PDA

Pogledaj punu verziju : Kako preparirati tarantulu ... ???



Proka
08.01.08., 07:23
Kako preparirati tarantulu ... ??? .... to me interesuje :icon_scratch:
ako neko ima iskustva ...

P:S moja tarantula je josh uvek ziva .. cisto se informishem :)

x3m.Marco
08.01.08., 21:30
Ja sam video kod likova sto prodaju nakit kod SKC-a tj.preko puta skc-a neke tarantule na prodaju.Naravno preparirane.

Proka
09.01.08., 10:23
mene cisto interesuje sam porces ???.... shta raditi kada ti tarantula umre ??? :icon_blackeye: ... glupo je da je bacim ::) ...

ToPa 12.02.
09.01.08., 15:08
ja mislim da se za prepariranje moze koristiti i kosuljica ali nisam siguran...ako je prepariranje isti proces kao kod ostalih zivotinja onda...onda je to:
za prepariranje se koristi samo koza,a ostatak se ostavi da se osusi,onda se premazuje unutrasnja koza sa nekim uljem,i tako nekoliko puta...i posle se to puni sa nekim sranjem...

Geni
09.01.08., 15:14
Pa nema baš potrebe za svim tim. Samo je pitanje šta uraditi sa abdomenom t.j. kako ga napuniti. Ja sam par puta na košuljicama sastavljao abdomen i punio ga vatom. Kod mrtve tarantule bi to bilo malo teže. Ostatak će ostati kakav jeste ako se ne ubuđa (samo držati na suvom). Dakle, jednostavno mrtvu tarantulu namestiti u željeni položaj i ostaviti da se isuši. Ne računajući smežuran abdomen izgledaće savršeno. Imam par takvih.

p.s. treba je uramiti (vata dole staklo gore) jer se prašina skuplja na njihove dlake ko nenormalna.

spiderboy
20.03.08., 22:51
pre više godina imao sam neku knjigu,u njoj je delimično bilo opisano prepariranje većih insekata,po njima se abdomen oprezno sa trbušne strane zaseče malim makazicama,potom se odstrane unutrašnji organi,ispuni se nekom mekom materijom(vata npr.).nakon toga se zašije mesto gde je otvor,a pošto je sa trbušne strane ne vidi se.Naravno treba ga namestiti u željeni položaj,ako je potrebno fiksirati sa tankim iglicama dok se ne osuši.verovatno se postižu dugotrajniji rezultati ako se koža tretira sa specijalnim hemikalijama,ali u to ne bih tu ulazio,pošto o tome nemam nikakve podatke...
nadam se da sam ti bar malo pomogao
Pozdr.

Filip
24.03.08., 19:11
Tarantule i druge Arachnidae se najbolje i najcesce cuvaju u alkoholu. Ipak, ako hocete da je preparirate, onda bi najbolje bilo da se izvade unutrasnji organi malim rezom ispod abdomena i da se isti napuni vatom (da bi abdomen zadrzao oblik). Zatim je namestite na sirilicu, obicno parce stiropora, i sa iglama podesite ekstremitete u zeljeni polozaj. Tako treba da ostane barem 3-4 nedelje i vise nema potrebe za bilo kakvim hemikalijama. Da bi se kasnije lakse rukovalo sa tarantulom, mozete je probosti iglom kroz toraks (pre preparovanja) a dok se susi bilo bi pametno poslusati Genija i staviti je u neku fioku. Bolje je ne stavljati je izmedju vate i stakla, vec u bilo kakvu kutiju koja bi mogla da lici na entomolosku, jer u slaucaju kasniejg rukovanja osusenim preparovanim primercima, znatno je lakse vaditi ih iz kutije nego iz stakla sa vatom...
Pozzz
F.

Bifrost
28.03.08., 20:44
zasto ne preparirati kosuljicu od presvlacenja umesto same tarantule, efekat je isti a mnogo je lakse i nece se usmrdeti...

kimo
28.03.08., 21:08
Aj prepariraj ti košuljicu pa da vidimo jel moguće...uvek je negde raspadnuta ili nešto fali, to je još delikatinije od samog pauka...

zarko
29.03.08., 20:19
ja redovno susim T i nema nikakve frke.....
samo ga lepo razapnem i ostavim u sobi,...
a i kosuljice sma punio stiroporom zatvorim sve, ne toliko precizno, i ko prava NOVA

rassa
23.06.08., 11:57
ovo sam je napravio sa 2 t. tj nihovih kosulja (koje mi je dao Kimo)

http://www.aimagehosting.com/images/ooun77hz5nhb6voby9wn_thumb.jpg (http://www.aimagehosting.com/viewer.php?file=ooun77hz5nhb6voby9wn.jpg)

malo je lose ispala sl/ ali inace izgled nije los

spiderboy
24.06.08., 11:24
ajde kad je tema već obnovljena,kako gledam to su košuljice,osušene,jedna je stvar osušiti odbačenu košuljicu,a sasvim je treća stvar preparirati pauka...

rassa
24.06.08., 12:02
znam ali samo pokazujem da uopste nije lose staviti i kosulice

spiderboy
24.06.08., 14:51
ma da,obično ih i sam ostavljam tako da se osuše čisto da se ne bace

rassa
24.06.08., 14:55
ja sam napravio sliku od toga - nije onako spljosteno kao obicna sl. nego bas ... normalno (sl. ima dubinu)

spiderboy
25.06.08., 00:24
3D slika,i to je bolje nego mrtav pauk(hehe)..

rassa
25.06.08., 00:29
pa izgleda bolje nego da je spljosten