PDA

Pogledaj punu verziju : Lampropeltis triangulum



nenad
05.01.08., 02:03
Znam da vec postoji tema o Lampropeltisima, ali ima mnogo strana, pa sam otvorio posebnu temu o mlecnoj ili laznoj koralnoj zmiji - L. triangulum, da ne bih postavljao opet
slike u staroj temi.

http://img225.imageshack.us/img225/8375/triangulumsinaloeck9.jpg

http://img225.imageshack.us/img225/1467/triangulumsinaloe2rw2.jpg

Nisu neke slike, ne uspevam da uslikam zmiju u terarijumu kako treba. ;)

crow
05.01.08., 02:08
JAKO LEPA ZMIJA.KOLIKO MOZE DA NARASTE?KOJA JE CENA MALIH?NEVOLIM KAD ZMIJA IMA TAKO MALU GLAVU ALI JE OVA PREDIVNA :D

nenad
05.01.08., 02:15
Pa, recimo da su joj boje jos lepse u prirodi, ali na slici ne uspem nikako da ih snimim kako treba. Ovo nije velika zmija, maximum je oko 130 cm, ali,
obicno budu oko 100 cm. Ima dosta podvrsta, moja je sinaloe, mexicka. A, ima malu glavu, cinjenica. Sad ste me stvarno smorili ::D za jednu zmiju
mi kazete da ima malu glavu, a za drugu veliku glavu i tako dalje. ::D Zezam se, rijuce zmije obicno imaju manje glave. Ono sto se meni svidja je
poprecni presek rijucih zmija, koji je krug. Boide i smukovi na primer imaju elipsast poprecni presek, dok rijuce imaju krug. I deblje su od smukova
iste velicine. U svakom slucaju, jedna od najlepsih zmija.

dule87
05.01.08., 20:43
i ja sam se zanimao da uzmem, al sam odustao, jer uvdje nemam gdje da kupim mlade miseve da je hranim...e da sad se sjetih.. prije dva dana sam bio ovdje kod nas u zooshopu i pravo mi je nesto bilo krivo kad su mi rekli da im je uginuo Lampropeltis triangulum-i to od GLADI :( jer im se navodno nije nijedan hrcak okotio i nisu imali cime da je hrane :( zalosno stvarno..ako neko zna koliko kosta odrasla (koja moze jesti odrasle miseve) i gdje ima da se uzme, nek mi se javi rado bih postao vlasnik jedne :)

nenad
05.01.08., 21:24
Strashno. Koliko treba zmija da gladuje da bi umrla od gladi?! Stvarno mnogo. Mislim da one prve dve godine ne mogu da predju na odrasle miseve.
Tako se meni bar cini.

Bauk
06.01.08., 01:16
Sta mislite o toj zmiji za nekog pocetnika (citaj MENE), nisam bas pocetnik, pre jedno 7-8 god sam imao nekoliko iguana i mogu da kazem finih primeraka, ali zmiju nisam nikada drzao...
Neki savet, predlog ???

nenad
06.01.08., 01:35
Da, sto da ne. Kukuruzni smuk, kraljevska i mlecna zmija i gomila drugih, slicnih zmija, iz porodice Colubridae su ok za pocetnike. Ako si cuvao iguane, uspesno, sa svom adekvatnom hranom, vitaminima, mineralima, uvb lampom, adekvatnim ogromnim terarijumom (kako se one inace cuvaju), onda ce ti ovo biti vrlo lako.

Treba im ne preterano veliki terarijum, kabl grejac, treset, posuda za vodu, nesto za skrivanje, i eventualno grana za penjanje. Hrana su bebe miseva, ako uzmes bebu zmiju, onda vrlo male bebe miseva, dan-dva stare, pa onda sve vece i vece, dok ne predjes na odrasle miseve. Jedu jednom nedeljno ili cesce. Ja moju hranim na svakih pet dana mrtvom hranom (odmrznutim misevima), jede iz ruke, ne ujeda, i tako dalje. Mislim da sam ti sve najvaznije rekao. Mogu da se naviknu na uzimanje u ruke, ali nikad nece mirno lezati u rukama kao boide, nego ce uvek pokusavati da odu, kao i vecina drugih zmija ( :angry:).

Ima i slicnih vrsta iz istog roda. Na primer L. pyromelana i L. mexicana. Ali vec sam pisao o tome, cini mi se. Stufi ima L. mexicane, pa se nadam da ce podeliti slike sa nama jednog dana :D. Mozda ih i razmnozi, super bi bilo.

