47/markozmaj/DSC00017-1.jpg

http://i109.photobucket.com/albums/n47/markozmaj/DSC00018.jpg

http://i109.photobucket.com/albums/n47/markozmaj/DSC00019.jpg

I dzo velika iguana

http://i109.photobucket.com/albums/n47/markozmaj/DSC00020-1.jpg

markozmaj
03.01.08., 20:38
Izvinite zbog kvaliteta slika,slikano je telefonom!

ToPa 12.02.
03.01.08., 20:48
A je to???

Proka
03.01.08., 20:49
da gde se nalazi

markozmaj
03.01.08., 21:08
U TC ENJUB u bloku 45 u bg-u na prvom spratu!!!

Imaju i male iguane a planirano je i uvoz zmija i tarantula.

p.s. sve je legalno!!!!!! ::D

Proka
03.01.08., 21:22
koe su cene ??? kameleona i tako toga ....

markozmaj
03.01.08., 21:26
nemam pojma nisam pitao za iguane a kameleono su 100ak eur :(

kimo
03.01.08., 21:40
Tako će i biti, ali naravno, popričaj sa tim likom malo, da vidiš samo koliko nema pojma o tome što drži...

Proka
03.01.08., 23:26
to i mene interesuje ... poshto ne vidim da u terarijumu sa kameleonima ima vegetacije ... ::)

markozmaj
04.01.08., 00:59
Rekao sam radnici da stavi,rekla je da ce staviti.
E al najjaci je dzo kad izadje iz njegovog ter majke mi. Kad kazes dzo odma gleda u tebe, ::D

zarko
04.01.08., 01:17
vidis prvu sliku ...kamelon ima krivu krestu MBD na delu...
ta je osudjen na smrt!!!!
a sotale zivotinje su mu sranje!!!
iguana bez grane ?!
pfff...
zasto ih ne preparira izgledace mnogo lepse

nenad
04.01.08., 01:31
Idioti, hoce da prodaju reptile zato sto misle da mogu na njima lepo da zarade, i zato sto je to nesto exzoticno, a ne znaju nista o njima, niti ih
zanima da nauce. Idemo Stufi i ja sutra verovatno do njih, pa cemo da vidimo.

Bluie
04.01.08., 02:26
Au, bas izgledaju slabasno :(
Jel to TC Stari Merkator ili sam pomesao? Kada idete?

Proka
04.01.08., 02:29
tnf ajde idemo zajedno ... cimajte !!!

nenad
04.01.08., 12:56
Ipak necu moci danas da idem. Ali, imam neki osecaj da cu javiti Rastku Ajticu ;)

x3m.Marco
04.01.08., 18:16
Sabotirajte radnju preko nocu! Oslobodite zivotinje mukama !!!
To smo mi Srbi!! Gledamo samo kako cemo da zaradimo a interesuje nas da se raspitamo o necmo sto cemo prodati !!!

zarko
04.01.08., 20:24
pa tesk ose prodaju te stvari...vise zbog atraktivnosti nego zbog novca ih je uzeo....
a i kad pozoves nadlezne posalju ih na palic de zavrse na istom samo su se cimale u putu!!!
tamo im niko ne pomaze!

nenad
05.01.08., 01:16
Ma, ok, nek uginu na Palicu, sta da se radi, ali zbog novcane kazne u toj radnji vise nece drzati reptile, i resen problem. U suprotnom ti gusteri bi
mogli da se rasprodaju (mada cisto sumnjam, ali ajde), pa bi gazda nabavio nove i tako u krug. Trebalo bi da formiramo Animal Liberation Front,
sramota je da ga kod nas nema ::D

markozmaj
05.01.08., 01:41
Pa neznambas dal bi bilo nesto i kad bi pozvali nadlezne jer je sve legalno!

nenad
05.01.08., 01:46
To su ti oni rekli da je legalno. Sigurno ti ne bi rekli da je ilegalno. Meni je Pedja rekao (nek me ispravi ako gresim) da je uvozna taxa po vrsti 200 eura.
Sto znaci da su oni morali da plate 200 eura za iguanu i 200 eura za tri kameleona. Da li mislis da im se isplati da pod ovim uslovima uzimaju jednu
iguanu i tri kameleona? Legalan uvoz reptila kod nas se isplati samo ako uzimas velike kolicine zivotinja (u zavisnosti od cene primerka neke vrste), ali
ovde ne postoji trziste prakticno, tako da niko te zivotinje ne bi kupovao.

