PDA

Pogledaj punu verziju : Phoneutria nigriventer



Proka
19.01.08., 05:42
Da li neko zna neshto vishe o ovoj vrsti ....

izgleda mi zanimljivo ....


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/archive/9/99/20071009163548!Phoneutria_nigriventer.jpg



slika preuzeta sa :http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Phoneutria_nigriventer.jpg

Geni
19.01.08., 12:06
Kao prvo ovo nije tarantula.

Ovo je jedna od malobrojnih vrsta koje su zaista opasne po čoveka (uz Atrax i Latrodectus) pa ćeš je najverovatnije jednog dana videti kod bifrosta ::D.

Thoroughbred
19.01.08., 14:13
http://www.minaxtarantulas.net/artiklar/phoneutria/phoneutria_e.html

Bifrost
19.01.08., 16:15
pa ćeš je najverovatnije jednog dana videti kod bifrosta ::D.


Hehehe, nece :D ne svidjau mi se phoneutrie ali zato atrax :th_bow: nega jednom moram nabaviti :D

E da taj lik sto drzi taj sajt minaxtarantulas kod njega su snimali jednu epizodu "Insects from hell"-a za nacionalnu geografiju, bas sa phoneutriom. Imam to pa pp :D

Teraformer
08.08.08., 19:04
izgleda mi kao jedan od pticara neznam sada istrazujem mrave a ne paukove

Geni
08.08.08., 21:54
Pa gore lepo piše da nije tarantula (kao što nije). Trebao si da pročitaš samo par postova. Stavljen je i latinski naziv kao i link. Lako je videti šta je u pitanju.

D@nijel
06.02.09., 20:01
Jel ih drzi neko na forumu.I jel mogu da se nabave?Moze li neko malo opsirnije o Phoneutria vrstama da napise.

Geni
06.02.09., 20:42
Pa ovo je smrtonosan pauk, ko bi to držao?

D@nijel
06.02.09., 20:45
Otkud znam ljudi drze zmije otrovnice pa im nista ne fali.Mislio sam da neko mozda drzi jer je jako interesantan.Ja sam gledao nesto o njima i svideli su mi se.### samo sto moze da te nema ako te ujede.

Geni
06.02.09., 20:53
Ovo je mnogo opasnije od zmije otrovnice, bar po meni. Manji su ako ništa drugo i lakše pobegnu. Sa zmijama otrovnicama ima neka ustaljena praksa kako se ponašati i kako ih kontrolisati, šta raditi sa malim paukom ako krene da se šeta po sobi?

Ne kažem da nisu zanimljivi ali ne verujem da bi se neko usudio da ih drži kao ljubimca. Eventualno bifrost ::D, mada bi i on i ja pre uzeli atraxa ako već mora opasno ;)

Malacrass
09.02.09., 15:59
Kakve posljedice izaziva ugriz tog pauka? mislim dal ubija u večini ugriza ili izaziva neke deformacije oko mjesta ugriza i slično ?

Geni
09.02.09., 16:07
Pa smrtne ::D

Ne ubija u većini ugriza, čak retko ubija ali je problem u kobinaciji činjenica da živi u veoma gusto naseljenim delovima Brazila, što se ne stidi da ujede i što mu je otrov potentniji od otrova crne udovice. U pitanju je neurotoksin i ima indicija da je u pitanju najbolniji ujed od svih paukova. Izaziva još neke probleme koji baš i nisu za ovako otvoren forum ;)

Malacrass
09.02.09., 16:50
Dakle isto napada živčani sustav...
Pa daj reci koje ostale posljedice kad si već krenio sa time =)

Geni
09.02.09., 17:32
Dugotrajna erekcija koja kao posledicu ostavlja impotenciju ::D

Nije ni malo smešno, ovaj smajli iznad je čisto reda radi.

Malacrass
09.02.09., 19:21
o bože. ja mislio da ćeš napisat kako ti oko ispadne kroz uho.. i slično tome lol

ovo stvarno niasm očekivo eheh

Ig0r
09.02.09., 19:38
Dugotrajna erekcija koja kao posledicu ostavlja impotenciju ::D

Nije ni malo smešno, ovaj smajli iznad je čisto reda radi.

Hahaha ali bar znaš ovo u napred ako te zadesi da tu erekciju pametno iskoristiš... Naravno ako ovo nije sprdnja, nisam proveravao...

Geni
09.02.09., 19:41
Nije sprdnja, na žalost. To su neke od trajnih posledica takvog ujeda. Smrt je ipak retka.