Bauk
06.01.08., 02:39
Da vidis ta Kraljevska mi se svidela, narocito kada sam ovde video fotke odraslih primeraka...prelepe...po americi sam vidjao mlecne i kukuruzne ali skroz male, nisu mi bile preterano interesantne... Mada moj favorit je Boa. Kod Pedje sam je video pre nekoliko godina, bile su bas mlade, e to bih voleo ali nisam siguran da su zapocetnike...A mislim i da su dosta skuplje

dule87
06.01.08., 04:02
hmmm nista nije da nije za pocetnike-samo se treba dobro edukovat i na vrijeme (prije nego sto nabavis zivotinju)..ostalo nadodje u voznji, samo ih treba redovno i fino hraniti ;) boe su i moj favorit i to mi je prva zmija, i smatram da nisu komplikovane, a ni pretjerano skupe (ako ih kupujes na pravom mjestu) :) a ona zmija nije hranjena sigurno vise od dva mjeseca jer zadnji put kad sam bio, momak mi je rekao da mu se bas taj dan okotio hrcak, i kao to je super..mislim da je od tada nisu vise ni hranili, sto je ocito bilo fatalno jer je bila bas bas mala...

nenad
06.01.08., 13:08
Bauk, kraljevska - Lampropeltis getula je super zmija. Ima raznih podvrsta i morfi, ali je meni najlepsa obicna morfa (sa prstenovima) podvrste
Lampropeltis getula californiae. Dosta je slicna triangulumu po ponasanju, samo sto mi je triangulum mnogo lepsi, zbog atraktivnijih boja.
Uglavnom, na isti nacin se cuvaju i jedna i druga. I obe su kanibali pa nije preporucljivo spajati ih sa drugim zmijama, cak ni sam istom vrstom, osim
ako hoces da ih sparis.

Dule, ako bas bas malu zmiju ne hranis dva meseca, moze da bude rizicno. Meni se jednom desilo da mi triangulum dok je bio mali nije jeo oko
mesec dana, ali mu nije nista bilo. Ova je verovatno bila retko hranjena pa nije imala zalihe. Sto se tice zmija za pocetnike, vec smo pisali o tome,
ima i tema Apsolutni pocetnik i boa. Slazem se donekle sa tobom Dule, mislim da je mlada boa constrictor za pocetnike, ali nisu sve zivotinje za
pocetnike, koliko god se oni edukovali. Za neke stvari treba iskustvo, na primer za zmije koje nece da jedu miseve, pa im treba davati na silu,
za otrovne zmije, za varane, tegue i slicno. Da ne prodjes sa slomljenim nogama kao lik koji je na Dorcolu (u Beogradu) drzao varana (verovatno
nilskog). ::D

dule87
06.01.08., 13:40
hehehe sta varan ga izlomio heh...e da u pravu si-nisam ni ja mislio na "extreme" u trearistici-al ove ustaljene vrste koje pocetnici najcesce i traze, u biti i nisu toliko komplikovane, naravno uz prethodno puno citanja i informisanja... :)

nenad
10.01.08., 02:09
Pa, noramalno, stvarno je super vrsta. Prelepa je. Ona poraste do 1.30 m najvise, ali je relativno debela, pa zbog toga ne deluje kao bas mala zmija.
A glava, koja se na mojim slikama ne vidi dobro, je crna, vrh njuske je zut, a ima i zutu sharu pred kraj glave. Jedino sto joj se zbog crne boje glave
ne vide oci bas lepo :'( Inace, ima i varijanti sa skroz crvenom glavom i fenomenalno izgledaju.

spiderboy
07.11.08., 10:10
a jel znaš kog je pola,jel ženka ili mužjak?

nenad
07.11.08., 11:10
Ne znam. Nisam zagledao. Ima 80ak cm i kad se presvuce, pokida joj se kosuljica, po pravilu, posebno repni deo ;)

toncek
13.11.08., 20:34
zmija pre zakon :D...kolko se kreču cijene zmija Lampropeltis?

nenad
13.11.08., 20:43
Kod nas od oko 50 - 100 E, grubo receno. Zavisi koja vrsta.

dragon
13.11.08., 23:29
kolko znam ja sam ju štel kupit prije godinu dana i cijene su bile oko 100eur

gordond
14.11.08., 00:40
...I ja sam svoju platio 100e (Lampropeltis triangulum sinaloe)...

toncek
14.11.08., 00:51
u njemačkoj kad sam kupovao svog prvog pauka gledao sam maloi zmije bilo ih je more..i baš sam gledao Lampropeltis i prodavale su se po 16,20,30eur točno se sječam ove cifre od 16eur i nisam mogao vjerovat da idu tako jeftino a isto u bile preljepe i jako zdrave i mirne zmijice.gledao sam to kod jednih iskusnih ljudi muž i žena imaju oko 2000 zmija u parovima(1000 m i 1000 ž)i znam da jakooo punooo zarađuju na tom...

evo da malo pokažem kaj moj stric ima... ::D

http://img409.imageshack.us/img409/5721/antonioslike002ot6.th.jpg (http://img409.imageshack.us/my.php?image=antonioslike002ot6.jpg)http://img409.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

http://img409.imageshack.us/img409/4513/antonioslike003mn1.th.jpg (http://img409.imageshack.us/my.php?image=antonioslike003mn1.jpg)http://img409.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

http://img368.imageshack.us/img368/441/antonioslike005xu1.th.jpg (http://img368.imageshack.us/my.php?image=antonioslike005xu1.jpg)http://img368.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

http://img368.imageshack.us/img368/54/im004529is2.th.jpg (http://img368.imageshack.us/my.php?image=im004529is2.jpg)http://img368.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

prve tri slikice su jako loše zato šta sam tada imao još neki jadni mali fotić.uglavnom na prve tri slike se vidi mnoštvo kutijica na stelaži,ima ih more dimenzija 20*20*20.ako hočete stavit ču još slika...pozz...