markozmaj
05.01.08., 02:05
velika iguane je ljubimac i nije na prodaju.
uvezli su vise malih iguana i neznam koliko kameleona

nenad
05.01.08., 02:19
Ok, onda je moguce da je legalno. Mozda imaju magacin sa vise kameleona. Samo nece to bas ovde ici, plasim se. Vec je bilo takvih pokusaja i ni
jedan nije slavno prosao.

markozmaj
05.01.08., 03:20
Kad mi je covek rekao da je legalno i da planiaju uvoz zmija i tarantula i jos nekih egzoticnih zivotinjki bas sam se odusevio.
Ma valjda ce i kod nas da krene to sve pravim putem!

zarko
05.01.08., 03:57
cites je 120E po vrst ma koliko uzimao a kod nas je 1200 din da dobijes ....
ali ....
ostale pravne zackoljice kostaju kilo zivaca!!!

markozmaj
05.01.08., 11:50
Valjda su zato kameleoni 120 eur ???

nenad
05.01.08., 12:42
Cekaj Zarko, cites je 120 e po vrsti? Ali sta ce ti cites za vrstu koja nije na citesu? Na primer narucis 20 leopard gekona, i za njih ne dobijes nikakav
cites papir, jer ta vrsta nije na citesu, zar ne? Ali placas uvoznu papire za tu vrstu. Ma, ne znam, uglavnom, neisplativo dok god ovde nema pravog
trzista.

kimo
05.01.08., 13:30
CITES papiri uopšte nisu toliko skupi...Ja znam za kameleone konkretno da je CITES 8 eur po komadu, čeka se mesec dana od kada se zatraži od strane odgajivača, ali nije kod nas.

Uvoz legalni, još niko nije uradio ovde, tako da su to sve neke puste priče...jedini lik koji ima registrovanu odgajivačnicu i može da daje CITES papire je moj poznanik iz Novog Sada, koji gaji Testudo Hermani kornjače i samo za njih i može da da CITES.

Legalan uvoz je jako komplikovan i jako skup, tako da to garantujem da niko ne može da uradi bez registrovanja odgajivačnice, koje je ogroman posao, moraš imati računovođu, knjigovođu i plaćati ogroman porez na sve to, uglavnom se to teško isplaćuje, pogotovo kod nas, a i sama potražnja na našem tržištu je minimalna, ovaj poznanik će imati profit neki, jer on to izvozi a ima po 1000 jaja godišnje, a jedna takva kornjača sa papirima košta preko 50 eur u Evropi, pa vi računajte...

Ovaj lik iz radnje koji ti je to govorio nema veze sa životom o ovome i lupeta sve kako bi te namamio da kupiš to...mnogo bolje i zdravije životinje će se uvek naći kod manjih, ne komercijalnih uzgajivača...ali uvek ima ljudi koji ne žele da se informišu pre kupovine pa se posle kaju.

Što se tiče leopard gekona, kao i sve druge proizvode koje bi da uvezeš, moraš da platiš carinu i porez i to je to, naravno uz odobrenje da možeš da uvezeš.

dule87
05.01.08., 15:42
eh sad kimo posto vidim da si ti upucen-zanima me sta bi bilo kad bi me uhvatili na granici sa dvije tatantule, tacnije 2 Smithija (onu nisu na CITES..?) ...koje uskoro planiram da uzmem od tebe..brinem se jer sam mislio da idem autom, a da idem busem-nema frke jer njih skoro nikada ne pregledaju (al ovo vrijeme-hladno, i cimanje u busu, strah me da ne uginu dok dodem do Tz)...jel bi mi ih oduzeli (da ih nadu) il bi mogao da platim neku carinu..il bi me pustili zato sto je za vlastite potrebe :) hehe

nenad
05.01.08., 15:43
Meni nikako jedna stvar nije jasna. Kako taj tvoj drug moze da daje CITES za kornjace. Zar se CITES papir ne dobija samo kad je zivotinja na toj listi?
Ja sam kapirao da ako hoces da kupis ugrozenu zivotinju, kao sto je Python molurus, recimo, moras da dobijes CITES papir na kome ti izmedju ostalog
pise da je rodjen u zarobljenistvu. Zasto bi ti CITES neko izdavao za kornjacu koja uopste nije na toj listi? Moguce da ja gresim, pa te molim da mi
to pojasnis malo.

