PDA

Pogledaj punu verziju : Suva hrana



Bauk
08.01.08., 01:50
Da li je neko imao prilike da proba sa ovim da hrani...

http://www.petdiscounters.com/mc_images/product/image/d_5610.jpg

Moje su iguane uzivale...

Proka
08.01.08., 07:57
cime ???

marko
08.01.08., 09:52
Hm čudno kako neće da postavi sliku, evo linka pa pogledajte: slika (http://www.petdiscounters.com/mc_images/product/image/d_5610.jpg)

Edit:
Hehe baš se ne da pogledati, copy/paste link u brawser da ne bi bilo forbidden something:
http://www.petdiscounters.com/mc_images/product/image/d_5610.jpg

Geni
08.01.08., 10:16
petdiscounters ne dozvoljava linkovanje. To je voma često kod komercijalnih sajtova. Zato i postoji pravilo da se slike koje se 'pozajme' sa drugih sajtova stave kao link a ne u IMG tagove.

zarko
08.01.08., 17:02
suva hrana?
koja ?

Proka
08.01.08., 18:16
http://www.petdiscounters.com/mc_images/product/image/d_5610.jpg

samo kopiraj link u brawser....

zarko
09.01.08., 04:25
pa sto ne kazes :)
slaba vajda bato od toga....
najjasniji odgovor sto bi to kad ima povrca?
i to bas lepo povrce kod nas....
a inace to su izmisljotine i obicno su u rangu sotcne hrane..kazme obicno.
to niko ne daje osim lenjih amerikanaca :)

Bauk
12.01.08., 17:11
Cuj povrce...ima i sa ukusom(mirisom) mesa ::D ... Ma, cisto pitam, to sam kupio kad sam uzeo i zivotinje, to i susene cvrcke, a i kevi je bilo lakse da ih hrani sa tim, lakse je podnosila ::D Doduse znas kako je ranije(pre 7-8god) bilo komplikovano naci npr. crve brasnare...a da nepricam o drugim stvarima

nenad
12.01.08., 17:31
Koje si zivotinje hranio sushenim cvrchcima? Meni je agama jela neke konzervirane cvrcke, ali sushene bas i nije volela. Pojede jednog-dva i nece
vise.

kimo
12.01.08., 20:16
Pa sušeni se i ne prodaju valjda? To je sve glupost...

Bauk
12.01.08., 20:45
Green Iguana...Iliti standardna iguana... Bogami jela ih je znas kako... Cudno mi je bilo to sto nije htela da jede paradajz, ali, to je opet za drugi deo foruma :)
Kimo zasto su suseni skakavci glupost, oni su samo dehidrirani i naravno DEAD, to se zove freeze dryed. Sve je isto samo bez vode radi produzivanja vremena upotrebe.

zarko
12.01.08., 20:47
suseni za kornjace...

zarko
12.01.08., 20:48
hahahaa
ap niko nejede paradajz..cudno je da je htela da jede

kimo
12.01.08., 22:04
Pa ne znam koliko čega tu ostane ako je nešto suvo? Ne razumem se u taj deo, a i ako su sušeni cvrčci za iguanu onda je opet tu problem, jer iguana ne treba da jede cvrčke...tj. nikakvo meso...a što davati sušeno ako ima sveže i živo...možda tada nije bilo, ali sada bogme ima, ja recimo imam 7 vrsta hrane...

nenad
12.01.08., 22:17
Da, iguani se nikako ne daje ziva hrana. Citao sam da su neka istrazivanja pokazala da iguane koje jedu zivu hranu cak i samo povremeno, krace zive
od onih koje je ne jedu.
A sto se tice sushene hrane, Kimo ko da ne znas kakva je situacija do skoro bila. Nista sem tenebrija nije moglo da se nadje.

zarko
13.01.08., 01:32
iguane us biljojedi proteini zivotinjskog porekla unistavaju bubrege i nagomilavanje uritne kiseline - i dobiju giht po narodski..u prevodu nenormalan bol u zglobovima..
a od burega jeli..riknu!
meso insekti iguane NE

biforst obrisi poruke iz sanduceta

Bauk
13.01.08., 01:48
E malo preterujete u vezi ishrane, ni nama ljudima neprija masno i suhomesnato, a opet volimo svi da "nabodemo" po nesto. A inace ljudi, sistem za varenje, zubi zubalo i ostalo uopste nije predvidjen za ishranu mesom! Da mi bi trebali da smo biljojedi...ali...to ti je evolucija
Tako da...ja joj ponudio susene skakavce( nisu cvrci sad sam se setio ) ona je sama uzela, znaci da i ona voli da zamaze crevca, zna sta valja...I naravno da joj to nije bila osnovna hrana,daleko od toga...jela je sve zivo, obozavala je npr. da klopa maslacke, licno sam brao u dvoristu! Ja sam je imao vise od dve godine, bila je 120cm i delovala srecno i zadovoljno...na kraju je brat prodao...Imao sam ih oko 10, ukupno u razlicitim vremenskim periodima i sto se tice hrane sve su jele isto i nikada nisam imao problema...

