PDA

Pogledaj punu verziju : Islandska mahovina



zokis
19.01.08., 20:46
U nedoumici sam.
Dobio sam od komsije islandsku mahovinu (lisaj). Kupio ju je u radnji na odeljenju za kucne ljubimce (akvaristika-teraristika). Ne pitajte me zasto (eto svidelo mu se pa kupio).
Pakuje je firma Rayher hobby. Bila je zapakovana u providnu kesicu sa rupicom za vazduh. Ja ne znam za sta se ona zapravo koristi?
Po netu sam trazio nesto o njoj ali je spominju samo kao nekakvo lekovito bilje. Dolazim na pitanje: Sta ce onda na odeljku za kucne ljubimce i za sta da je koristim?
Ako neko nesto zna o njoj neka napise.
Stavio sam je u posudu i poprskao sam je sa vodom pa je "ozivela".
Evo i slike kao pomoc.
http://img183.imageshack.us/img183/9288/img4158ec5.jpg

Bifrost
19.01.08., 21:09
Gde to ima da se kupi???? :D

zokis
19.01.08., 21:46
Kupio mi komsija u Banja Luci ali ne znam gde tacno. Mogu da saznam.

zokis
19.01.08., 22:01
Malo pre sam skinuo sa sajta proizvodjaca katalog proizvoda od 170Mb.
To cudo je namenjeno nekakvoj dekoraciji. U ponudi imaju nekakve kamencice,jaja u boji,nekakva drvca,priveske ma svakakve gluposti da ne nabrajam.
Boze ko li je to stavio na odeljenje za kucne ljubimce ja stvarno ne znam ali definitivno nije upucen u namenu proizvoda.
Mozda moze da se koristi i za nesto drugo ali ko zna.

Tema moze da se zakljuca (ili obrise) osim ako neko zna jos neki podatak o ovoj biljci i njenoj upotrebi u teraristici.
U svakom slucaju hvala bif.

Bifrost
19.01.08., 23:39
pa kao dekoracija :D i hocu je :D mislio sam da je uzeto negde u novom sadu. Oticicu sledece nedelje da vidim u ove vrbaske cvecarae da mi nabave :D, a ko je proizvodjac?

zokis
19.01.08., 23:49
Napisao sam u prvom postu. :D
Firma Rayher hobby. ;)

Proka
20.01.08., 00:23
ma ovaj bifrost nishta ne cita !!!

heheheh :)

Bifrost
20.01.08., 00:52
Hhehehe, vise sam gledao u sliku i samo preletro preko teksta :D

Bogica1985
20.01.08., 14:21
Probaj u prodavnici zdrave hrane, mislim da ćeš pre tamo pronaći nego u cvećari.

Bifrost
20.01.08., 15:42
e da bas sam gledao na netu da je to i neki lek za kasal. Pa kad bih tamo uzeo mozda je suvo ili tako nesto, pa ne znam da li bih mogao da je ozivim? Posto nije u stvari mahovina nego neki lisaj. Bogice?

Bogica1985
20.01.08., 18:34
Da, lišaj je u pitanju.
Otići ću sutra do bio dućana da vidim u kakvom stanju je dobijaju ,i da li je u opšte dobijaju.

Bluie
20.01.08., 19:55
Ne znam da li je mahovina ili lisaj, ali znam da ima vise varijanti, cak i roze ::), tj sigurno su hemijski tretirane nekim omesivacima,bojama i ko zna cime da bi se postigla mekoca,boja...tako da ne verujem da mozes da je ozivis.
Probaj da je isperes dok iz nje ne izadje sva pena, pa kada se sasusi ima da se kruni samo tako!
Imas je na raznim mestima, u Garden centru itd., ali ja sam je primetio i na Gochu prosle godine, tako da za to "Islandska" nisam bas siguran... :confused2:

Bogica1985
20.01.08., 20:28
Ima je i u CG. A to islandska ,ko zna što je dobila taj naziv.

zokis
23.01.08., 02:52
Mozda zato sto joj je tamo prirodno staniste.
http://www.destinacije.com/slika_nav.asp?lang=ita&pg=1&folder=Slike-Island-FloraiFauna&cp=2&s=Next
Da na pomenem da je biljka pod prstima nekako masna (cudna).