gordond
17.12.08., 11:20
Ovde negde na forumu sam citao (i ljudi koji se bave prodajom su mi rekli) da je u terarijumu potrebna temperatura od 26 do nekih 29/30 stepeni za ovu vrstu. Medjutim, kod mene u terarijumu je preko dana u hladnijem delu oko 28 a u toplijem cak 32 stepena. S obzirom da ova zmija potice iz toplijih krajeva predpostavljam da joj to ne bi trebalo puno da smeta, ali opet interesuje me misljenje nekog iskusnijeg...

nenad
17.12.08., 11:59
30-32 je podnošljivo, nije problem. Samo gledaj da ne ide preko. Ali, gledaj da na jednom bar mestu ne bude 28, nego nešto manje.

Stufy
17.12.08., 14:36
I ja mislim da je ok, samo posmatraj da nije zmija stalno u hladnom delu. Cime grejes ter?

gordond
17.12.08., 16:17
U tom hladnijem delu temperatura nekad bude i 27 ili 26 stepeni preko dana u zavisnosti od temperature u sobi. Primetio sam da se mnogo cesce skriva u tom hladnijem delu...
@Stufy
Grejem ga obicnom sijalicom. Hteo sam da kupim spot sijalicu ali od 40w ima samo navoj za malo grlo tako da to otpada, a ako stavim spot od 60w bice pretoplo.
Sijalica je upaljena od 7-20h.

Stufy
17.12.08., 20:25
Nisam skapirao. Imas standardno grlo i sijalicu od 40 W u terarijumu ili usko grlo? Pa idealno bi bilo da on jednako vremena ili cak malo vise provodi u toplom delu, ali temperature koje si neaveo nisu alarmantne. Ne znam kako ti izgleda terarijum, ali kao privremeno resenje mozes tu hladniju stranu da naslonis na zid da bi se brze hladila. Ali to bi bilo samo privremeno resenje dok nesto ne smislis. Ako joj je sada toplo na leto ce joj verovatno biti jos toplije...

gordond
18.12.08., 00:11
Imam standardno grlo i sijalicu od 40w i zato ne mogu da stavim spot sijalicu od 40w jer one imaju usko grlo...
Ma ceo terarijum je privremen. Trenutno pravim novi od OSB ploca i stakla, samo jos trazim resenje kako da uradim vratanca za terarijum, ali o tome mozda u nekoj drugoj temi da ne pravimo offtopic...

gordond
07.01.09., 21:23
Ne znam zbog cega, ali od kako je ova zmija kod mene, prvi put do sad joj treba jako puno vremena da se presvuce... Ne znam koliko tacno dana ovo poslednje presvlacenje traje, ali po nekoj slobodnoj proceni je vec par dana duze nego inace a ona se jos nije presvukla. Kontam da joj nije nista, samo me interesuje da li je to mozda zbog godisnjeg doba (koje ona ne bi trebalo da oseti zato sto joj je temp. kao i uvek)?

freepartyman
07.01.09., 23:31
Nenade zmija ti je prelepa;)
Od manjih zmija mlecna mi je najlepsa,jedina mana joj je sto nece da kulira u ruci kao boidi:((

nenad
08.01.09., 01:13
Pa, mnoge Colubride mogu donekle da se naviknu na uzimanje u ruke. To zavisi od temperamenta jedinke. Obično nisu mirne kao Boide, ali ima izuzetaka, naravno.

Inače, i životinja u terarijumu može da oseti promenu godišnjeg doba, ali uglavnom ne reaguju nešto drastično na nju. Već smo pisali o tome kako bradate agame padaju u zimski san, kakva god temperatura da im je u terarijumu. Meni neke zmije nekad odugovlače sa presvlačenjem. Recimo albolabris je već skoro mesec dana bled, i nikako da se presvuče. Ne znam šta je razlog.

gordond
17.01.09., 01:07
Koliko bi trebalo da bude visok terarijum za odraslog trianguluma?
Znam da je rijuca zmija i predpostavljam da joj ne trebaju neke velike grane, ali pravim novi terarijum i moram da donesem odluku.

nenad
17.01.09., 01:30
30 cm je skroz ok. Nisu oni baš penjači. Naravno, ako i napraviš viši, neće ništa smetati.

nenad
27.02.09., 03:10
Moj triangulum se polako odjavljuje. Prvo je prestao da jede crno-bele miševe, i hteo da jede samo bele. A baš tad nisam mogao da mu nabavim bele miševe, pa je gladovao par nedelja. Onda sam morao da mu dam dva puta žive crno-bele, jer žive hoće da jede. I pojeo ih je oba puta. Posle toga je prestao da jede mrtav plen. Samo je jednog miša pojeo pre nešto više od mesec dana, i od tada ništa. Gleda miša i interesuje se za njega, ali ga ne doživi kao plen, pa se na kraju skloni od njega. Malo me sve to brine, jer vidim da je gladan. Pretpostavljam da će jesti žive miševe, ali slabo lovi, i ne ume baš lako da ubije miša. Možda će projesti opet kad otopli napolju, ne znam. Inače je aktivan i sve ostalo je normalno. Čak se zimus presvlačio mnogo češće nego inače. Praktično na 32-33 dana, obično mu je trebalo mesec i po. Ima oko 90 cm, sad bi trebalo da počne baš da ide u debljinu.