nenad
13.01.08., 02:37
Prvi put cujem da sistem za varenje ljudi nije predvidjen za ishranu mesom. Mozda smo nekad bili biljojedi, ali ja se secam koliko sam upropastio krvnu
sliku dok sam bio vegetarijanac, a ipak sam koristio sve zamene za meso.
U svakom slucaju, ako je covek evoluirao od biljojeda do mesojeda, odnosno do svastojeda, to se iguanama jos nije desilo. Nece se problemi
pokazati u narednih godinu-dve, obicno, nego kasnije. Koliko ja znam iguanama nikad ne treba davati insekte ili meso. To ne znaci da ce ih male
kolicina insekata ubiti, niti da ce im izazvati neke probleme, ali vece i redovne kolicine insekata ce sigurno izazvati probleme iguani na duze staze.
Poenta je u tome da za iguanu bar nije problem naci hranu ;) i to preko cele godine.
A, kad vec pricamo o sushenoj hrani, vecina gustera odbija da je jede, a ima dobre hrane. Ja sam koristio one velike crne cvrcke, konzervirane, i
nisu bili suvi. Agama je bas volela da ih jede.

zarko
13.01.08., 04:52
iguane ne jedu nikakve insekte. nikad,tokom svog zivota pa cak ni slucajno.
do tog zakljucka su dosli ljudi koji zive i disu iguane.
a nakon toga pisali knjige da bi drugi mogli da uce na osnovu njihovih istrazivanja i zapazanja.

biljojedi samo pate od proteina zivotinjskog porekla.

nenad
13.01.08., 11:25
Pa, ja sam cuo za vise slucajeva iguana koje jedu insekte, pa cak i samo insekte, ali to dokazano nije dobro. To se u prirodi ne desava. U zarobljenistvu
zivotinje rade cudne stvari. Bilo je par slucajeva zmija koje su pokusavale samu sebe da pojedu u zarobljenistvu. :confused2:

Geni
13.01.08., 12:04
E malo preterujete u vezi ishrane, ni nama ljudima neprija masno i suhomesnato, a opet volimo svi da "nabodemo" po nesto. A inace ljudi, sistem za varenje, zubi zubalo i ostalo uopste nije predvidjen za ishranu mesom! Da mi bi trebali da smo biljojedi...ali...to ti je evolucija


Opa... ode sve što se ikada učilo o ljudskoj evoluciji naopačke. Zubi nisu predviđeni za meso? Daj neki izvor za ove nove teorije. Nisam pratio :D

zarko
13.01.08., 12:51
ovo sto sam reko odnosi se na iguane u prirodi i opservacija njihovog prorodnog ponasanja. male iguane nikad ne love insekte ..a slucajno da pojedu nekog...pa ni to se nedesava jednostavno.
tako je :)

dule87
13.01.08., 15:30
da se i ja ukljucim-kad smo vec kod ljudi...vjerovatno ste culi da nulta(0) krvna grupa ne smije da ne jede meso, jer je najstarija evolutivno, da je direktan evolutivni potomak od homocrectusa i ostalih majmunolikih predaka koji su se striktno i jedino hranili mesom...dok je drugaciji slucaj sa AB krvnom grupom koja moze opusteno da zivi na "halugi" i da joj se to cak preporucuje, a ostale kr. grupe su negdje izmedju ove dvije...znaci nema to nikakve veze sa zubima i vilicom heh a iguane je glupo poredit u bilo kojem smislu sa ljudima-osim u jednom-jer ima ljudi koji se hrane kao iguane (vgetarijanci i vegani)...hehe :)

zarko
13.01.08., 17:58
nisam to znao i fala za info ..
jako interesantno

Bauk
14.01.08., 02:31
Ljudi o cemu mi pricamo...ja moje iguane nisam morio gladju pa da su morale da jedu, imale su hrane koliko god pozele, ja sam probao sa tim skakavcima i video da ih one jedu, znaci mogle su da biraju, nisu morale...a jele su i crve brasnare...
U onoj knjizi koju cu(kad ugrabim skener) da skeniram i posaljem vam, pise da povremeno jedu. Cak pise da im 20% ishrane cine inekti...Ali opet, da izuzmemo knjigu i naucna dokazivanja, moje iguane su jele I skakavce i crvice...a nisu morale...mislim da je to najbolji dokaz

