PDA

Pogledaj punu verziju : zmija jede batak :)



dule87
09.01.08., 00:45
kao sto i sam naslov kaze, neki dan sam u nedostatku miseva zmiji dao batak.
sad malo poblize-s obzirom da su misevi i hrcci kod nas pravo skupi (bijeli mis 3 eura, hrcak 4 eura), a da mi je nestalo hrane za zmju (a moj hrcak nikako da se okoti)-bio sam primoran da improvizujem.. uzeo sam pileci batak, izvadio kost, ubacio u kesu sa malo piljevine u kojoj spava hrcak, ugrijao, ocistio od piljevine i dao zmiji...odmah ga je scepala i pojela-zanivmljio da ga je "davila" duze nego sto davi zivu hranu...hehe :)

nenad
09.01.08., 00:53
Moj drug je u nedostatku miseva mladu bou hranio pilecim vraticima. To je cisto da ne bude gladna, ali ona iz tog obroka ne izvuce sve sto joj je
potrebno. Moze da se koristi povremeno, ali ne stalno. Inace, vec su pisali ljudi da nije dobro hraniti zmije hrchcima. Sto ne probas da gajis pacove,
znam da nije bas najlepsa stvar, ali, kad se mora... Inace, mnogo su vam skupi glodari, kod nas je pacov manje od 3 eura, a odrasli beli mis jedva
nesto skuplji od 1 eura. Ali, to je kod odgajivaca, ne znam kakve su cene u pet-shopovima, sigurno skuplje. Probaj da saznas od prodavaca u pet-
shopu gde nabavljaju miseve. Ako nadjes odgajivaca bice ti mnogo lakse.

crow
09.01.08., 01:04
BRATE HRCAK 4 EURA :shock: JA IH KUPUJEM ZA 50 DIN

dule87
09.01.08., 15:02
ma znam naravno to je sve u nedostatku adekvatne hrane...a i za hrcke sam nesto citao-valjda radi vece kolicine masnoce u org. nisu bas dobri za hranjenje zmija, al i oni mogu po nekad u nedostatku miseva...planirao sam da gajim pacove, al moram da nesto skontam da ih gajim u podrumu, jer bi bilo bas previse da i njih gajim u stanu-brate imao sam miseve (na balkonu) oni ne da smrde..kad misevi toliko smrde kakvi su onda pacovi hehe :)

gava
09.01.08., 16:11
Nisi trebao da vadis kost. I miseve kada im dajes ne uklanjas kosti. Tako zmije resavaju svoju potrebu za kalcijumom

dule87
09.01.08., 16:46
znam al sa kosti bi joj bio prevelik zalogaj (jos je mala oko 1 metar), a samo sam batak imao, da je bilo cijelo pile dao bih joj vrat :) hehe

ludak
09.01.08., 21:42
daj bre nabavi tri para velih miseva pa stalno imas male.Imam je mongolske 50 din mali ,100 din veliki.

gava
09.01.08., 23:10
Ma da, beli misevi su 100,00din komad u petshopovima. Ja odrasle miseve za zmiju kupujem po 80,00din. To je smesno. Zato ih ne gajim. Zmija me ne kosta mesecno ni 500,00din.

nenad
10.01.08., 01:57
Sta ce mu tri para miseva? On cuva bou, koja ce verovatno za pola godine da predje na pacove. Bolje da uzme da gaji pacove. ;)
Inace, zmije srednje duzine, kao sto je kukuruzni, stvarno nisu skupe za cuvanje. Ako imas jednu. Kako im broj raste sve je skuplje, naravno,
i sve teze nalazis adekvatnu velicinu beba miseva, pa samo tovis zivotinje da bi sto pre presle na odrasle.

crow
10.01.08., 02:13
Mislim da je gajenje i miseva i pacova preveliko maltretiranje.Koliko ti treba mesta za dovoljan broj pacova da bi se oni razmnozavali i ti mali narasli da zadovole potrebe zmije.A svo to vreme moras da ih hranis i cistis posto mogu misliti koliko smrde ako se ne ciste redovno.Ja sam jednom uzeo 10 miseva i toliko mi je to ciscenje islo na k.... da sam jedva cekao da ih pojede. To jedino ako covek ima podrum,grazu... onda ajd mada i onda je obaveza.I ako imas puno zivotinja kao vecina nas samo ti jos to fali.