Evo par slika, ali opet problem sa slikanjem ove zmije, nikad ne ispadne kako treba.
http://img26.picoodle.com/img/img26/3/2/26/f_60m_2960139.jpg

http://img26.picoodle.com/img/img26/3/2/26/f_61m_e86b43c.jpg

dule87
27.02.09., 11:55
"Moj triangulum se polako odjavljuje." Kako mislis odjavljuje, jel mu se to blizi kraj, ili si mislio nesto drugo da kazes??? Probaj ga nahraniti nekom drugom hranom, npr. malim pacovom, a ako nista, onda kao krajnji potez uzmi hrcka..

nenad
27.02.09., 13:26
"Moj triangulum se polako odjavljuje." Kako mislis odjavljuje, jel mu se to blizi kraj

Pa, recimo da ide u tom pravcu. Sad se tvrdoglavimo i on i ja. Ako mu dam živog miša, znam da će jesti. Ali ako ga opet pojede, tek onda neće više jesti mrtve. Nije mi cilj da jede samo žive. Rekoh već da nije neki lovac, a i cimanje je da mu svake nedelje nabavljam žive miševe. A opet, ako još mnogo vremena prođe, moraću da mu dam živog miša. Videćemo kako će se situacija odvijati.

gordond
27.02.09., 13:41
Pa, recimo da ide u tom pravcu. Sad se tvrdoglavimo i on i ja. Ako mu dam živog miša, znam da će jesti. Ali ako ga opet pojede, tek onda neće više jesti mrtve. Nije mi cilj da jede samo žive. Rekoh već da nije neki lovac, a i cimanje je da mu svake nedelje nabavljam žive miševe. A opet, ako još mnogo vremena prođe, moraću da mu dam živog miša. Videćemo kako će se situacija odvijati.

Koliko je star? Ja bih da sam na tvom mestu insistirao na mrtvim. Bolje je da par dana ostavljas po mrtvog misa u terarijumu nego da ga naviknes na zive. Koliko sam skontao vise nije ni mali tako da kontam da ga misevi te velicine mogu i povrediti s obzirom da je navikao na mrtve...

nenad
27.02.09., 13:45
Ima oko 2,5 godine. Miša mu ostavljam najviše jednu noć u terarijumu. Nije dobro ostaviti miša par dana unutra zbog raspadanja. Ali sve jedno, on se 20ak minuta mota oko miša, i onda odustane. Čak sam pravio marionetu od miša, vezivanjem konca za rep. I čak ni onda nije hteo da jede.

gordond
27.02.09., 13:54
Nisam ni mislio da jednog ostavljas duze od jedne noci (''par dana po mrtvog misa''). I meni se par puta desavalo da nece da uzme misa par dana bez obzira na to koliko sam ga cimao njemu ispred glave. Onda sam mu dao zivog, ali je posle ponovo projeo mrtve.
Ne vidim zasto mislis da mu se blizi kraj, ipak je jos uvek jako mlad?
Ne znam da li se samo meni cini ili je sad vreme da ja tebi kazem: ''Daj bre Nenade, opusti se. Nemas razloga za brigu":D

nenad
27.02.09., 14:57
Pa nemam ja baš miševa u izobilju da mu svaki dan stavljam po miša u terarijum, pa da čekam da pojede nekog. To što sam rekao da se izgleda odjavljuje sam rekao zato što ovo traje već mesecima. Pre je jeo dosta normalnije, ali mesecima pravi probleme. Ma i ja se nadam da će se dovesti u red kad malo otopli.

gordond
27.02.09., 15:16
Kontam da nemas miseva na bacanje, ali bolje je da se izlozis trosku od 150din za par dana pa mozda i projede, nego da posle moras svake nedelje da trazis zive miseve.To je samo moje misljenje...
Ja imam drugaciji problem. Moj triangulum se mnogo ulenjio Da li je to zbog zime ili sta vec, ali on po ceo dan samo spava. Eventualno u par dana par puta izadje po terarijumu na par min. i opet se vrati na spavanje. Razmisljao sam da mu mozda malo proredim hranjenje. Sad ga hranim na 4-5 dana a razmisljam da pocnem na 6-7.

dule87
27.02.09., 15:51
Za to mislim da nemas razloga da se brines, bitno je da on jede, a to sto malo miruje, vjerujem da ce to proci kad prodje i zima.

nenad
27.02.09., 16:36
Ako zmija neće da jede ne treba joj nuditi hranu svaki dan, nego baš naprotiv, sačekati par dana, pa onda ponuditi. Da se ne bi previše navikle na miševe. ;)