nenad
14.01.08., 02:43
Prvi put cujem da iguanama 20% ishrane cine insekti. Taj podatak definitivno nije tacan. Ja sam pokusao da kazem da im male kolicine insekata
nece smetati, ali razlog zasto se vodi ova rasprava je ne da se tebi dokaze da nisi u pravu, nego da se ljudi koji pocnu sa iguanama posavetuju kako
da ih hrane. To sto su tvoje jele insekte ne mora nista da znaci. One to u prirodi ne rade, u zarobljenistvu se zivotinje nekad cudno ponasaju, to
sam vec napisao. Moja agama je jela listove plasticne biljke, a nije morala. Sigurno je osecala da to nema nikakav ukus i da ne moze da se sazvace,
ali ih je ipak jela. To ne znaci da joj je to prijalo i da je to dobra hrana za njih.

Bauk
14.01.08., 04:39
Ma naravno da poenta nije meni dokazivati, ja sam samo sa vama delio moje iskustvo, koje je eto mozda malo drugacije od vaseg... Stvarno ne zelim da se raspravljamo oko gluposti, moje su jele to sto su jele i bile su ok, siguran sam da su i one koje nejedu insekte takodje ok.
Skeniracu ja onu knjizicu, mozda ni ja nisam dobro preveo i shvatio...
PEACE drugovi...pa nova godina je majku mu 8)

zarko
14.01.08., 05:50
ovo pisem samo da bi ljudi koji citaju postove znali da ne treba da se daje i ako si ti davao.
i ja sam dao mojoj da proba psecu hranu,...i jede
ali to ne znaci da je dobro za nju!!!!

nenad
14.01.08., 12:05
Stvar je u tome sto ce neke zivotinje sve jesti. Meni je agama nasrtala na leopard gekona (nesto manjeg od nje), sa namerom da ga pojede,
napadala razne zelene predmete, kabal telefona, aplikacije na garderobi i slicno. ;) Ako guster jede hranu za koju mu digestivni sistem nije prilagodjen ne mora odmah da se primeti da nesto nije u redu sa njim. Posledice toga mogu da nastanu tek za nekoliko godina. Moj drug je dobio iguanu od 2 god.
i cuvao je jos nekih 5 godina cini mi se, u ocajnim uslovima. Jedino sto je imala je bio prostor, jer je bila pustena. Nije imala ni UV lampu ni adekv.
temperaturu ni raznovrsnu hranu, pa ipak je napredovala. Do jednog momenta kad je samo uginula. A, realno, mogla je da pozivi jos toliko. Hocu
da kazem da se nije primecivalo da joj nesto fali, a onda je samo uginula. Ne kazem da bi se to desilo i tvojim iguanama, ali, eto, ne vide se odmah
posledice. Kao kad pushish dve godine, pa kazes da duvan nije stetan, jer nisi osetio nikakve posledice ::D
U svakom slucaju, ovde izbegavamo svadje, tako da nismo ni hteli da se upustamo u tako nesto. Samo vodimo raspravu ;)

Bifrost
16.05.08., 03:14
da se i ja ukljucim-kad smo vec kod ljudi...vjerovatno ste culi da nulta(0) krvna grupa ne smije da ne jede meso, jer je najstarija evolutivno, da je direktan evolutivni potomak od homocrectusa i ostalih majmunolikih predaka koji su se striktno i jedino hranili mesom...


Nisam obraco paznju na ovu temu Dule gde si to procitao? Ja sam nulta - :lol: nisam znao da krvna grupa utice na ishranu.

dule87
16.05.08., 17:26
hehe i ja sam, tako da ovo mogu da potvrdim iz licnog iskustva.. :) heh neznam davno sam citao to u nekom naucnom casopisu, pa mi je ostalo..neznam proguglaj mozda nades nesto o tome.. :)


Ja sam nulta - :lol: nisam znao da krvna grupa utice na ishranu.
- heh naravno da utice..negdje sam procitao cak da nulta krvna grupa ne moze da apsorbuje kalcijum iz mlijek..-e za ovu info ne mogu da tvrdim da je tacna jer sam je citao u dnevnoj stamp, a oni znaju svasta da pisu.. :)

Bifrost
16.05.08., 18:19
Hehe, bas cu sada proguglati malo...

minimall
18.12.09., 00:16
covek je svastojed on samo jede sve!ko svinja:)cak sad planiraju bubrege da presadjuju od svinja ljudima kazu da smo najslicniji,iguana je biljojed moze ponekad da pojede i larvu ali radije jede kupus i jabuku provereno..probao sam kod ortaka dali smo jednog fobasa i izredanog povrca jeli su zajedno:) onda je moja t pojela fobasa i tako salu na stranu iguana jede travu t jede fobasa a mi mozemo sve a sto se tice krvne grupe to ima neke logike ko veruje u to ,