PDA

Pogledaj punu verziju : P. cambridgei skvrchen? :(



Iris
27.01.08., 14:45
cambridgei (4cm) mi je od sinoc sav skvrchen :((( ziv je, ali (deluje) jedva...reaguje je samo tako shto se skvrchi josh vishe...Shta mu je?
Inache nece da jede vec nekih 2-3 nedelje pa sam kontala da ce da se presvuche, ali ovo definitivno ne deluje kao priprema, al otkud znam?
Ima dovoljno vode...vlage....
Mozda mu je hladno, koja je njima optimalna temperatura? Mada chudno shto je ostalima ochigledno ok...

Bifrost
27.01.08., 15:00
Kako mislis skvrcen, slika? Mozda prethodno nije imao vode, moze da bude i do temperature. Koliko stepeni imas u sobi? Moj cambige se nije zalio ni na 22C. Mada bi teblao da bude nekih 24-29 ok.

Geni
27.01.08., 15:05
Nije mu hladno. Zavisi dosta kako je skvrčen. Ili je dehidrirao ili se jednostavno skupio jer je uplašen. Daj mu dovoljno vode i ostavi ga, ne bi trebalo ništa da mu fali.

Bifrost
27.01.08., 15:21
Mosda si ga premestala, skoro... A i Goran sto kaze mozda je stresiran ako si ga cackala...

Iris
27.01.08., 15:24
Pa savijene su mu noge skroz uz telo, skoro pa ih je podvio ispod...(nazalost ne mogu sad da ga slikam :( ). Temperatura im je trenutno 22-23C...E vo sad sam ga prebacila u malo topliji deo i kao da je malo zivnuo, napravio je par koraka :), ali je josh uvek malko skvrchem...:(...

Pa nisam ga chachkala...manje-vishe ga nikad ne uznemiravam, otvaram mu terarijum koliko da mu dam hranu...:)

Bifrost
27.01.08., 15:34
Pa ne znam moguce je da je bilo do temperature, ali nista joj ne bi bilo osim sto se umire i prestanu da jedu neke vrste... Dok ne otopli ponovo :D

Iris
27.01.08., 15:46
hvala...nadam se da ce biti ok...sipala sam puno vode i premestila ga na toplo...sad samo da chekam da vidim da li ce se otkraviti :)

Geni
27.01.08., 15:56
Pa može da bude dosta razloga ali treba gledati najčešće. Uglavnom je u pitanju vlaga ili stres. Tarantule se ne skupljaju kada im je hladno, samo se umire. U principu, dehidracija je jedino o čemu treba brinuti kod njih. Od gladi neće umreti, a ni od hladnoće. Naravno, postoji mogućnost da su u pitanju paraziti. Evo slike moje aureostriate sa parazitima (slično se ponašala, skupljena) ali je to dosta ređa situacija.

http://img385.imageshack.us/img385/9706/03od2.jpg

Sad kada ima vode, ostavi je na miru par dana. Oporaviće se.

dule87
27.01.08., 23:47
svaka cast na slici-jel ih ikako moguce uklonit?

Geni
28.01.08., 00:09
Samo isušiš. Par dana na suvom i nema više parazita ;).

zarko
28.01.08., 00:58
mozda joj se lose pise ako ej noge skupila ispod tela...takve (ako sm dobro shvatio) ne prezive mnogo dugo

Iris
28.01.08., 01:20
hvala svima na odgovorima :) Potpuno je normalan sad, e sad da li je zbog vishe T ili shto sam mu sipala jedno litar vode, nemam pojma... :D
a mozda se samo neshto istripovao :D :D

Proka
28.01.08., 01:32
ma verovatno manjak vlaznosti ..

GUSTAV
28.01.08., 02:20
I ja mislim da se istripiovao zbog manjka vlaznosti.A i ako im ne obezbedis dovoljno prostora znaju da budu skvrceni.Samo odrzavaj vlaznost i nema greska!