Triangulum ti spava preko dana zato što je triangulum noćna zmija. Moj triangulum spava dobar deo dana, ali se uglavnom ne krije, nego je na otvorenom. Verovatno će i tvoj tako kad malo poraste. Koliko ti je dugačak triangulum?

gordond
27.02.09., 17:03
Ma kad sam rekao po ceo dan, mislio sam i preko noci... Lenj je kao i gazda mu-samo bi spavao :D
Dugacak je negde od 40-45cm, ne znam tacno. Uporedjivao sam sa stranicom terarijuma kad se ispruzi...

spiderboy
28.02.09., 15:36
nenade jel znaš pol tvoje zmije?jel moguće da joj je došlo vreme parenja?? neke zmije za vreme parenja i neko vreme pre i posle tog vremenskog perioda odbijaju hranu,pa je možda i tu nešto u pitanju,mislim triangulum sa 2.5 godine ne može biti star u tom smislu,po meni je daleko od toga da se "odjavljuje"

nenad
28.02.09., 16:01
Pa ne znam. Nije da odbija hranu, hoće da jede žive miševe. A znam da se ne odjavljuje od starosti, jer oni mogu da žive 20ak godina. Mislio sam pre na taj njegov štrajk glađu. U svakom slučaju, kad sam to rekao, nisam baš ozbiljno mislio ;)

nenad
08.03.09., 11:42
Juče je jela prvi put posle 40ak dana. Dao sam joj dva živa miša, ali manja. Nešto između skakača i odraslih. Satima ih je jurila dok ih nije pojela. Ne znam šta da radim sa njom, baš mi je problematična.

gordond
08.03.09., 14:13
Pa to je dobra vest da je konacno uzela da jede. Kad kazes problematicna, jel mislis na jos nesto ili samo na ishranu?

nenad
08.03.09., 14:23
Samo na ishranu. Ona hoće uvek da jede žive. To je interesuje,a li je mrtvi ne interesuju.

gordond
08.03.09., 14:41
Verujem da ce ponovo poceti da jede mrtve ako i sledeci put budes insistirao na mrtvim. Ja joj samo ne bih dao da ponovo oseti zive. Mozda opet budes cekao malo duze, ali kad joj bude kriza sigurno nece umreti od gladi pored bilo kakve hrane...

nenad
08.03.09., 14:44
Kako misliš ako i sledeću put budem insistirao na mrtvima? Sad sam joj dao žive, jer je mrtvi uopšte ne zanimaju. Ostavim je mesec i po bez hrane, i ona opet neće da ih jede.

gordond
08.03.09., 14:48
Uh, pogresno sam procitao post. Ucinilo mi se da si napisao da si joj mrtve... :shy: Zato mi je i bilo cudno kad sam procitao da ih je jurila :)
Ne mogu da verujem da je bas u tolikoj meri nezainteresovana za mrtve. Mnogo si ti nju razmazio;)

nenad
08.03.09., 14:51
Ne znam šta je u pitanju. Sledeći put ću joj dati jednog živog, i odmah posle jednog mrtvog. Možda tako projede.

gordond
08.03.09., 14:59
Ne znam, kontam da je to jos jedan put vise da oseti ukus zivog.Mozda da u isto vreme nudis i zivog i mrtvog pa da je malo zbunis, samo da se trudis da joj mrtvi bude blizi da bi njega zgrabila.

dule87
08.03.09., 15:16
Probaj da das jednog zivog, i jednog mrtvog, al svjeze ubijenog, a ne odledjenog, pa ako bude htjela da jede znaci nesto joj smeta u tim zamrznutim..
Pa joj sledeci put daj jednog svjeze ubijenog, a posle jednog odmrznutog.. Ili ces je naviknuti iznova.., ako nista znaces sa sigurnoscu sta je u pitanju..

nenad
23.03.09., 13:01
Juče je, posle dužeg vremena, pojela jednog mrtvog miša. Konačno. Nije bila stvar u tome da nije htela da jede zbog zime, jer je htela da jede žive, a mrtve je proučavala i njuškala, sigurno 20ak minuta, pa onda odustajala. I sad je konačno jela, valjda će nastaviti tako.

gordond
05.06.09., 20:22
Primetio sam (jos odavno, ali ne znam zasto tek sad pisem) da moj triangulum slabo reaguje na hranu. Nije samo da je nekad nezainteresovan, vec se jako i plasi. Inace je jako plasljiv, ali mi nije jasno zasto tako slabo ''trza'' na hranu, i kao da ima problem da shvati da je to mis i gde se oko njega nalazi. Svaki put kad ga hranim prodje mi kroz glavu to sto je ispao liku kad sam ga kupovao (necu da navodim ime). Imam osecaj da je taj pad dosta uticao na njegovo sadasnje ponasanje... Da li neko jos ima slicnih problema sa ovom zmijom, ili sam se samo ja utripovao?