Geni
05.01.08., 17:26
eh sad kimo posto vidim da si ti upucen-zanima me sta bi bilo kad bi me uhvatili na granici sa dvije tatantule, tacnije 2 Smithija (onu nisu na CITES..?)


B.smithi jeste na CITES listi.

kimo
05.01.08., 19:16
I B.smithi i T.hermani su na CITES listi...Ta kornjača je Nenade i na CITES-u i kod nas je jako ugrožena, tako da je samim tim jako zaštićenja, zato on može da daje CITES, tj. ne daje ga on lično, nego on može da traži CITES, pa da mu organi nadležni za to izdaju CITES papire, ali to ne mogu ja ili bilo ko ko nema odgajivačnicu...

zarko
05.01.08., 20:01
cites izdaje drzava!
kosta 120E za kameleone kao sto su meleri..mozda manje mozda vise,zavisi od dilera koliko para zeli i na to da ti uzme.
ti uzmes cites i institucija te ogranici na odredjeni br komada i ti toliko maks mozes da uneses.cites nije isti za sve zivotinje.tj cena nije ista
sta ce biti kad te uhvate, neam pojma.. ako imas bejbi fejs placi.....
a ak ouvozis leoparden pr.. mora da imas odavde spisak priajvljen koji ce se poklopiti sa zivotinjama i br koji dolaze na granici. sve sto se ne poklapa to ce biti zadrzano.
to je bilo sa pricom na aerodromu!!!
uzgred koji je to bio aerodrom gde su oteli te zmije ?u kojim novinama je to pisalo?

eto toliko.
moze da se uveze legalno ali nase trziste je malo pa nemoze nikako da se poklopi...i drugo takve zivotinje nece doziveti god dana ....mozda 5% bi dozivelo!!!!
ako pricamo o americi, africi aziji...
CB bi prosle bolje al i bi i tu bilo gubitka jer ak oste videli kako se salju bice vam jasno1!!

nenad
06.01.08., 00:51
Zarko, posto vidim da si upucen, kazi mi sta bi meni trebalo od papira da iznesem moje zivotinje iz zemlje? Poneo bih 3-4 zmije najverovatnije (tek za
tri godine po mojoj racunici, ali, bolje da planiram sto pre), pa me zanima kako bi to uslo u avion. Sta mi treba od papira, i gde bi te zmije stajale,
verovatno u trupu aviona, ali ne znam kakva bi tamo bila temperatura. Inace, nijedna nije na cites listi, ali nemam naravno nikakav papir da su CB.
Da li mi i treba uopste? Nista ne znam vezano za to, a bas me zanima.

kimo
06.01.08., 01:23
Pa neko logično mišljenje i neki savet bi bio da čekaš još 2.8 godina i da vidiš kakvo će biti stanje, jer ovde sada nema nekog posebnog zakona o tome, ako pitaš za strane države, zakoni su različiti, negde su sve tarantule i škorpije zabranjenje, a negde su samo neke vrste, zavisi sve od države do države.

zarko
06.01.08., 01:40
odes u zavod za zastitu zivotne sredine ...kazes hocu da ih iznesem iz zemlje...
i oni te upute dalje..
trebalo bi da se desi: oni zasedaju na nekom sastanku platis 100o din taj izvestaj i onda odes na Adrom i pitas kako ase salju..oni ti kazu kako se salju zivuljke itd...
imas na CITES uputstvu za granicare:) kako se pakuju koje vrste zivotinja ..to je propisano takodje!!!

nenad
06.01.08., 01:42
E, super, hvala ljudi. ;)

zarko
06.01.08., 01:46
:D