PDA

Pogledaj punu verziju : Corvus corone cornix - Siva vrana



Proka
12.01.08., 02:10
Interesuje me da li je neko od forumash imao iskustva sa ovim pitcama ....

koliko se secam nenad je imao u ponudi... da poklanja Svraku-Pica pica ???


http://img231.imageshack.us/img231/7275/corvuscoronecornixmarekjg5.jpg

zarko
12.01.08., 02:20
najace su ..ja sam ih cuvao u par navrata....
kad ispadnu iz gnezda pa dok ne prolete

dule87
12.01.08., 03:00
neznam, njih nisam cuvao-al mi je jos od malena bila zelja da imam gavrana, fasciniralo me sto su tako inteligentni i sto ### dugo zive...

Proka
12.01.08., 03:20
shto se tice vranine inteligencije u to sam upucen.. :icon_cyclops:
a shto se tice zivotnog veka to ne znam ... :icon_scratch:

nenad
12.01.08., 03:23
Problem je sto vrse nuzdu po ceo dan gde god stignu, stvarno mnogo prljaju i zahtevaju puno prostora.Gavran je verovatno najinteligentnija
zivotinja, ili bar jedna od par najinteligentnijih. Moze izuzetno dugo da zivi.

Ja sam cuvao svraku, koja je lepo napredovala, ali joj je moja terasa bila premala. Odneli smo je u Kolut, selo 20 km severozapadno od Sombora u
privatni zooloski vrt. Kasnije sam isao da je obidjem. Video sam da je tamo svraka pustena, da se krece po celom zoo vrtu, druzi se i sa ljudima i sa
nekim zivotinjama, ali je obazriva i zna da se cuva. Ne napusta teritoriju zoo vrta, samo uvece ulazi sama u svoju volijeru da prespava, i ujutru opet
izlazi u istrazivanje. Voli da krade, skuplja i sakriva razne predmete. Inace, zivotinja je genijalna za nekog ko ima uslove za nju.

nenad
12.01.08., 03:25
I, da, Proko, trebalo bi da okacis adresu sajta sa kog si skinuo sliku. Vise puta smo rekli da bi bilo ok da se to uradi. Ako ne znas, onda ok, ali neki
drugi put to uradi. ;)

Bifrost
12.01.08., 03:37
Heheheh, sad bi nesto rekao o mojim lovackim danima :lol: vec sam dovoljno rekao :lol: ali sa 100m pravo u glavu :D

Edit: Ustvari to je bila svraka :D mala greska, meni to sve isto :D

nenad
12.01.08., 03:43
Lovacki dani, je li? More, ja bi tebe sa sto metara u glavu. :angry: ::D
Nikad nisam shvatao kako neko moze da puca u zivotinju iz cista mira. E, s kim sam ja pio pivo, pih. Ali, kapiram da si bio mlad i lud, pa ti se oprasta.

Proka
12.01.08., 03:44
eve linka od slike .. ### zaboravim uvek :icon_blackeye:

http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Corvus_corone_cornix_(Marek_Szczepanek).jpg

Bifrost
12.01.08., 03:46
Lovacki dani, je li? More, ja bi tebe sa sto metara u glavu. :angry: ::D
Nikad nisam shvatao kako neko moze da puca u zivotinju iz cista mira. E, s kim sam ja pio pivo, pih. Ali, kapiram da si bio mlad i lud, pa ti se oprasta.


:shy: I + zivot na selu je veoma dosadan ::D

Proka
12.01.08., 03:48
to nije opravdanje :D

nenad
12.01.08., 04:00
Da, covek otvori temu o vranama, a ti mu se brze-bolje pohvalis kako si ih ubijao. ::D Bolje da si pucao u komsije ako ti je bilo dosadno ;)
Zamisli da otvoris neku temu o tarantulama, pa se javi neki lik iz J. Amerike da ti isprica kako on iz dosade ide i ubija tarantule. ::D Ja mislim da biste
ga ubili da vam se pruzi prilika ::D

Bifrost
12.01.08., 04:41
Nije bila vrana nego svraka ::D :shy:

Edit: necu se vise mesati u temu coveka stvarno zanima a je se zezam :shy:

Nisam bas ljubitelj pertnatih zivuljki :)

nenad
12.01.08., 11:45
Pa, mogli bi administratori ovo da obrisu. Inace, ako je bila svraka onda jos gore :angry:
Nisam ni ja neki preterani ljubitelj ptica, al daleko od toga da bih pucao u neku pticu. Volim porodicu Corvidae i sve grabljivice..

Lady A.
12.01.08., 14:23
Ja planiram na prolece ako nadjem nekoga ko ima garvane da uzmem jednog i da mu napravim kavez u dvoristu

nenad
12.01.08., 15:39
Ne kaze se garvan, nego gavran :D Naslusao sam se mnogo prica o njima, stvarno su super. Ali problem ce ti biti ciscenje kaveza, mislim da imaju obicaj da zveknu izmet na zidove kaveza :)

Proka
12.01.08., 18:10
Silno se nasmeja na ovom delu "Zveknu" . :lol:

A to je inace tacno to mi je i reko jedan prijatelj koji ima golubarnik ... pa smo malo razgovarali ... beshe to davno :)

samo nenade da li znash kolike mogu da izrastu (raspon krila)...???

nenad
12.01.08., 18:33
Pa, dobro, naglo izbace izmet koji se zalepi na zid kaveza, i polu-tecan je. Sto sve znaci da puno smrdi i da se tesko cisti. Za sta pitas kolike mogu
da izrastu, za vrane? Ne znam tacno, ali vidis ih svaki dan, pa proceni. Nisu bas ni male. Odrasli gavran Corvus corax mislim da moze da bude visok
60cm. To je ogromna ptica. ;)

Proka
12.01.08., 18:42
pa pazi ... ja sam video od malih do nekih abnormalno velikih (muzijak predpostavljam) i cenim da je bio je 40 - 50 cm iz daljine sam gledao ... pa zato pitam ... i da mislim na vrane ...