nenad
05.06.09., 23:30
Moj ne jede baš preterano. Nekad se mota i po pola sata oko miša (mrtvog) i onda odustane. Kao da je gladan, ali da ne može da ga prepozna. Možda je i on ispao kad je bio mali :D

gordond
06.06.09., 00:15
Ovo je tek drugi put da odbije hranu. Mis stoji vec par 5-6 sati u terarijumu, a ovaj nista... Ne znam da li da ostavljam preko noci, kontam da ce poceti da se budja, ili je bolje da ga izvadim pre nego sto legnem...

nenad
06.06.09., 00:39
Ostavi ga preko noći, mada sumjam da će pojesti.

gordond
06.06.09., 13:34
Nije ga pojeo. Ko mu je kriv. Sad ce malo na post:D Pa kad ne bude jeo 15ak dana, onda ce da ga pojede:D

spiderboy
06.06.09., 17:19
mislim da je to kod njih normalna pojava,ili su i moji ispali iz ruke:D,imam dva L.t.sinaloa i par L.t.campbelli i svi se tako slično ponašaju kilave sa hranom stalno mada na kraju pojedu,kao da izprve ne kontaju da je to hrana

gordond
06.06.09., 18:27
Ma nisam mislio da taj pad ima veze sa tim sto nece da jede, vec sa tim sto je toliko plasljiv! Plasi se cak i kad mu prinesem misa, malo ga mrdam ispred njegove glave, i na bilo koji sledeci pokret on se trza i povlaci...

toka333
21.07.09., 12:27
A koja je razliaka tim podvrstama Pueblan ,campbelli i sinaloan?

nenad
21.07.09., 13:27
Razlika je u boji i dužini, recimo. Ima mnogo podvrsta trianguluma, a kod nas je dostupna praktično samo jedna L. triangulum sinaloe. Pogledaj na netu slike.

spiderboy
21.07.09., 20:37
L.t.campbelli :
http://img27.picoodle.com/img/img27/2/7/21/spiderboy/f_Ltcampbellim_73671f2.jpg
L.t.sinaloa :
http://img28.picoodle.com/img/img28/2/7/21/spiderboy/f_Ltsinaloam_d80d16c.jpg
mislim da se jasno vide razlike šara,i boje,za dužinu ne mogu ništa da kažem pošto su ove jedinke još mlade pa još nisu dostigli krajnju dužinu

toka333
22.07.09., 19:57
Aha sada razumem..hvala na slikama...:)

StevaNS
28.07.09., 23:04
danas sam pricao sa jednim likom, koji tvrdi da su mlecne zmije toliko plasljive da moras " da im das misa, izadjes iz kuce i ne vracas se 3 dana" jer inace nece hteti da jede. Ili ako npr. kamion prodje pored kuce ona oseti vibracije i uplasi se i nece da jede. Naravno da se malo sprdao (bar se nadam). I da cesto moraju da se force feeding-uju. Jel to tacno? (za force feeding ne za kamion) :)

spiderboy
29.07.09., 09:49
jeste kad su mali su plašljivi,ali ne u toj meri koliko su ti rekli,imam 4 kom i mogu da ti kažem da svi uzimaju hranu iz ruke

toka333
18.08.09., 14:51
Poz svima...da li ja za mlecnu moram imati dva svetla....jedno za noc i jedno za dan ili je dovoljno samo jedno koje ce grejati od 7 do 20 sati?

nenad
18.08.09., 15:44
Ne treba im svetlo za noć. Inače one i ne traže puno svetla. Ja ih preko leta i ne grejem.

gava
18.08.09., 16:32
Ma da. Ja ni bou ne grejem leti, a kao tropska je zmija, treba joj veća temperatura. Sasvim normalno raste i na sobnoj temperaturi.
Ja bih čak rekao da im u opšte ne treba svetlo :-)

nenad
18.08.09., 17:55
Triangulumima i ne treba. Oni su noćne životinje. U prirodi jako retko izlaze preko dana iz zemlje, a i kad izađu, ostaju skriveni pod lišćem, kamenjem i slično :D

toka333
18.08.09., 21:39
Znaci ja samo danju moram da grejem?(osim letI ako je jako vruce :)) ili da ubacim ispod stakla onaj kabel grejac i miran sam....sta mislite o tome? :)

spiderboy
18.08.09., 22:45
leti nema potrebe za grejanje,a zimi sve ti zavisi od sobne temperature,može sijalica,može kabel grejač,ili kombinovano,sve zavisno od situacije

toka333
18.08.09., 22:57
Aha..a nocu je nemoram grejati?

