PDA

Pogledaj punu verziju : Zaplena zmija Split iz: NARAOD PRICA narod glasa



jana
05.01.08., 01:19
Jel znate da su zaplenili zmije iz tanzanije na aerodromu.. philothamnus punctatus (ako su oni dobro napisali i ja sam ::D ).. odnete su u zavod. ajtić kaže, nisu otrovnice ali imaju toxičnu pljuvačku.. nenade?

zarko
05.01.08., 01:20
zaplenili su jedinke koje jedu jaja!!!
zato sto su poslate greskom !!! imali papire za jedna poslali druge iz tanzanije :)

nenad
05.01.08., 01:37
Nisam ovo cuo. Philothamnus punctatus su bezopasne kolubride, potporodica Colubrinae, da li imaju samo otrovnu pljuvacku, ili pravi otrovni aparat
sa zadnjim otrovnim zubima, ne znam. U svakom slucaju bezopasne po coveka. A ne znam kako to mislis Zarko da su zaplenili jedinke koje jedu jaja.
Philothamnusi ne jedu jaja inace, mada mozda ponekad. Ko ih je narucio, dajte jos neku informaciju?

jana
05.01.08., 01:46
piše u današnjem blicu.. a desilo se sve pre dve nedelje..
ništa detaljno.. neko je poslao nekoj egzotičnoj radnji gmizavce, stonoge, škorpije, insekte i otkrivena je vrećica sa zmijama koje nisu bile prijavljene.. e baš tako nekako piše.. ni od koga tačno ni šta tačno ni kome tačno. a zmije su na paliću sada.

nenad
05.01.08., 01:55
Ovo je super vrsta, bas bih uzeo jednu.
http://www.repti.net/reptile_picture/Philothamnus+hoplogaster_17567.jpg

jana
05.01.08., 01:57
ima i na netu... http://www.blic.co.yu/hronika.php?id=25578

jesu lepe..

Bogica1985
05.01.08., 02:00
Pitam se koja je prodavnica to sve naručila?

Geni
05.01.08., 02:05
Samo da se osvrnem na jednu stvar - ovo je prvi normalan tekst koji je kod nas objavljen kada su egzotične životinje u pitanju. "uobičajenej vrste" "bezopasne" "škorpije, paukovi i stonoge" "normalan uvoz" "reagujemo samo ako su u pitanju ugrožene vrste". Sve je ovo mnogo drugačije od prethodnih tekstova na ovu temu. U pitanju je jednostavno 'roba' koja nije bila na propratnoj dokumentaciji i kao takva je zaplenjena. Da li se mi to unormaljujemo kada su u pitanju ove stvari?

nenad
05.01.08., 02:10
Koja prodavnica Bogice? Pa, NS exotics, naravno. Sad kad su se prosirili, presli su i na zmije, kako je njihov sef obecavao. :lol:
Prelepa vrsta. Clanak je stvarno ok, i ja sam primetio. Nadam se da se unormaljujemo.
Tri zmije samo, ja sam mislio da ih je bilo mnogo vise. Verovatno su bile WC.

viridis
05.01.08., 02:40
U utorak bi trebalo da vidim te zaplenjene zmije.

Pozdrav

nenad
05.01.08., 02:44
Ha, evo i tebe, ti se izgleda javljas samo kad je u pitanju neko cuvanje ilegalnih zivotinja ::D Pitaj ih da li ce da ih prodaju, ja bih uzeo neku, mada
cisto sumnjam da bi pristali.

Bogica1985
05.01.08., 02:49
Zato ja i ne pišem šta imam od ilegalnih životinja kući, jes da kažem pa da me neko ocinkari ::D

nenad
05.01.08., 02:52
Nemas ti nista od iliegalnih zivotinja. Ti nemas zivotinje sa CITES liste, a nije ilegalno drzati exoticne zivotinje koje nisu na listi, ukoliko ih ne prodajes
bez dozvole.

kimo
05.01.08., 13:38
Ovo je opet ista tema kao i poneke ranije...možeš ti da držiš CITES životinje ali dokle god ih ne prodaješ nema problema, naravno kada donesu zakon da možeš da dobiješ CITES za životinje koje su trebale da ga imaju,a već su kod tebe, onda ćemo svi podići papire i to će biti to.

P.s. Ima i on sa CITES-a...samo ćuti :)