nenad
10.01.08., 02:30
U pravu si, to je cimanje. I ja sam morao da drzim zive miseve dok sam cuvao nase smukove i poskoke. Ali ih nisam razmnozavao. Mnogo smrde i mene
je mrzelo da im cistim. Ali, Dule je iz Tuzle, pa mu je mozda problem da u svom gradu nadje pacove u prodaji.

gava
10.01.08., 12:39
Ne mozes ni da zamislis kako smrde kad se ciste redovno. Jeza... Mozda je i zato mrtva hrana bolja. Sve sabijes u zamrzivac i bas te briga

dule87
10.01.08., 16:24
hehe ma nije samo pacove, ni miseva nije bilo (ko kad sam jedini u gradu koji ima zmiju) pa sad kad su ih nabavili nabili cijene.. meni nije problem oko toga da li ce zmija jesti mrtvo, zivo, mis, pacov, pile(sve jede)...al ipak mi je lakse uzgajat pacove ili miseve nego strpat sve u zamrzivac :| ipak zivim sa starcima hehe presli su preko zmije i dosta toga, ali pacovi u zamrzivacu :) meni ne smeta,al mislim da stara nebi to prezivjela hehehe

spiderboy
27.01.08., 10:37
i moje zmije su ponekad dobijale pileće meso,ja sam izsekao belo meso pileta na odgovarajuću veličinu,i tako sam dao,neke jedinke su to odmah prihvatili,a drugi tek nakon par pokušaja.ali to sam dao samo u izuzetnim slučajevima,kad mi je manjkalo miševa.davao sam i tek izlegle piliće ali to mi je nekako blesavo,pa sam to batalio,u medjuvremenu sam stabilizovao mišju populaciju(za smrad ste svi u pravu).držim i ja smrznute u zamrzivaču ako se dobro upakuje nije nikakav problem,mada mi se keva u početku bunila,vremenom je navikla(nema joj druge)

nenad
27.01.08., 11:20
Koje zmije imas?

dule87
27.01.08., 22:46
evo i ja svoje barim-valjda ce pristati da cuvam miseve u zamrzivacu...a do tada hranjenje ide otprilike ovako: jedno hranjenje skupi mis :) , jedno pileci vratic... tako da 2 puta mjesecno pojede misa, s obziro da je hranim na 7 dana..mislim da je to ok i da joj nista ne fali, dok ne bude bolje... :)

nenad
27.01.08., 23:00
Ne znam koliko je dobro. Mada, ako jede na 7 dana mozda je ok. Ja bih izbegavao da dajem zmijama delove obroka. Ali, razumem da je problem
doci do miseva tamo. :(

dule87
27.01.08., 23:13
trenutno mi je bitnije da nije gladna... :)

nenad
27.01.08., 23:59
A jel to pregovaras sa svojima da pocnes da gajis miseve? Ako pristanu bolje gaji pacove, jos malo pa ce zmija morati da ti predje na njih.

dule87
28.01.08., 00:47
uzgoj nije problem, vise cuvanje u zamrzivacu..jar ako ih budem uzgajao pa ako se namnoze previse da ih imam gdje "odlozit"... :) a znam to u vezi pacova-planiao sam njih uzgajat-zmija polako postaje pozamasna..nego kakva je tamo situacija s pacovima (bijelim-sivi su mi nesto gadni heh) i imal gdje da se nabave odrasl?i (za pocetak bih uzeo jednog muzijaka i dvije zenke..)

nenad
28.01.08., 01:19
Ima da se nabavi, nije problem, beli izgledaju isto kao i misevi samo su veci ::D Mislim da su oko 2,5 E po komadu. A ako tvoji prave probleme,
sto ne kupis polovan zamrzivac, onaj mali, to ne zauzima mnogo prostora, pa ga koristis samo za to.

spiderboy
28.01.08., 01:45
na kraju isto sam uradio(polovan zamzivač),trenutno imam samo kuk.smukove,imaosam lamoropeltisa menjao ga za nešto drugo i pitona,medjutim uvideo sam da je on ipak velika životinja pa sam ga prodao pošto mi je manjkalo mesta.u planu su mi neke nabavke...ali....
bio sam primoran na drugi zamrzivač,jer kad imam preko 30malih kuk.smukova ne mogu da se pouzdam ovde u bečeju da će mi neko doneti nedeljno gomilu bebi miševa,najbolje sopstven odgoj