Lizard_King
18.08.09., 23:06
ljeti ne moras..
ali zimi ak temp puno pada moras ubaciti ili nocu sijalicu crnu crvenu , ili keramcicki grijac .. ili foliju .. uglavnom nestoo .. bi trebalo da digne temp a da ne bude svetlo ..

spiderboy
18.08.09., 23:26
Aha..a nocu je nemoram grejati?

sve ti zavisno od sobne temperature i starosti zmije,ako ti se sobna temperatura ne spušta ispod nekih 20-22 stepeni nema potrebe

toka333
21.08.09., 10:53
a to starost zmije....moja ce zmija biti tek roodjena...onda moram vise da grejem?

gava
21.08.09., 11:16
Uzmi ovako, najniža temperatura neka ne bude manja od 22, a najviša neka bude do 30 stepeni. Ako najviša i pređe malo nije strašno

spiderboy
21.08.09., 13:40
a to starost zmije....moja ce zmija biti tek roodjena...onda moram vise da grejem?

mislio sam na to da li je odrasla zmija ako jeste onda možeš da joj daš mirovni period u toku zime,kada im se svakako spušta temperatura na nekih 16 stepeni na dva mesci otprilike,a sve to i ne mora,ako je za uzgoj onda je preporučljivo zbog više razloga u šta ovde neću da ulazim u off,ako je ne prezimljavaš isto joj neće ništa faliti,ovo naravno se odnosi na odrasle jedinke,što onda kod tebe nije slučaj,pošto je beba u pitanju,na njih se odnosi to što je gava rekao;)

chalabin32
21.02.10., 03:41
sta mioslite jel bi opstali kameleon i koralna zmija zajedno?mislim da je kameleon vec odrasto pa da ga koralna ne bi mogla napasti,a kameleon kapiram nju ne bi napadao:)

LARYBG
21.02.10., 04:11
nikako....

spiderboy
21.02.10., 09:19
sta mioslite jel bi opstali kameleon i koralna zmija zajedno?mislim da je kameleon vec odrasto pa da ga koralna ne bi mogla napasti,a kameleon kapiram nju ne bi napadao:)

u drugoj temi sam već odgovorio na to pitanje da zmije i kameleoni ne idu zajedno,NIKAD...

StevaNS
21.02.10., 23:57
Da ne otvaram posebnu temu, imam mali problem sa jednom mlecnom. Od 5 primeraka samo sa njom imam problema oko hranjenja. Pojede mozda jednog malog pinkija u mesec ili mesec i po a i to na jedvite jade. Ne mogu je naterati. Probao sam i da mu rasecem glavu, i da pokrijem terarijum... nista...
Padam u iskusenje da joj dam zivog..

Jel ima neko predlog?

Inace, ostale zmije iz istog legla lepo jedu, neke su prozdrljivije od drugih, tj, neka preskoci obrok tu i tamo ali u principu nema problema.

gagi
22.02.10., 00:19
Stevo ja sam isti problem imao sa bebom kukuruznog smuka i od kad sam počeo da mu dajem žive pinkije poče je redovno da jede,kasnije je počeo i mrtve.Tako da kombinujem kako sam u mogućnosti.Probaj da je ostaviš sa mišićem u kartonskoj kutiji neko vreme.

nenad
22.02.10., 00:49
Triangulumi znaju nekad da zezaju za hranu. Moj odrasli triangulum odavno već izbegava mrtav plen, iako ga je godinama jeo. Divlja po terarijumu, jer je gladan, gura glavu u ćošak i u stanju je da škripi po sat vremena u ćošku, na moje oduševljenje, naravno, ali neće da jede.
Jedini način da ga nateram da jede mrtav plen je da vežem miša koncem, jedan kraj za rep, a drugu za kuku, i da ga onda "šetam" po terarijumu. Posle par minuta je ubedim da je plen živ, posebno ako se miš "penje" po njoj, pa ga onda udavi i pojede.

spiderboy
22.02.10., 08:04
potpuno se slažem,neki triangulumi su kilavi na hranu,ali to je zavisno od jedinke,pa probaj sa živim,ali ni to ne mora da znači ništa

Rokerka
26.02.10., 14:47
Jedini način da ga nateram da jede mrtav plen je da vežem miša koncem, jedan kraj za rep, a drugu za kuku, i da ga onda "šetam" po terarijumu. Posle par minuta je ubedim da je plen živ, posebno ako se miš "penje" po njoj, pa ga onda udavi i pojede.
Ti se bas zabavljas!:D

nenad
26.02.10., 16:47
Pa šta drugo da radim? Jedino da joj dajem jednom nedeljno živ plen. Inače, ovakav način hranjenja ne traje večno. Ona misli da je to živ miš, zato što se pomera, iako ne miriše kao živ miš, jer je prilično izgubio miris u zamrzivaču. I tako se navikava da taj, da kažem, blag miris miša, povezuje sa živim mišem. Posle par takvih hranjenja može se očekivati da će pojesti mrtvog miša ostavljenog u terarijum. Tako sam je inače i navikao na mrtav plen. Jer kad sam je uzeo, samo je živ plen jela. Na taj način je projela ;)

Graciotello
10.03.10., 20:34
@nenade

Da li su one slike sa ili bez blica?

paja_gajic
10.03.10., 22:54
Predivna je hocu i ja jednu. :)

nenad
10.03.10., 23:06
@nenade

Da li su one slike sa ili bez blica?

