PDA

Pogledaj punu verziju : Pantherophis obsoletus



paka
27.01.08., 17:25
od kad je dosla pojela je 3 pinkija i jucer mi je prvi put pobijegla ali sam ju brzo nasao mala je prostorija ;)
mislim da je quadrivittata
narandasto bijela je sutra bi trebao staviti slike :D

nenad
27.01.08., 17:57
Kako prvi put pobegla, pa pazi je malo. Pogledaj temu o obezbedjivanju terararijuma za zmije. Koliko je cesto hranis? Nemoj cesce od jednom u 4 dana.

paka
27.01.08., 18:26
ona ima 40 cm vidio sam kad sam ju stavio na ruku kolika je a ti pinkiji su bili tek rodeni pa sam mislio da su mali pa sam joj dao 3 sredio sam sada to sto nije valjalo s terarijem takva mala je pomaknula staklo od skoro 2 kile. sada sam staklo zalijepio i pazit cu ju naravno pocetnicka greska :shy:
koliko cesto se presvlace i koliko mogu narasti u presvlacenju?
jesi se cuo s ovim likom?

nenad
27.01.08., 19:00
U principu tako male se presvlace na 40 dana po nekoj mojoj racunici. A koliko brzo rastu zavisi od vrste, hranjenja i primerka. Ne moze bas tako lako da se kaze. Kad vidis da su joj oci zamucene, da ce da se presvlaci nemoj da je uznemiravas, ni hranis, nego povecaj vlaznost u terarijumu. Posle presvlacenja je ne uzimaj jedan dan u ruke, kao ni posle hranjenja. Onog lika sam kontaktirao ali nema za sad te zmije koje trazim. Uglavnom cene su mu skroz ok. Hvala jos jednom.

gava
28.01.08., 20:14
Kad im se zamute oci onda ce se presvuci za oko 7 dana. Pored ishrane, vrste i velicine, pri presvlacenju veliku ulogu igra i temperatura na kojoj je drzis. Ako je toplije rasce brze, ali tako im se i smanjuje zivotni vek.

nenad
28.01.08., 20:41
Slazem se. Ne treba preterivati sa temperaturom, posebno ne kod zmija koje su aktivnije nocu, kao ove tri vrste koje smo pomenuli. Ja sam primetio
da moj triangulum najvise vremena provodi u delu terarijuma u kome je 26 stepeni C.

gava
28.01.08., 22:41
Da. Moja guttata (ova veca) veci deo dana provodi u hladnijem delu terarijuma, sem kad treba da se presvuce. Tad je u toplijem. Nocu visi po granju

paka
29.01.08., 17:31
moja je preko dana na 26 , na grani ili u zemlji a preko noci na 31 pod drvetom

nenad
29.01.08., 21:46
Ne treba ti nocu 31 stepen u terarijumu. Mozes slobodno da iskljucis grejac nocu, da bi imala prirodniju temperaturu.

paka
30.01.08., 09:34
ma sad sam iskljucio grijac jer kad je iskljucen vise se krece pa joj valjda odgovara tako to je onda 24 stupnja

paka
02.02.08., 17:20
mislim da ce se presvuci oci su joj poplavile i postala je agresivna toliko da nesmijem otvorit terarij :(

nenad
02.02.08., 18:18
Ne uznemiravaj je i povecaj vlaznost fajtanjem treseta.

paka
02.02.08., 19:05
jesam kad ces mi poslati ono o obsoletama

nenad
04.02.08., 00:50
Skroz sam zaboravio ::) Sutra ujutru saljem.

paka
05.02.08., 19:01
zmijica se presvukla danas bila je 43 cm mjereno po staroj kozi sad ju jos nisam dirao
nenade aj me se sjeti pa posalji :(

nenad
06.02.08., 00:30
Svucena koza (svlak) nije tacno merilo duzine zmije. Moze vrlo lako da bude oko 20% duza od prave duzine zmije, jer se razvuce. Kad ti budem
poslao tekstove, a nadam se da ce to biti veceras, shvatices zasto sam ovoliko odugovlacio. izvinjavam se :shy:

paka
06.02.08., 19:31
jel ju ja mogu sada pocet hranit

gava
07.02.08., 21:02
Da. U principu nije strasno da je hranis i kad su joj zamucene oci. Ja sam to uradio par puta i nista se nije desilo. Cesto se desi da zmija odbije hranu u ovom periodu, ali i ako pojede nije problem.

dule87
07.02.08., 21:23
nebih se bas slozio, ne mora da se desi ali moze...mislim da sam vec pisao vezano za taj problem...kad sam tek nabavio zmiju nisam znao da oci budu zamucene par dana pa onda dan-dva budu bistre pa tek onda spadna koza...e ja sam se zaj... i nahranio zmiju u tom periodu izmedu mutnih ociju i presvacenja, misleci da se vec presvukla i da je koza ispod piljevine..i sutradan nasao zmiju skroz sjeb... boreci se za zivot-jer joj je koza spala sve do stomaka jer nije mogla dalje od gute-misa i nije mogla da dise..pa sam ja morao da intervenisem medicinskim makazama da sjeckam kozu..

nenad
07.02.08., 22:07
To mozda vazi za boe, ne znam, ja sam dosta puta hranio trianguluma kad je trebao da se presvlaci i nista mu nije falilo. Poenta je samo ako mu vec
dajes tad hranu, da nije prevelika.

gava
08.02.08., 01:14
Stvar je u tome sto zmije u tom periodu su mirne i ne traze hranu, pa se desi da i ako im je ponudjena oni joj ni ne pridju. Tako da ljudi izbegavaju da ih hrane u ovom periodu.
Prevelika hrana moze uvek predstavljati problem, a posebno kad se presvlace

paka
08.02.08., 08:32
izvadio sam kozu iz terarija tako da sam siguran da se presvukla ;) ponudio sam joj pinkija i pojela ga je :D
ali ju nediram otkad je skocila na mene prije presvlacenja :S

paka
11.02.08., 20:38
danas je pojela prvog odmrznutog pinkija :D
zao mi je sto nemogu stavit slike , neznam :( :shy:

ToPa 12.02.
11.02.08., 20:56
...zao mi je sto nemogu stavit slike , neznam :( :shy:
@paka
http://www.teraristika.org/forum/index.php/topic,27.0.html
ovo ce ti pomoci...