Sa blicem, što pitaš? Blic joj malo izmeni boju, ode više sa crvene na narandžastu.

dijana
21.07.10., 16:10
Pozdrav svima od novog clana,
Ja sam eto 3-dnevni vlasnik zmije...zanima me koja je podrvrsta nas triangulum? Po slikama lici na campbelli , ali ako bi nam neko potvrdio bilo bi super. Onako uopsteno o zmiji, 100% vremena je sakrivena, ne pomera se za ova 3 dana osim kada je mi uzmemo u ruke pa je vratimo. Tada se sve pomeranje svodi na trazenje novog skrovista :mad:.
Danas smo joj prvi put ponudili mrtvog misica i uopste nije zainteresovana. Izgleda kao da ga se plasi :(
E da i kako da znam da li je zenka ili je muzjak? Hvala u napred :icon_cheers:

NecrovoX
21.07.10., 22:22
El to onaj mali lepotan iz Faune?
Ne brini za hranu,mozda nije gladna,pokusaces ponovo za koji dan.A i ako je iz faune verovatno je hranjena zivim plenom,pa mozda prodje malo vremena dok se navikne na mrtav plen.
Sto se tice provere pola to ne mozes sama uraditi,ako su to te iz Faune onda su jos poprilicno male pa se moze metodom izvrtanja ili klasicno sondiranje.Nista od toga nemoj ni pomisljati sama da radis,ako i nisi uzela iz vec pomenute radnje idi tamo i vidi sa njima,oni to znaju i radi su da pomognu.
Za skrivanje je to normalno,novo mesto,pa dok se malo navikne.Mozda se kasnije oslobodi,nece ona svakako bas nesto preterano jurcati,nemoj to ni misliti.Cak i kada se kaze "dosta aktivne" zmije to obicno znaci da nece bas stalno biti skrivene,ali nece ti ni non stop vrsljati po terarijumu.

spiderboy
21.07.10., 22:33
uglavnom su aktivne noću,preko dana se skrivaju

dijana
22.07.10., 01:21
Da, malisa je iz Faune.
Problem sa hranom je resen.:D Nakon 2-3 sata neckanja lepo je ruckao.Inace ovo nam je prvo hranjenje pa je i opravdano malo panike.
Nakon obroka malisa je otisao iza saksije za cvece i presvukao se na nase iznenadjene(nismo primetili nikakve znake koji su ukazivali na tu fazu).
Sto se tice pola,nije u sustini ni toliko bitan(mislili smo ako postoje vizuelni pokazatelj).Vise nas zanima kojoj podvrsti pripada ,pa ako neko moze da prepozna sa ove nase( ne bas savrsene) fotkice.:(

spiderboy
22.07.10., 07:22
po slici bih rekao da je L.t.campbelli,mada je raspored boja malo čudan,kod mojih su crvene trake malo šire

NecrovoX
22.07.10., 15:29
Nije ni cudo sto nije bio rad da jede odmah ako je bio u fazi presvlacenja.Inace ide ti ono klasicno zabeljenje ociju,postane sva mutna tj sva pobledi i to je tako par dana,onda sve to nestane i deluje sve kao i pre par dana i tek se onda presvuce.Zato nista niste primetili...Prelistaj malo lepoljive teme u vezi presvlacenja,u vezi hranjenja i kada smes,a kada ne uzimati zmiju u ruke i bice sve ok.
Za pol koliko ja znam ne postoji neki vizuelni pokazatelj koji je siguran.Pitaj u Fauni oni su verovatno gledali...I sretno sa malcem!

kica
21.01.12., 00:04
pozz svima...imam laznu koralnu zmiju...u ponedeljak je jela i uopste ne izlazi iz lisca koje joj stoji u terarijumu ni danju ni nocu kako obicno zna da izadje.Ja sam je kupila pre mozda mesec dana,i do sad se nije presvlacila,da li su to mozda znaci da ce da se prsvuce i da ne treba da je diram...danas sam je vadila i cini mi se da ima tamno plavu skramu preko ociju i boja je skroz ruzna nije onako lepa i crvena...molim vas da mi neko odgovori veoma sam zabrinuta...:)))unapred hvala

D@nijel
21.01.12., 01:13
Presvlacice se 100% zato je i izgubila boju i ima zatamnjene oci.malo povisi vlagu da se lakse presvuce i ne uznemiravaj je.Pozz

kica
21.01.12., 15:13
hvala ti...jos samo jedno pitanje...:)...da je nahranim u ponedeljak ili ne...posto jos uvek nije izgubila boju i nisu joj pobelele oci?

piton123
21.01.12., 19:16
Nemoj ju haniti,bolje ju pusti da se namiru presviće.;)

kica
22.01.12., 00:36
ok...hvala...:)

KIKI
25.03.15., 19:08
cao, vlasnik sam jedne mlecne zmije i imam velikih problema u zadnje vreme oko njene ishrane, tacnije nece da jede nista vec duzi vremenski period. jako se cudno ponasa, po ceo dan puzi uz ivice terarijuma i trazi izlaz napolje a to ranije nije radila. zelela bi da znam sta se desava ako mozete da mi pomognete. jako sam zabrinuta sto nece da jede ni mrtve ni zive miseve, bojim se da ce crci od gladi. hvala unapred! pozz!